Sprostý puberťácky problém ohladne strednej školy

Príspevok v téme: Sprostý puberťácky problém ohladne strednej školy
verca-82

Je to blbosť, takže ak sa na tomto mieniš smiať, no tak to radšej nečítaj.
No tak tento rok som už 2. čka na strednej. A akosi ma počas leta stihla moja spolusediaca vymeniť za inú spolužiačku. Spýtala sa ma či by mi to nevadilo a ja som jej povedala že nech sa rozhodne ale že ja by som chcela keby ostala pri mne ved jej pri mne zle nebolo ked potrebovala dala som jej opisat ulohu ona mne občas tiež, no ale to nie je podstatné. Ide o to, že ma vymenila a nechala ma samú aj ked velmi dobre vedela, že nebudem mať s kým sedieť. Je tam jedno dievča, no proste je tichá ako hrob a ledva odpovie učiteľke na otázku a nie to, aby sme si spolu sadli, proste je uplne mimo svet a to nemyslim v zlom len sa nechce zaradiť aj ked som sa jej pokúsila prihovoriť už minulý rok. A ako aj mne to príde vtipné písať sem takúto kravinu, ale niekde som to napísať chcela. Pretože sedieť sama v prvej lavici nie je nič moc. Aj keď za sebou mám dobrú partu, mám dosť ťažkú školu a preto viem ako sa dobre hodí sedieť s niekým. A ďalší gól bol keď dnes povedala že niekto musí ísť do školskej rady zastupovať nás a baby navrhli mňa a práve moja byvala spolusediaca sa ozvala že ved čo tam ja budem robiť ked nič nevpoviem len tam sedím ticho a neviem čo. Pritom vždy ked sa niečo takéto riešilo išla som ja a mala som úspech a všetci boli spokojní. No neviem prečo to povedala, keď mi 2 dni dozadu povedala že ona to spolužiačke slubila že s nou bude sedieť ale že mnňa má moc rada. Hej, nepríde mi to, že ma má rada aspoň teraz nie. Išlo mi proste o to sa vyrozprávať aj ked je to uplna blbosť no sedieť denne 7 h sama možno niekedy aj 8 nie je sranda. A nesmejte sa mi, blbé komentáre si môžte nechať pre seba…. dík tým, čo si to prečítali

