natiahnutie achilovky?

Príspevok v téme: natiahnutie achilovky?
zolly

Zdravim, na futbalovom zapase som pri nestastnom pade dosiel k urazu. Trosku neprirodzene sa mi vykrutila noha, pamätam si ze som pocul prasknutie (na 90% som presvedceny ze prasknutie bolo v nohe, nie z nejakeho vonkajsieho zdroja), no a razom som citil akoby znecitlivenie celej nohy od kolena dolu. Po aplikovani chladiaceho spreja som sa pokusal to rozchodit, avsak nebolo to mozne, lebo som citil palivu bolest v oblasti achilovky. Vecer mi este opuchol clenok z vonkajsej strany, takze na druhy den (v sobotu) som navstivil pohotovost. Tam som podstupil RTG, no a lekar na zaklade nahmatania usudil ze Achilovka je vcelku a pravdepodobne sa jedna o natiahnuty väz v clenku, ktory ma po schladeni a ustupe adrenalinu zacal boliet tiez. Dostal som teda dlahu a o tyzden, cize dnes som bol na kontrolu u traumatologa. Ten usudil rovnako, ze sa jedna o natiahnuty väz v členku z vonkajsej strany. Dostal som ortezu a bol som pouceny o spravnej starostlivosti.

LENZE, o co mi ide? Obaja lekari akoby ignorovali fakt, ze pre mna najviac limitujuca pri chodze je bolest achilovky. Uviedli ju sice v sprave, ze to spominam, ale nevyjadrili sa, iba ze Achilovka je cela, nic viac. Ak teda nedoslo k jej rapture, je mozne ze je iba natiahnuta a preto boli? Za doterajsich 18 rokov zivota som nikdy s touto slachou nijaky problem nemal (ziaden zapal ani unava), avsak po tomto uraze prisla nahla bolest, ktoru vsak citim iba ked sa postavim na spicky, obzvlast ak sa pokusim preniest celu vahu na ranenu nohu. SOm z toho zmäteny a obavam sa , ci nie je potrebna aj nejaka operacia... Co by ste povedali? Existuje nieco ako natiahnutie achillovej slachy?