Ako zistim ci sa pacim tichemu chlapovi?

Príspevok v téme: Ako zistim ci sa pacim tichemu chlapovi?
Hankka

Ako baba rozozna ci sa paci tichemu (introvert?) chlapovi? Na nete su len stupidne clanky popisujuce skor spravanie jaskynnych poolopiciakov ktore su uplne nerealne a ci ma niekto rozsirene zrenicky je ozaj problem vidiet. Ja som sa nikdy ziadnemu chalanovi nepacila aj ked nie som skareda ani blba, takze to neviem rozoznat.

Ako sa introverti vobec zoznamuju a kde podobnych ludi stretnem? Na vsetky kruzky chodia aj tak len zeny a sama som dost hanbliva, ani kamosky prilis nemam, navyse aby baba bezdovodne oslovila cudzieho chalana je podla mna trapne.

Filip TT

Ale to, čo si opisoval, ten jej záujem, to muselo trvať dlhšiu dobu, nie?

Pozri, ja si pamätám dievčatá zo základnej školy, ktoré sa mi páčili. Podľa mňa si ťa pamätá dobre. Aj to čo pri tebe prežívala.

Je však pravda, že lepšie by bolo s ňou hovoriť z tváre do tváre.

U mňa to bolo tak, že sa mi začal zlepšovať stav. Celé sa to potom zomlelo rýchlo a neplánovane. Musel som totiž urobiť jedno rozhodnutie v živote a keďže som stále počítal s tým, že ona raz bude mojou ženou, opýtal som sa jej na jej názor v tej veci. Ona samozrejme pochopila, prečo sa pýtam na názor zrovna jej a povedala mi z mosta doprosta, že ak chodím do partie len kvoli nej, tak to nemusím, lebo od nej sa ničoho nedočkám. Nasledujúci víkend som naozaj neprišiel. Ona mi potom povedala, že si myslela, že naozaj už nikdy neprídem a bolo jej to ľúto, že ma tak poslala preč a uvedomila si, že jej chýbam. Takže keď som sa tam objavil o ďaľší víkend sa potešila a prihovorila sa mi. No a to bol začiatok. Ona to však nemala ľahké, lebo ja som bol z tej depresie fakt čudný a ona počas rozhodovania sa o mne preplakala niekoľko nocí. Keby to nebolo od Boha, tak sa pre mňa nikdy nerozhodne.

ivobrick

Michael067 - nesuhlasim, isto si ta bude pamatat. Ak nema IQ hojdacieho konika tak ta ani nema preco odbit, nema preco si mysliet ze sa vtieras. Ked ste s toho isteho mesta tak ju stretni, ako sa vola vies nie?
Preco si vsetci ludia myslia, resp. sami seba odsudia na neuspech predtym ako nieco skusia?

Mozno zistis ze niekoho ma, mozno sa jej nebudes pacit, mozno sa nebude pacit ona tebe, a mozno..

Ja by som to skusil, uz len zo zvedavosti.. Ze cau co robis, ako zijes.. :P

Michael067

Tá jedna udalosť, to je ten list hej?
Presne
Keďže si na neho nezareagoval, ona to definitívne vzdala. Asi tak
Tak to si mal štatie že ťa po 4 rokoch chcela. Čo sa tam stalo ty si sa potom spamatal z toho prvého vzťahu a zabojoval si, a tým pádom začala o teba javiť záujem, alebo??

Ohľadne mňa, nemyslím si že ma vobec pozná, alebo že si ešte na mňa pamatá.
Povedzem že si na mňa už nepamatá, nevie ako vyzerám.
Čo mám prísť k nej a povedať:
"Ahoj, asi ma nepoznáš, možno si na mňa ani nepamatáš, ale raz na škole sa stalo to a to, vtedy som ti dosť ublížil a chcel by som ti to vysvetliť prečo som sa tak správal a ospravedlniť sa"?

Povie: "Vážene? to mi je jedno už to bolo dávno".
Najlepšie by bolo stretnuť sa s ňou nejako spontáne, takto mi to príde dotieravé, snažiť sa ospravedlniť svoju chybu ktoru som spravil dávno mojou blbosťou.

Filip TT

Tá jedna udalosť, to je ten list hej? Keďže si na neho nezareagoval, ona to definitívne vzdala....

Teraz ešte stále nevieš ako by to bolo vo vzťahu, hej? Nemal si žiadnu známosť za tých 5 rokov?

Keď ma nechalo to dievča z prvého vzťahu (presnejšie navrhla, aby sme zostali kamaráti, čo aj doteraz sme), niekoľko mesiacov som stále myslel na to, ako som v tom vzťahu zlyhal. Že som to nezvládol, že som ako frajer nanič.

