Karma, osud, predurčenie .... veríte tomu?

Príspevok v téme: Karma, osud, predurčenie .... veríte tomu?
osud

Verite že to čo nás v živote stretá je nám dopredu dané?
Veríte že osoby, ľudí a situácie ktoré nás postretnú životom sú nám dopredu niečim či niekym predurčené?
Veríte že každého koho v živote máme močnosť zpoznať je nám súdený osudom? A prečo nám život do cesty posiela niektorých ľudí? Čo rozhoduje otom koho v živote zpoznáme? Naše rozhodnutia sú určené vopred? Je určené to ako sa rozhodneme už dopredu?
Alebo všetko je to o voľnobehu s neurčeným koncom? Všetko sú len náhodné stretnutia?

Mesačný princ

Kýčera - tak nejak :)

Len už by som aj ja chcel konečne pochopiť a žiť v súlade s tým, čo pochopiť mám.

Hm...zatiaľ sa mi to veľmi nedarí

Kýčera

Osud, KARMA je hlavný článok budhistickej viery, podľa kt. je osud človeka určený jeho činmi, teda karma sa rovná OSUD. Súhlasím so Slobodnou, Sudickou a Jannom 82 s tým, že si myslím, že si vyberáme rodičov, telá, choroby,...a teda si to sami "predurčujeme", aby sme sa naučili chápať a vyrovnávať s rôznymi situáciami, ľudmi, okúsili si život aj z "tej druhej strany", učili sa a zdokonaľovali. No a tie situácie, ľudí, kt. nám nie sú po chuti budeme zažívať dovtedy, kým ich nepochopíme, nepríjmeme, nenaučíme sa s nimi žiť v mieri a nie je v tom žiadna náhoda. Možno si aj Ty zažila situáciu, keď si stretla prvýkrát cudzieho človeka a neskutočne ste si sadli, rozumela si si s ním možno lepšie ako s vlastnou rodinou. C´est la vie.

beacon

aku mas genetiku taka si clovek s takou povahou a s inou sa da povedat akym smerom sauberie na zaklade toho sa da predoklat kde bude skor smerovt co ho nude zaujimat ktorym smerom sa vyberie a podobne typy sebe bude vyberst.na zaklade toho sa da vela predpoklat a predvidat ano.ale zivot je o tom xe veci prekrizia necakane udalosti a veci nejdu smetom ako si clovek naplanoval .

Slobodna

Ver Dynamike, fyzikalnym zakonom a to konkretne tretiemu pohybovemu zakonu Isaca Newtona, zakonu akcie a reakcie, resp. kaualite.

sk.wikipedia.org

pretoze to je u mna karma. Staci pozorovat situacie a javy okolo seba a zistis, ze nieco na tom predsa len bude.

vajcenatvrdo

nie neverím tomu
podľa mňa sú to náhody akých ľudí a situácie nás postretnú
nič nieje dopredu určené prečo by malo byť?

od karmy

Ano verim ze nieco mame dopredu nastavene co nemozeme zmenit napr. to do akej rodiny sa narodime a akym rodicom sa narodime. Je to tak je to dopredu dane. Preco by sa potom jedni narodili do bohatsiej rodiny a ini do chudobnej? Aj to je urcite dane ako budeme v zivote vyzerat a na zaklade toho ako budeme napredovat.
Suhlasim ze treba pocuvat vlastne vnutro a to ci sa spravne rozhodujeme nam napovedia nase pocity z vnutra ak mame dobry pocit a sme plni spokojnosti tak sme sa rozhodli dobre ak vsak mame divny a blby pocit tak ideme proti svojmu osudu a to sa nam vypomsti.
Zase bat sa nieco zmenit aj ked citime ze je ta zmena spravna nieje tiez spravne. Netreba sa bat nieco zmenit ak to tak citime ale ani nie nasilu nieco menit co netreba. Nechat sa unasat vnútornými pocitmi je to spravne riesenie.