Enzymi

Príspevok v téme: Enzymi
natasa29

ja by som potrebovala prosim len vediet davkovanie enzymov. mam pankreatin entericky pokryty a takisto lacto od firmy enzymedica. len neviem ako to uzivat. a mam aj dairy digest... len som z toho jelen, rng vzdy povie ze uzivat enzymi, ale ktore, kedy a ako? predpokladam ze nie vsetky naraz v jeden den... prave spravne davkovanie je dolezite, inak to nepomoze, skor si myslim ze uskodi. tak prosim ak niekto viete poradit tak sa ozvite, velmi pekne dakujem.
jaaaaj a este nieco. to sa ma uzivat neprestajne? kazdy den? cely zivot?

andreabela

chcela by som poprosit pana rng,

mam dlhorocne problemy s travenim ( teda najprv som to nepripisovala traveniu), ale ked som pred 12 rokmi zacala uzivat enzymi na travenie a velmi sa mi zlepsil zdrav. stav. Mala som casto kyselinu (palnie zahy), caste candidy, astmu, vyse 4 litre mocu denne, velke potenie, navaly horka a vacsinou vsetko negativne len alergiu na mliecnu bielkovinu a reflux a stredne tazku enteritidu. Doporucili mi bezlepk. dietu a bezmliecnu a enzymi a doplnky na zastavenie kyseliny, ktore som ale nebrala. Mam malo B12 a dost chudnem. B12 dodavam, ale lepsie sa necitim.
Aj po candidovej kure pri ktorej som absolutne 5 mesiacov nejedla ovocie a ziaden cukor, ziadne kvasnice a chleba si peciem bezlepkovy a so sodou bikarb. Jem vela zeleniny, vajec, maso, zemiaky. Akonahle som zacala znova ovocie jest aj ked len kyslejsie nektarinky, jazyk biely a opat candidoza. Takze proticandidova dieta je pre mna ucinna, len keby som cely zivot nejedla nic co obsahuje cukor. mam aj kyselinu po obilninach, tak som skusila Betain Hcl. no ked si ho dam ( skusila som aj test so sodou bikarbonou 3x po sebe, ziadne grgnutie), takze mam velmi malo kyselin, tak by mal byt pre mna Betain vhodny. no som po nom ako opita, take nejasne myslenie, kyselinu sice uz po jedle nemam,ale je mi z neho dost divno. Davam si len polovicu a to len pred zemiakmi a obilninami, cize max 1,5 tabletky denne. Ze ci mi moze byt horsie, ze likviduje kyselina nejake candidy,alebo ine potvory, alebo HCl moze mat aj negativne ucinky. beriem ho len treti den a akurat mam aj candidozu, tak ci to moze byt tym? dakujem velmi pekne.A. ( psylium, probiotika s jablkom uzivam + enzymi na travenie a daosin - maj aj histam. intoleranciu). DAKUJEM

Laska 39

Ja uzivam pankreatin dvakrat denne pred jedlom. Ale neviem povedat ci to ma nejaky ucinok, doteraz som nezbadala ziadne zmeny..mam stale nafuknute brucho.