Autoimunita štitnej žlazy

Príspevok v téme: Autoimunita štitnej žlazy
Ica

Nájde sa niekto komu vskutočne vyliečil tekvicový olej s jodom štítnu žlazu? A hlavne ak sa jedná o autoimunitné ochorenie - lekárka tvrdí, že s postupujúcim vekom bude sa š.ž. viacej ničiť a tak zvyšovať Euthyrox.
Ak má niekto overené rady tak sem s nimi, rada si vymením poznatky o tomto onemocnení š.ž., ktorá je podľa endokrinologov tá najhoršia, nakolko nie je hypo ako hypo a po rokoch musím dať lekárom za pravdu, nakolko som vyskúšala všetky rady na tomto fore a aj tak som sa vyšplhala na 100Euthyroxu a to som sa chcela dostať na čo najmenšiu dávku tohto syntetického ochorenia.

N-ika

ahoj Ica- no to je super, tesim sa s tebou :-)
Nemyslim si ze za znizenim protilatok je nieco specificke, protilatky kolisu na zaklade roznych podnetov...mne pomaha eliminovat stres, fyzicku zataz, dostatok a pravidelnost spanku...stravou sa urcite ovplyvnit nedaju, ja jem vsetku zeleninu (aj tu co sa zacina na K :-D) a nepozorovala som ziadne zmeny :-)
drzim ti palce, snaz sa byt v pohode a mysli pozitivne, nech sa protilatky drzia na uzde :-)
A este co sa diety a priberania tyka, ja beriem aj kortikoidy a vahu si drzim..ale je za tym dost odriekania, to netajim...

Ica

Delenú, som držala raz, ale úspech nejaký nebol, možno som to mala slabo naštudované, ale keď vidím L.K. ako z tej delenej stravy zostárla a zas tak chudá nechcem byť, asi bezlepková, alebo Paleo dietu by som skúsila, len neviem, či v Paleo nie je veľa mäsa, ale dnes mám dobrý pocit, že mám skvelé výsledky, ale štve ma, že neviem čím som to docielila.
A propo dík za blahoželanie, no nakoplo ma to ďalej.

Ica

Kýčera, to o AI. ochorení mám naštudované a samo, že sa vyhýbam potravinám na " K ", ale varením sa to čiastočne eliminuje a tak sem tam ich jem.
Hlavne som chcela vedieť ako zastaviť deštrukcií šitnej žlazy asi som na dobrej ceste, ale čím som to docielila to neviem, nakolko stále niečo skúšam a tak si to musím začať značiť.
Ešte možno nejaké obklady na oblasť š.ž. aby sa tkanivo prekrvilo a prijalo a tým pádom by mohlo prijať potrebné stavebné látky a možno potom aj jod, ale ten mi viac uškodil v istom období skúšania, teraz beriem len zinok, selen a pivovárske kvasnice a pijem šťavy.

Ica

N-ika,
tak moja kontrola ne endokrinologií dopadla nad očakávanie, výsledky perfektne, žiadne zvýšenie protilátok proti štítnej žlaze a dokonca zlepšenie obrazu na USG štítnej žlazy, Euthyrox mi bol znížený na 75, čo ma potešilo, len na priberanie som dostala odpoveď menej papať / veľa nejem/ hodne sa hýbať, takže rada za milion, toto robím a aj tak priberám, tak možno strava bez príloh mi pomôže.

Kýčera

Ica, autoimunitné ochorenie je najvážnejšia choroba imunitného systému/IS/, nie je liečiteľné a nedá sa ničím ani vyliečiť, teda ani tekvicovým olejom. IS reaguje neadekvátne a tvorí si vlastné protilátky, kt. napádajú ten-ktorý orgán,...Je to vlastne sebadeštrukčný proces a lekár môže reagovať už len na stav IS, jeho reakcie, hladinu protilátok,... a primerane tomu liečiť. Každý sme jedinečný, máme rôzne reakcie na lieky, jeden priberie, iný nemusí,...ale pri Tvojom ochorení je to skôr o tom, že ľudia priberajú. Tiež neplatí, že ak už nejaké AO máš, budeš ich mať zákonite viac, sú ľudia, kt. majú len jedno takéto ochorenie. Tebe odporúčam naštudovať si problematiku, vyhýbať sa zdravým potravinám na "K" - kapusta, kel,...ale aj brokolici, sóji,...rôznym koreninám a doplnkom stravy, kt. znižujú vstrebávanie jódu. Odporúčam konzumovanie tých potravín, kt. Ti pomôžu pri tomto ochorení, aby si mala vyrovnanú hladinu hormónov, ustálenú/zníženú tvorbu protilátok a svoju ŠŽ pod kontrolou, trošku ju aj "rozhýbala". Tú aróniu mám v záhrade, ale že by pomohla pri ochorení ŠŽ, tak o tom nič neviem, len ako bohatý príjem "C" a antioxidantov. Obsahuje aj iné minerály, aj jód. Stravovanie by si však zmeniť mala, tak ako som Ti už uviedla a o tom vynechávaní lepku som tiež niekde čítala, odporúčali to.

RNG

Autoimunne nazyvaju lekari tie choroby, co ich nevedia liecit ani nepoznaju, co ich sposobuje , tak obvinia telo, ze je tak hlupe, ze napada samo seba.
Na stastie sa nasli lekari, co nasli rozne spojenia tzv "autoimumnity" s roznymi mikrobami a zamorenim tela, nemovite kombinaciami borelioz, chlamidii, l-foriem, mykoplaziem a nasich vlastnych virusov, co sa premnozia, lebo menovane mikroby znizuju podstatne imunitu tela. A potlacanim menovitych mikrobov a enzymatickym, cistenim tela mali, cuduj sa svete, aj uspech s tymi "autoimunnymi" roznych druhov.
Zialbohu , ako obvykle, prevratne spravy sa najprv potlacia a ich nositelia sa vysmeju, neskor sa o tom uz ani nepise nikde, a odrazu,, ked sa to neda uz dalej zamlcovat, tak to prijmu ako samozrejmost a nikdo viac si na minulost nevie ani spomenut. Tym sa medicky monopol vyhyba vysmechu .

N-ika

Ica, ak priberas z euthyroxu tak nie si "spravne nastavena"...cize mala by si sa doktorke o tom zmienit aby ti upravila davku...normalne sa z euthyroxu nepribera lebo nahradza nas telu vlastny hormon...len ho treba davkovat v telu primeranom mnozstve...

beacon

vo vlastne to autoimunne ochorenie stitnej xlazy je mam ho tiez?eutyrox beriem tiez ale vraj len nepatrne mam znizenu cinnost a vobec od tohto lieku nepribersm som v pohode.ja som.mala inu primarnu diagnozu preto som pribrala nie koli stitnej zlaze.tiez mam autoimunne ochorenie stit zlazy.este som nepocula aby koli eutyroxu sa priberalo.co tato choroba obnasa?

Ica

N-ika,
ach už si spomínam, že sa boríš aj so š.ž. síce sa mi nechce listovať, že či tiež autoimunitu, ale predpokladám, že áno, keďže ako som napísala predošle, že to nezostane len pri jednej autoimunitnom ochorení nezostane
Možno si jedna z tých ktorá nepriberá, ale väčšinou každá s E. priberá aspoň som to čítala na zahraničných forach, kde sa práve na vlasy a priberanie po nasadení E. sťažuju.