Zvracanie z alkoholu

kurvakarma

Kýčera už nefetuj prosím, pi radšej ten chlast. Alebo dam si aj ja, lebo radšej skapem na chlast, ako čitat tvoje dojemne teorie o tom ako sa može človek otravit z poldecaku :D

kurvakarma

Kýčera už nefetuj prosím, pi radšej ten chlast. Alebo dam si aj ja, lebo radšej skapem na chlast, ako čitat tvoje dojemne teorie o tom ako sa može človek otravit z poldecaku :D

Moireal

Mozes mat aj problem s kvasnicami alebo aj s lepkom a kvasnicami, tak ako ja. Ale ktovie, u kazdeho sa to prejavuje inak...

Kýčera

Tak pozor, NIE VŠETKY alkoholické nápoje obsahujú lepok! Len tie, kt. boli vyrobené z obilia - whisky, niektoré druhy vodiek, ginu, brandy, cider, pivo, niektoré druhy farbív použitých v alkohole. A tiež nie je pravda, že vína sú bezpečné, obsahujú siričitany, kt. spúšťajú fajnovú alergickú reakciu. Aj niektoré tváriace sa "sekty" - poľský šmejd ružové Moscato obsahuje LEPOK a siričitany. A celiatik si musí kontrolovať každý jeden výrobok. Bezpečný je však Courvoisier, Hennessy,...

Radoslava123

Vieš, že existuje celiakia? A vieš, že existuje aj intolerancia lepku, ale bez celiakie? A tá môže byť tiež dosť silná. Všetky alkoholické nápoje okrem vína obsahujú lepok. Bolesť hlavy a vracanie môže byť príznakom intolerancie, čiže neznášanlivosti pre nedostatok enzýmov. Nemávaš to aj inokedy? Keď zješ pečivo a nič alkoholické si nepila? Samozrejme, že pivo obsahuje aj iné zložky, ktoré ti môžu spôsobovať intoleranciu bez toho, aby si o tom vedela. Intoleranciu veľmi často spôsobuje aj sorbit. Nachádza sa vo všetkých alkoholických nápojoch okrem vodky. Nerobí ti náhodou problém ovocie? Najmä jablká? Povedzme, že zješ jablko a o tri hodiny sa ti nafúkne brucho a začneš bombardovať. Každých 5 sekúnd padne jedna smradľavá. Skús sa lepšie pozorovať, prípadne zájsť na vyšetrenia, či nemáš intolerancie potravín. Ak áno, tak pravdepodobne vraciaš aj inokedy, nielen po alkohole. Navštív gastroenterológa.

Kýčera

Muffineckaa, ak pôjdeš k lekárovi s takto sformulovaným problémom, tak počítaj s tým, že Ťa vyhodí. Uvedom si jedno, že teraz alkohol vyvrátiš, nabudúce sa tak diať nemusí a po jeho požití to môže skončiť fatálne. A to ani netušíš? čo všetko sa Ti "na tej malej oslave" môže stať. Môžete sa opiť všetci, zaspíš, v spánku začneš vracať a zadusíš sa zvratkami. Veľa mladých takto skončilo, chceš aj Ty? Mohla to byť otrava alkoholom, alergická reakcia naň, môžeš dostať anafylaktický šok, a ak nedostaneš pomoc včas, zomrieš. Ak k Tebe zavolajú RZP, hospitalizujú Ťa pod vplyvom, počítaj aj so srdečným pozdravom z poisťovne a ver, že účet bude mastný. Čo keby si nepila a svojich kamošov len sledovala, povedala rezolútne NIE!!!, vyhovorila sa, tvárila sa, že tiež piješ, alebo zmenila kamarátov? Alkohol je liek, ale aj jed, môžeš si vážne poškodiť zdravie, tak porozmýšľaj nad tým, čo som Ti napísala.

Biela Kobra

muffineckaa_, tak potom nie je žiadny problém ani intolerancia, jednoducho to preženieš, a potom to ide von, aby si sa neotrávila. Na to niet lieku ani návodu, okrem toho, že piť menej alebo piť dačo iné. Dobrá zábava sa dá zariadiť aj bez väčšieho množstva alkoholu a okrem toho, každá žena vyzerá lepšie triezva ako pripitá ;-)

muffineckaa_

Biela Kobra dakujem za radu,ja mam tiez takeho kamarata,staci mu jedno pivo a hned ma celu flakatu tvar :D on nastastie prpblemy s dychanim nema...tak behnem tomu doktorovi a uvidim,co povie...lebo sa za 2 tyzdne chystame na mensiu akciu,kde sa aj urcite pit,tak to chcem dovtedy vyriesit :D Kýčera tak viem ze 1,5l je behom hodint celkom dost,ale tak ked je dobra zabava,tak nejak nesledujem,kolko toho uz v sebe mam...az za nejaku pol az 3/4 hodinu zistim,ze som toho vypila viac,ako bolo treba :/ ale ked sa vyzvraciam,tak fungujem uz uplne v pohode,dokonca ma ani na druhy den hlava neboli...

Kýčera

Načo chceš zaručený recept, aby si po požití alkoholu nezvracala, ak Ti ho samo telo vysiela? Ty nerozumieš vysielaným signálom? Hovorí Ti, NEPI ALKOHOL!!! A poďakuj svojmu telu, že sa snaží toxické látky čo najrýchlejšie vylúčiť z tela von. Určite si mladá baba a už piješ také kvanta pivá, behom hodiny 1,5 litra, v lete a tomu ešte hovoríš troška? Ten Troška by mal z Teba veľkú radosť, si píš! Tak to si naozajstná hrdinka! Aby si to pochopila lepšie, mohla by si trpieť pár dní tak, že by Ťa len napínalo, nebola by si schopná ničoho a jedy by z Teba nešli ani vrchom, ani spodkom. A zažiť by si mohla aj niečo zmiešané - vracanie, hnačky, či ostrejšie - zadusiť sa. Už chápeš? Tak čo urobíš teraz, cica? Ale o jednom recepte by som aj bez lekárskeho vyšetrenia vedela - malý dvor a veľký bič!

Biela Kobra

muffineckaa_, sú rôzne prejavy neznášanlivosti alkoholu, okrem toho niektoré sú dočasné, iné trvalé. Mám kamarátku, ktorej sa po vypití akéhokoľvek malého množstva vyhodia červené fľaky a má ťažkosti s dýchaním - z toho dôvodu si musí dávať pozor aj na lieky - kvapky s obsahom alkoholu...
Ja som mala kedysi podobný problém ako ty, ale presne viem, že to začalo po liečbe helikobaktera. Dala som si napríklad malú vodku a mala som na celú noc o program postarané, doslova som sa išla vyvracať z podoby. Rokmi to ustúpilo, ale rozhodne to ani teraz nemôžem s alkoholom preháňať. Daj si vyšetriť žalúdok, či netrpíš nejakým ochorením, a nech ti skontrolujú prítomnosť helikobaktera, - ani nie tak kvôli tomu, že nemôžeš piť, ale kvôli tomu, že táto intolerancia môže mať základ inde, s čím by si mohla mať neskôr problémy. Ak sa nič nezistí a tebe bude alkohol stále robiť problémy, nič to, aspoň ušetríš a na večierkoch budeš vždy za dámu ;-)