LMarika

Prave som si spomenula na jednu babu, ktora ma neznasala, ale na gympli so mnou sedavala na nemcine vzdy iba preto, aby mohla odo mna odpisovat a aby si mohla odo mna nechat nasepkavat. Ja som nemcine rozumela a ona jej nerozumela. Mala sice ciste jednotky, ale mala ich strasne, ale mala ich ako antitalent na ucenie strasne tvrdo vyplakane a vydrete, pretoze ona ine nevedela, len sa vsetko ucit naspamat, biflovat sa a nicomu nerozumiet. A kto chce jazyku rozumiet, ten musi mat urcity taky typ logickeho myslenia, ktorym rychlo pochopi gramaticke pravidla a aj to, ako ich uplatnit a nie sa biflovat naspamat, ako sa povie kazde jedno sloveso v minulom case, ale to je jedno... Ja som bola dobra dusa a davala som jej odpisovat a aj som jej nasepkavala, ona si v prvom rocniku odo mna odsadla k namyslenej babe, lebo sa mylne nazdavala, ze tie namyslene baby su hrdinky a tie nenamyslene su nejake makke sracky, ci take daco, proste logika cloveka s podpriemernym IQ a potom mi pred celou triedou vykricala: "Mara, ty si taka, ty nevies povedat nie. A preto teraz so mnou nebudes sediet!!!" Vsetci uvideli na mojej tvari totalnu lahostajnost a niektori chalani si posepkali, ze Marika ma vsetko v pi. ... A tak aj bolo. Na nemcine sme nadalej spolu sedavali a nadalej som jej davala odpisovat a nasepkavala som jej. Raz som si kupila nove topanky a cestou domov z obchodu som stretla dve spoluziacky, ona medzi nimi nebola. Pytali sa, co to mam, tak som otvorila krabicu a topanky som im ukazala. Bol september a ludia chodili vonku v kratkorukavovych trickach a boli to topanky na zimu do snehu, tak som im aj povedala, ze este ich nebudem nosit, az neskor, ked sa ochladi a baby aj prikyvli, ze vsak ano. A co sa nestalo? O nejakych par tyzdnov neskor prisla ta, co som jej na nemcine nasepkavala a mala na sebe cistonove take iste zimne topanky, ako som si kupila ja. Hlavne, ze ostatne baby mali botasky a sandale na leto. Tak som jej povedala, ze ja mam take iste topanky a ona sa cela rozzurila, ze preco som ich nenosila. A ja som sa jej opytala, kedy si ich kupila a ona, ze vcera a ja, ze ja ich mam uz par tyzdnov doma v skrini, len som ich este nenosila, lebo este je teplo. A potom jej tie dve spoluziacky dosvedcili, ze naozaj ja som si ich kupila skor, lebo ma videli pred mesiacom, v meste s krabicou... Ked som si potom neskor, ked uz bolo chladno, topanky obula, tak ona sa do mna zacala navazat: "Mara, tak toto si vyprosim, dufam, ze tie topanky uz nebudes nosit!" A ja som sa zatvarila tak, ze ju mam v pazi a topanky som nosila aj nadalej. Predsa sa nenecham sikanovat od takej nablblej sliepky, este k tomu o dve hlavy nizsej odo mna. V skutocnosti mi vsak len zavidela, ze ja mam lepsiu hlavu a viac talentu na ucenie ako ona, aj ked znamky mala ona lepsie, ale bez mojej pomoci by nemcinu na jednotku nedala... Inokedy sa ma opytala, co pocuvam a povedala som nazov hudobnej skupiny, ktoru som pocuvala a slusne som sa jej spytala, co pocuva ona. A ona: "Ja pocuvam dobru hudbu, ak vies vobec, co to je a ak ti ten pojem dobra hudba nieco hovori..." To, ze mne sa paci jedna hudobna skupina a jej zase ina, este nemusi znamenat, ze sa bude so mnou bavit takymto tonom. A dobre nahlas, aby vsetci poculi. Zase som sa zatvarila ako totalna ignorantka, na taketo rypacky a sracky zo strany nablblej sliepky predsa odpovedat nebudem. A ked tychto rypaciek uz bolo dost, tak kdesi vo stvrtom rocniku som jej prestala na nemcine pomahat a bolo vybavene a ked sa ma nieco opytala, tak som povedala, ze neviem napriklad pri vyplnani gramatickych cviceni, kde kazdy musel nahlas povedat jednu vetu. A ked sa vzapati nato opytala ucitelka mna, tak som dala spravnu odpoved. Ked toto moje NEPOMAHANIE uz nejakych par mesiacov trvalo, tak prislo z jej strany do mna primitivne rypnutie. "Mara, ty chces maturovat z nemciny?" A ja som hodila posmesny uskrn, akoze mila dama, mam ta na haku, som si pomyslela a hovorim: "Ano, ja chcem maturovat z nemciny." Dnes som v Rakusku a ona v zivote neprekrocila hranice Slovenskeho statu. Hrala sa na hrdinku, na silnu, tvrdu, cool a co ja viem, co este, ale keby mala ist do Rakuska, nevedela by sa po nemecky ani pozdravit, nie, ze este tam pracovat, zit a bojovat o rakuske statne obcianstvo. Bola narodena v znameni vah, falosny to clovek a hlavne psychicky nevyrovnany a zavistlivy. Nezniesla, ze ma pri sebe niekoho talentovanejsieho, tak zavidela a zloprajna bola, ale ja mozem byt len rada, ze som taka, aka som ja a ze nie som taka, aka je ona. Aj taketo veci sa stavaju. Ona dnes pracuje za par drobnych v akejsi poistovni, kde netreba ziadne jazyky, vystudovala nejaky z tych podradnych humanitnych smerov, kde staci sama biflovacka a logiku tam netreba pouzivat ziadnu. Uz sa nestretavame a nie sme v kontakte, aj z FB som sa davno-pradavno odhlasila, takze ziaden kontakt s namyslenou pani velkomoznou, ktora si mysli, ze ked vystudovala biflossky odbor, tak zhltla vsetku mudrost sveta a svoju "talentovu podpriemernost" by nepriznala pred ludmi ani za svet. Budes ty mat este v triede kamaratky, neboj sa, ale tu babu, co ta nema rada, lebo ti s najvacsou pravdepodobnostou nieco zavidi, ignoruj tak casto, ako sa len da. Aj tie jej rypacny a vzdy, ked do teba rypne, ukaz velavravny ksicht, ze mam ta v pazi. Tak to bude najlepsie, viem z vlastnej skusenosti.

