Problém s trávením

Príspevok v téme: Problém s trávením
tree90

Ahojte. Uz dlhsiu dobu(1mesiac) pocitujem traviace tazkosti. Zacalo to hlasnym prelievanim tekutin v crevach, skrkanim, nafukovanim a neskor sa pridala akoby tupa, nie velmi silna zriedkava bolest v oblasti zaludka a nizsie, takze to je trosku tazsie specifikovat. Neskor bolest zmizla a trapi ma to prelievanie tekutin spojene s nafuknutim, niekedy mam zapchu, potom istu dobu normalnu stolicu a zasa hlacku. Dalsi vedlajsi efekt je, ze som z toho nervozny, mam priam nepravidelne dychanie a uz neviem ako dalej. Snazim sa zdravo stravovat, neprejedat sa, beriem druhy tyzden probiotika a pijem zaludocny caj , no stale citim, ze to nie je v poriadku. Krvne testy dopadli vyborne, bol som v minulosti na gastro,kde mi zistili intoleranciu na laktozu, cize od vtedy si davam na to pozor, cize tym to byt nemoze. Poradte mi prosim. Dakujem, a krasny den prajem :)

LMarika

Okrem testov na potravinove intolerancie by sa zislo este vysetrenie na pasomnicu. Nech ta potvora ide prec, ak ju nahodou mas.

EvickaBBB

Este si kup Food detective test na intolerancie potravin. Pri beznej gastroskopii sa okrem laktozovej intolerancie a celiakie ina intolerancia zistit neda, ale v tom teste Food print je 46 zakladnych potravin a ak mas okrem laktozy intoleranciu aj na nieco ine, co je dost vysoko prevdepodobne, test ju ukaze. Potraviny, ktore najcastejsie sposobuju intoleranciu, su okrem laktozy este psenica, mliecne bielkoviny, kukurica, gluten, soja, cervena fazula, sorbit... V kazdom ovoci najdeme dva ovocne cukry. Su to sorbit a fruktoza. Otestovat na ne ta mozu jedine v Rakusku formou dychovej skusky. Sorbit sposobuje intoleranciu velmi casto. Nachadza sa v ovocnych stavach, v marmeladach, v sladkostiach pre diabetikov, ale aj ako napln v pralinkach a v beznych sladkostiach, v makkuckych croissantoch zabalenych v sacku, v takmer kazdom makkom trvanlivom pecive zabalenom v sacku, lebo sa tam pridava ako konzervacna latka, nakolko ma schopnost viazat na seba vodu, cize pecivko nevyschne a ... spotrebujte do septembra roku 2020 :) Okrem toho sa sorbit nachadza aj v tabletkach, ktore sa davaju do kavy namiesto cukru, v cukrikoh Orbit a inych podobnych, ktore su akoze dobre pre zuby a v zubnych pastach a v takmer vsetkych alkoholickych napojoch, kedze je to nielen ovocny cukor, ale zaroven aj alkoholicky cukor. V teste Food detective ho mat nebudes, lebo tam cukry nie su. Ak ti test ukaze, ze nemas intoleranciu na jablko, to znamena, ze jablko ma tri akergeny. Jablkovy alergen, fruktozu a sorbit. A v teste je len jablkovy alergen. Fruktoza a sorbit tam nie su. Preto sa na ne treba dat otestovat v Rakusku. Jablko je vysokosorbitove. Reakcia po konzumacii sorbitu vacsinou prichadza oneskorene, asi tak 4 hodiny po jedle. Lebo sorbit sa do organizmu pomaly vstrebava.

tree90

prebiotika? o tom som vobec nepocul. napriklad ranajky: ovsena kasa so sojovym mliekom, chia semienka, susene ovocie, kokosovy olej, obed: celozrne cestoviny s paradajkovou omackou, bezlaktozovym syrom, a hubami, vecera decke parky s kopou zeleniny, pijem tak dve kavy za den bez mlieka, prevazme cistu vodu a cistus caj, ale samozrejme niekedy si dam colu, tonic, pivo a tak , no teraz , ked mam tento problem to omedzujem. moj najvacsi problem je s prejedanim, proste ked mi nieco velmi chuti, prejem sa a vlastne aj vdaka tomu mam tento problem by som povedal. neviem vsak, to prejedenie co mohlo sposobit. co moze sposobovat tie zvuky a tupu bolest ?

odpovedam

uzivas entericky potiahnute probiotika? uzivas k nim aj prebiotika? lebo inak to vyznam nema. ako vyzera tvoja strava podrobnejsie?