Toto ma držalo potom celé roky, navyše sa to neskôr skomplikovalo tým, že som na štyri roky upadol do zvláštnej depresie. No skrátka až do dňa, keď som neuvidel prvýkrát moju manželku som vzťahy vylúčil. Keď som sa pridal kvôli nej do jej partie, čo bol vtedy pre mňa neskutočný výkon, väčšinou som tam len mlčal. Napriek tomu že som to nedal nijak na sebe znať, sa mi po čase zdalo, že ona vie, že som tam kvôli nej a že čaká, čo spravím. Som tým trpel, nakoniec som sa rozhodol a napísal som jej list, že síce ju mám rád a som šťastný v jej prítomnosti v kolektíve, ale nemôžem s ňou chodiť, lebo na tom nie som dobre. Bolo to však len moje zdanie, ona o mňa nemala vôbec záujem a trvalo to ešte nasledujúce 4 roky. Čo vlastne mne úplne vyhovovalo, lebo keby vtedy mala o mňa záujem, rýchlo by to skončilo. Ja som len dúfal, že raz sa z tej depresie dostanem a budem sa môcť o ňu pokúsiť.

Michael, ja by som ti navrhol, aby si to spravil podobne. Myslím si, že ona by si zaslúžila vysvetlenie od teba, čo sa vtedy stalo. Aj keď je odvtedy už 5 rokov. Dosť ju to vtedy asi bolelo. Napíš jej ako to bolo a ako to je. Poďakuj jej za všetku pozornosť čo ti venovala a ospravedlň sa jej.

Michael067

Nie stretol som ju ako po tej udalosti v škole ktoru som opisoval nižšie.
pred piatimi rokmi v roku 2010 1 rok po tej udalosti v škole.
A stretol som v železničnom podchode

Filip TT

Michael asi som prehliadol zmienku o udalosti v podchode v tvojich prispevkoch, neviem o com hovoris.

To moje dievca - ona ked sa mi prihovarala posobila detskym dojmom. Reagovala tak jednoducho, spontanne a detsky bezstarostne. Neskoro som pochopil, ze za tym je cista dusa a v skutocnosti zivotna mudrost. Ze v skutocnosti ona rozumie zivotu viac, nez ktokolvek z nas z tej partie. A ze ake to je vzacne.

Michael067

Žiaľ nestretávam naposledy som ju stretol pred piatimi rokmi v roku 2010 1 rok po tej udalosti v železničnom podchode a potom ešte u nás keď som vystupoval z vlaku ja som vystupoval v predu a išiel smerom dozadu ona vystupovala uplne z posledného vlaku a vtedy som ju stretol bola tam s partiou ja som si ju všimol ale ona mňa nie lebo sa lučila s nejakým parťákom ktorý bol ešte vo vlaku, síce stále býva tam kde ja, ale nevidávam ju.

Ako píšem zanevrel som na vzťahy koli tej jednej udalosti
Ak by sa to nestalo neviem ako by to dopadlo.

Ďalší dovod je že som nevedel ani neviem ako sa vo vzťahu správať, lebo vzťah výžaduje niečo čo som nevedel a nerád dávam najavo k niekomu nejaké city, alebo pocit náklonosti (otcova výchova) nie nevyhováram sa na otca, keď ste malý a niekto vás vychováva takýmto smerom je naivné si myslieť že sa to na vašom správaní v buducnosti nepodpíše. Za mlada to ešte nebolo také najhoršie, boli tam nejaké pocity, ale teraz.
Dospelo to do takého štádia že nemám rád keď sa ma hocikto len dotkne.

Ty sám si písal že: "ale ja som vtedy nerozumel jej povahe"
To bolo asi koli tej energetičnosti, Nie?

Filip TT

Michael, mozem sa opytat? Ako to skoncilo s tym dievcatom? Aky cas uz presiel odvtedy? Stretavas ju este niekedy?

Cliattsi

No zapojím sa aj ja. JA ti Hanka pripomeniem svoju stratégiu, ku ktorej som sa dopracoval po rokoch. Keď chceš ísť za ním, je dôležité, aby si nemyslela na to, ako zle to môže dopadnúť. Choď za ním s otvoreným prístupom v zmysle "nejako to dopadne". Možno sa ti bude triasť hlas, ale to nevadí podľa mňa, lebo ide pre teba asi o dôležitú vec. Ak je tichý chlap chápavý, tak by to mal pochopiť.
Každopádne nech urobíš, čo urobíš, držím ti palce. Ahoj.
A zamysli sa nad tým, ako preberáš názory z tejto spoločnosti, ktoré potom vplývajú na tvoje rozhodovanie. Aj mne je z toho smutno, keď som pod vplyvom konvencií a nerobím ani krok k tomu, aby som urobil to, čo by som chcel urobiť...