Panda ^-^

Suhlasim so sewie, nikam to nespeje. Nezaujimaj sa o tu babu, ta si tvoju pozornost nezasluzi. A ak nechces sediet sama, skus sa zaujimat o tu tichu. Neverim, ze keby si bola ku nej mila tak by bola na teba mrzuta. Mozno sa stanete po case dobrymi kamaratkami a ona sa ti urcite nevysmeje pred celou triedou.

verca-82

@Nika
Milá Nika, poviem ti len toľko, že ja nikomu vykať nevykám a ani nebudem. Nikto si to doteraz nezaslúžil a vekom sa tu ohradzovať nebudeš. A keď sa tak moc chceš chváliť tým že by si za to dostala 5 ku tak dostaň, to mňa netrápi, ja som ešte len druháčka a verím tomu, že budem oveľa lepšia
Mohla by si už pochopiť, že mi tu o nejakú sprostú gramatiku nejde. Namiesto toho, aby si radšej dala nejakú dobrú radu ma tu len kritizuješ. Asi ťa to baví. To je jedno, ale už mi to tu prosím nekomentuj.

sewie

N-ika, nato ze si dospela mi pride hlupe takymto sposobom rypat do skolacky...hlavne na fore kde nikto na gramatiku nedava pozor lebo vzdy sa pise pod vplyvom citov a vasne a kazdy sa sekne...podla mna to bolo zbytocne ...ok, staci nebudeme sa odklanat od temy...

N-ika

Mojko, klud...Mohla by som ti byt mama :-D V reale by si mi vykala :-D D D
Neporovnavaj diakritiku s gramatikou, to su dve rozlicne veci. I/Y narozdiel od teba rozlisujem a kedze na tomto fore sa nevyzaduje uradny formalny styk tak nevidim dovod pouzivat diakritiku.
To ze som napisala od ty od nej, sa stalo preto, ze mi to obcas rychlejsie mysli, ako pise.
Nechval sa udermi na PC, za mojich cias sme sa ucili v ramci administrativy pisanie na stroji (mechanickom) a za 290 uderov na nom a s desiatimi chybami k tomu by som mala 5ku...seriozne :-)
Apropo...nemcina kazdy den...chodila som na ZS s rozsirenym vyucovanim cudzich jazykov, cize kazdy den anglina od 3. triedy, od piatej k tomu francuzstina a od siedmej este nemcina :-) Na strednej som stravila polroka na stazi v zahranici na vymennom studijnom pobyte ako premiantka :-)
Dost bolo chvaly, bude to tu smrdiet :-)

Sewie, nemozem si pomoct ale irituje ma ked niekto przni nasu krasnu slovencinu :-) Aj synatora za to trieskam :-)))

verca-82

@Nika ale vieš čo ? Ani mne nedá rypnúť, lebo nemám IQ 90 :) Prečo si napísala od ty od nej ? :D Bože nepíšeš nikde ani jeden mäkčeň ani dĺžeň a budeš mi tu niečo hovoriť. A na telefón sa nevyhováraj, T9 existuje a keby ti tak záležalo na gramatike mojej, tak si tú námahu dáš a to písmenko rozklikneš a dáš tam ten mäkčeň. Ked budeš písať na počítači takou rýchlosťou ako ja a budeš mať za 10 minút napísaných 290 úderov len s 10 chybami, tak potom mi niečo hovor :)

verca-82

@sewie Vieš čo, kecala som teraz so spolužiačkou a videla na mne že mi niečo je a aj som jej to povedala a povedala, že to od nej nečakala, že to počula a že nech sa na ňu vykašlem, že cez leto na naše akcie ju neberieme a takto a za to som rada, že ma maju rady baby tie pri ktorych som teraz. Ale inak kto sa pytal iny som povedala že nič len sme si chceli odsadnúť.

@Nika to ty si tu začala s uštipačným komentárom, tak sa tu teraz nehraj. Ja sa nemienim hádať, no neviem kam chodíš na školu, keď ťa baví ma provokovať. Asi gympel čo ? Hmm, keby som ja od nej odpisovala, tak nemám vysvedčenie s vyznamenaním :) Ale to ty nevieš, lebo ma nepoznáš a nemáš šajnu aká bola ona na mňa sviňa že mi nadávala, keď niečo nevedela a ked som sa jej snažila poradiť no sama som nemala šajnu lebo keď máš nemčinu každý deň tak ti z toho už trošku hrabne. A končím s tebou debatu mysli si čo chceš :)

sewie

N-ika, priority, priority...

verca-82, no ono to bude asi tym ze si prilis dobra vo vela veciach a ako pisem, tym ze si aj mila vie ze si do teba moze "kopnut" a udiera teda na tu strunu kde vie ze ti ublizi...ale proste im normalne povedz ze sa bavite ale prote sa baby rozhodli sediet spolu.povedz to uplne suverenne s normalnou tvarou, netvar sa ranene ani smutne, ber to ako fakt...skutocne dovody vie aj tak len ta tvoja "kamoska" a teba to neak skret nemusi...

N-ika

Ukludni sa. Keby si ovladala gramatiku, nepomylis sa, ani keby som ti dala diktat o polnoci.
Asi si opisovala skor od ty od nej (vzhladom na tie jednotky zo sloviny)a preto nechces sediet sama :-D