Autoimunita štitnej žlazy

Príspevok v téme: Autoimunita štitnej žlazy
Ica

Nájde sa niekto komu vskutočne vyliečil tekvicový olej s jodom štítnu žlazu? A hlavne ak sa jedná o autoimunitné ochorenie - lekárka tvrdí, že s postupujúcim vekom bude sa š.ž. viacej ničiť a tak zvyšovať Euthyrox.
Ak má niekto overené rady tak sem s nimi, rada si vymením poznatky o tomto onemocnení š.ž., ktorá je podľa endokrinologov tá najhoršia, nakolko nie je hypo ako hypo a po rokoch musím dať lekárom za pravdu, nakolko som vyskúšala všetky rady na tomto fore a aj tak som sa vyšplhala na 100Euthyroxu a to som sa chcela dostať na čo najmenšiu dávku tohto syntetického ochorenia.

Ica

Lombardo.....no nie, ja som vďačná, že reaguješ a radíš napriek tomu, že máš to tiež ťažké a s tými radami na fore som nemyslela teba, ale niekoho kto to má len načítané .

N-ika

analyn - ja by som len chcela dodat ze nie pre kazdeho je transplantacia vhodna...aj mne hrozila dialyza a v mojom pripade by bola dozivotna lebo pri mojej chorobe sa transplantacia nerobi

analyn

ahoj lombardo, prepac ze sa zastariem, ale nebola by lepsia dialyza? Co viem, tak by ta hned zaradili na cakacku na transplantaciu, nasa mlada cakala asi 8 mesiacov, a to mala ladvinu i pankreac, len na ladvinu sa caka kratko,klop-klop- v novebri bude rok, dokonca moze neskor aj rodit, porozmyslaj, ty si velmi inteligentna a mudra, rozhodnes sa dobre.

N-ika

Ahoj lombardo :-)
to ma mrzi ze sa ti zas pritazilo :-( a je to uz take zle, ze zas ta strasia s dialyzou?...
A nenechavaj si to pre seba, ak chces pokecat a vzajomne sa polutovat a povzbudit tak mi napis mail...treba sa z toho vykecat, ulavi sa ti a ja viem ze je to klise (pre nas) ale think positive :-) mam to na sebe odsledovane, ze to pomaha,aj ked viem, ze v takych chvilach sa to moc neda:-(
v kazdom pripade, ak by si mala pocit ze uz je treba dat to von, som tu
ladynika@azet.sk

N-ika

Ica- nepribrala som z liekov, z euthyroxu vobec (beriem tiez 100ku) a kortikoidy beriem 8 rokov a vaha kolise +/- 5 kg hore dolu :-) ...ja som toho vyskusala uz tiez dost ale zistila som ze najlepsie je nechat to na lekarov, lebo mi tiez velmi pomohli a vdaka nim aj moje ochorenie (mam lupus) je v remisii (lieky este beriem ale menej)...tiez mi len kontroluju protilatky...mne dvakrat za rok:-)

lombardo1981

Neboj Ica. Týmto moje rady skončili. :)
Zdar Nika. :) Ako? Mne po dlhých rokoch zase hrozí, že skončím na dialýze. Som celkom nasraná. Na seba samozrejme. Už ma to fakt nebaví.
Sorry za spam. Potrebovala som to vytrúbiť. Ale mojim fotrovcom nič nehovorím. Srať na nich. Nikdy sa nezaujímali, tak sa nemusia ani teraz.

Ica

N-ika,
No tým, že máme pomýlenú imunitu, tak Dr. hovoria, že autoimunita nechodí sama a môžu byť ďalšie AI. ochorenia a ja teda mám aj psoriatickú atritídu, ale ako hovorí reumatologička, že mi teraz spí a tak som bez liekov a musím sa priznať, že po troch rokoch, čo som len pozorovaná každé 3mes. som to začala flákať s tou kontrolou a nechodím na ne pravidelne, ale už sa chystám, že pôjdem na kontrolu, či ešte "spí " alebo sa zobudila, ale zrejme spí, nakolko necítim v tomto prípade žiadne zhoršenie.
Uf...tiež vieš čo AI. obnáša. A ako si pomáhaš sama? Máš niečo odskúšané okrem liekov? Ty z nich nepriberaš?

N-ika

Ahoj, ja mam tiez autoimunitne ochorenie, ale reumaticke, nie stitnej zlazy.
Len by som rada pripomenula, ze ako aj pises, euthyrox beries len ako nahradu hormonu, kedze poskodena stitna z. ho neprodukuje dostatocne mnozstvo...a ako aj v tvojom pripade je problem tvorba protilatok ktora organy likviduje. U teba je to jeden organ, u mna vsetky. A takisto ako u teba, ani u mna sa to vyliecit neda, len sa potlaca tvorba protilatok aby neboli take agresivne a nelikvidovali organy tak rychlo.
Stravou ani nicim inym sa tento stav upravit zial neda :-(

Ica

Takže volné hormony - Ft4 a Ft3 boli a sú stále OK, Ja som mala zvýšené protilátky a TSH a na sone viditeľný útok na š.ž. týmito protilátkami takže je dosť poznačená a vďaka Euthyroxu mám protilátky už OK aj s TSH som na tom dobre ak ale neexperintujem takzvanými dobre mienenými radami tu na fore...tak hneď to pocítim či zdravotne a či aj na laborke sa to preukáže a potom dávka sa zvyšuje.....ešte sa chystám na zmenu stravovania, teda obmedziť lepok a možno aj mliečne výrobky. Ty sa s čím boríš ak sa môžem spýtať?