Rakovina jazyka?

Príspevok v téme: Rakovina jazyka?
Kitty3

Dobrý večer,
chcela by som sa opýtať, našla som si na jazyku vzadu na boku pri zadnej stoličke niečo takéto... prikladám foto.
Mam 23 rokov, fajčím len keď pijem, čiže príležitostne.
Neviem o čo môže ísť... tá "vec" čo tam mám vôbec nebolí ani nič... necítim to... o čo môže ísť ?
Za info vopred ďakujem.

Mis7749

Vlado...urcite to neprivolavam ani nechcem. Iba ked clovek pozrie na net tak mu uz nieje vsetko jedno a predsa sa bojim o svoje zdravie. Temu som nezakladala ja ale to je jedno
Nevsimala som si to na zaciatku ale uz to mam asi 2 tyzdne tak zacinam mat obavy. Mam aj biely povlak ja jazyku a vytery mi vysli bez nalezu.
Tak som chcela nejaku radu

Vlados

Aby som ta upokojil, ze to nie je rakovina, tak zhubny nador na jazyku je vzdy vred a nie vyrastok. Navyse , je nebolestivy len v zaciatocnom stadiu, kedy ho takmer nevidiet. V pokrocilejsom stadiu je to bolestivy vred. Takze si si mozno v spanku kusla do jazyka a prebolelo to v spanku. Ak sa ti to bude zhorsovat, alebo to nezmizne , tak chod k obvodakovi.
A prosim ta, nehovor a nemysli na rakovinu.

Vlados

Hlavne hned piste temu " RAKOVINA JAZYKA" . myslite si , ze ste zaujimava a chcete zaujat aspon hypotetickou moznostou tazkej choroby pri kazdej hluposti.
Pozor na karmu, ked si tu rakovinu privolavate, tak ona pride.-(((

Mis7749

Ahojte. Objavilo sa mi nieco podobne. Ale malinke. Co to je? Viete mi poradit prosim?? Mam to nejako riesit alebo to vymizne samo? Dakujem

Kitty3

Nie, nezahryzla... aspon o tom neviem ... je to vzadu na boku jazyka ... a také menšie mám aj na druhej strane ... myslím si, že HPV to nie je ... pretože mám stáleho a prvého priateľa už 6 rokov.

ferko01

to je podla mna dost kratko... nebudem sa tu hrat na mudreho :) , nemam nato vzdelanie, ale viem, ze u problemovych tkaniv, vyrastkov atd. sa to riesi biopsiou, ta je asi najspolahlivejsia