Akné na chrbáte a tvári

Príspevok v téme: Akné na chrbáte a tvári
nataliale

Dobrý deň, čoskoro mám 16 rokov a už od 13 rokov, krátko po prvej menštruácii sa mi začali objavovať nepekné vyrážky na tvári. Brala som to akože v poriadku puberta, všetci mi hovorili, že to je tým ale časom sa to zhoršovalo. Ešte pred rokom som mala iba pár vyrážok na tvári a ani jeden uher, no krátko po lete 2014 som sa začala vyhadzovať viac a viac a čo ma nepotešilo - začala som sa vyhadzovať aj na chrbáte a ramenách. Mama mi hovorila že to su zrejme potničky, že to nič, tak som to až tak neriešila, no opäť časom sa to viac a viac zhoršovalo, trošku to svrbelo a niekedy aj bolelo. Kúpila som si dettol mydlo a natierala som si to alpou a celkom zabralo, potom som mala už len pár vyrážok..no ale zase prišiel problém toto leto ... nedávno som bola na dovolenke v Egypte a vrátila som sa a zase som si našla vela malých vyrážok na ramenách, čo som pred dovolenkou vôbec nemala. Začala som si to natierať liehom z lalie a zmiernilo sa to, ale potom som sa chodila 5 dní v kuse chodiť kúpať ku kamarátke na bazén a zase sa mi vyhádzal strašne chrbát. Dnes som si to odfotila a je to horor! Mám tam opäť strašne vela malých vyrážok, ktoré su ako nepríjemné na pohlad tak aj na dotyk. Myslíte si, že to moze byt ALERGIA NA SLNKO? Som už zúfala...Nie a nie to akné zmiznúť. Zo zúfalosti chcem ísť už ku gynekologičke, nech mi predpíše antikoncepciu, vraj pomohla vela ženám, ale mama mi to zrejme nedovolí, takže si budem musieť pomôcť nejako inak. Prosím vás o nejaké tipy/ prírodné liečenie? Fakt neviem čo mám robiť.