Víno

Príspevok v téme: Víno
LeaLeela

Nájde sa tu nejaký vinár alebo osoba, ktorá sa vyzná vo vínách? Prípadne ktorá je na tom podobne ako ja?
Už dlhšiu dobu mám nízku hladinu železa v krvi(tiež je tam v neporiadku nejaká veľkosť červených krviniek) a pchať sa tabletkami mi nie je práve najpríjemnejšie. Preto sa snažím získať železo prírodnejšou cestou (špenát, cvikla, červené víno ...). Moja otázka preto znie, či má niekto z vás skúsenosti s červeným vínom, hlavne jeho účinkami (zdravie,krása) a aké odporúčate (kvalitné červené, najlepšie sladké ale zas nie som na to odkázaná, najlepšie slovenské, okolie svätý jur, vajnory, limbach mi prídu blízke no nechám si poradiť). Samozrejme že mi ide o pitie víno typu pohár vína denne pre zdravie. Ďakujem za každý komentár :)

Kýčera

Máme kvalitné vína, majú kopec medzinárodných ocenení,...Ale ak chceš doplniť vínom železo, musíš začať piť ťažké červené vína - maďarský Egri bikavér, bulharskú Medvediu krv, neskôr môžeš prejsť na ľahšie - dezertné, suché, sladké, polosladké, 1-2 dcl pohárik, ako si napísala. Konzumuj všetky tmavé druhy ovocia,zeleniny, pridaj si aj listovú, červené mäso,...Existuje však aj Železité víno, kedysi sa predávalo v drogérii, kt. Ti pomôže s ľahším a účinným vstrebávaním železa v tráviacom trakte, popozeraj sa v lekárni,...a neprežeň to, aby si zasa nemala veľa toho železa, potom by si mohla skončiť v kovošrote!

mam56

No, ono, vínka sú kadejaké. Ja som kedysi s bratom sledoval súkromný program Fran.ovka M.drá:-)
Ja si dám popoludní vínko. Vo mne to len trochu zašumí a už mi to ani nič nerobí. Už som asi aj alkoholik, ale čo už.
Ale tak cítim sa fajn.
Čo ja viem, tak dobré vínka majú v Maďarsku, Tokaj.
Ja mám radšej sladšie vínka.
Ono asi každá krajina má dobré vínka, však sa tomu ľudia venujú roky rokúce, z generácie na generáciu.
Ak je niekto profík, tak je profík, niet o čom.
Ja neviem, čo sa porobili s istým druhom vína, ale je to na k.o.
Ty aké vínko piješ?