Mama netoleruje moje stravovanie...

Príspevok v téme: Mama netoleruje moje stravovanie...
nematovyznam

Kvoli akne som sa rozhodla zmenit moje stravovanie k lepsiemu ale moji rodicia - najma mama - to odmietaju akceptovat. Vyradila som biele pecivo, biely cukor a nechcem jest ani vyprazane jedla a pod. Lenze moja mama naschval vari prave taketo jedla a pecie same kolace a potom ich postavy doprostred stola v kuchyni, lebo vie, ze neodolam a aj tak si jeden ci dva vezmem. A do vsetkeho dava vela cukru a ked jej hovorim o skodlivosti cukru tak ma nepocuva. A nuti ma vsetko to jest a ked mi nasla B-komplex a Zinok, tak do mna nakricala, ze ona chemiu nepodporuje a mam to prestat okamzite brat. A stale vravi, ze ked bola ona mlada, tak jedla vsetko za radom a nic na tvari nemala. A ze vraj to mam z toho, ze nejem vsetko. Ja uz neviem, co mam robit, takto sa predsa k nijakemu zlepseniu akne nikdy nedopracujem!!!

Radoslava123

Tvoja mama v tebe nevidí človeka, čiže samostatne sa rozhodujúcu bytosť, ktorá má právo na svoj vlastný názor, ktorý by mal byť ňou rešpektovaný, aj keď sa s tým jej názorom nezhoduje. Vidí v tebe iba fackovacieho panáka, ktorého treba za každé slovo, ktoré povie, kritizovať a za každý skutok, ktorý vykoná, kritizovať. A to úplne neoprávnene a bez dôvodu. Ak to s tou jej nedobrou výchovnou metódou takto pôjde ďalej, tak po prvé - ty budeš mať sebavedomie na bode mrazu a po druhé - jedného dňa, najskôr asi v 18-tke sa vzoprieš, odídeš z domu a tvoja mama si ani vlastné vnúčatá neuvidí. A dobre jej tak, lebo ty si tiež len človek a máš právo na pochvalu a uznanie za všetko dobré, čo robíš a aj za zmenu stravovacích návykov v záujme svojho zdravia. Ale ak sa ti pochvaly a uznania od rodičov nedostane, budeš to, čo ti doma chýbalo, hľadať niekde inde a možno to nájdeš u budúcej svokry a u budúceho manžela a tam budeš šťastná. Alebo v nejakej anglickej rodine, kde budeš opatrovať dieťa. Alebo kdekoľvek inde. A rodičia sa budú čudovať a pýtať sa samých seba, akú chybu urobili, že deti od nich odišli preč a netúžia ich navštevovať, ani sa k nim vrátiť.