Alergicka reakcia na GSE?

Príspevok v téme: Alergicka reakcia na GSE?
NekrosAngel

Dobry den, mam uz dlhsi cas problem s dychacimy cestami, vo vyteri mi nasli bakteriu haemophilus parainfluenzae a v krvi bordetella pertussis (hranicne). a Zvysene EBV tzv. mononukleoza ktoru som prechodil pred troma rokmi. Objednal som si GSE 60% (pravdepodobne to prave lebo ma strasnu trpkohorku chut) zacal som ho brat dnes rano rozriedil som ho 20 kvapiek do 500ml vody a pijem po cely den v malych glgoch striekam do nosa striekackou (strasne to pali) a este silnejsi roztok ktory len kloktam.. Po celom dni ma teraz na vecer chytila nadcha, kycham, soplim a pocitujem svrbenie v nose. Som alergicky na roztoce, macky a plesne. Nasiel som si v ustach na podnebi biely povlak a v zadu v hrdle taktiez. Su to len odumrete casti koze ktore GSE sposobilo alebo je mozne ze som alergicky na neaku zlozku ktora je v GSE, alebo je to tym ze sa to lieci. Dakujem

NekrosAngel

DNes som mal zimnicu slabu horucku, celkovo som bol malatny ako ked ide na Vas chripka. Takze som mal urcite Herxheimrovu úhynová ureakciu, teraz sa potrebujem zbavit tych toxinov a na to potrebujem pit vela vody co je tazke kedze som si spalil vcera sliznicu tym GSE. pockam kym to prejde a zacnem od znova zo slabsim roztokom. Aspon viem ze som sa zbavil velkeho mnozstva bakterii .

NekrosAngel

RNG moholi ste napisat aspon nieco na moju otazku. ci je mozna alergicka reakcia na GSE alebo ako sa prejavuje liecenie s nim.. je to normalne ze nieco ako sennu nadchu pri pouzivani GSE (zatial prvy den), mal by som pokracovat s branim GSE prejst na mensiu davku alebo naopak na vyssiu davku? kedze som sa docital ze ten biely povlak moze byt aj Candida, pretoze vcera som si nasiel plesen v izbe ktora tam mohla byt aj dva mesiace podla velkosti. Alebo je mozne ze som si tim GSe vsetky dobre bakterie ktore mi tu moju chorobu potlacovali a tym padom po ich zabiti prejavili tie zle bakterie ktore sa neznicili?.. vopred Dakujem za odpoved

RNG

Citricidal, tj nie GSE, je patentovany chemicky zmeneny vytazok z grapefruitovych jadierok, kde slabsie antimikrobialne polyfenoly boli zmenene na ovela silnejsie qwuaternialne zluceniny. Kedze ucinnost tohoto doplnku je casto ovela vyssia, ako roznych schvalenych farmaceutickych vyrobkov (pozri cez Google.sk pod mojim nickom a slovom citricidal, kde som si zalozil povodny vyskum na ucinnost citricidalu podany niekedy v roku 1982 na podlozenie patentu) a farmacia vydala hromady penazi, na rozne fabrikovane "studie" proti tomuto pre nich vazne ohrozujuceho predaj roznycy liekov doplnku Mnohych vyrobcov sa podarilo zastrasit, niektorych zrejme aj kupili, v sucasnosti povodny ucinny citricidal vyraba mozno len jedna spolocnost, aj to som si nie isty, ze ma rovnaky obsah quaternialnych zlucenin, nez povodny citricidal vyrobeny firmou BioChem Research
Nuz ja si prave tymto a inymi doplnkami uz dlhe roky liecim rozne nakazy, velmi ucinne, takze uz 20 rokov sa vyhybam farmaceutikam. Predtym som bol velmi casto chory na nakazy hornych dychacich ciest, s horuckami a lezanim v posteli, dnes to sice dostanem, ale viem porazit za normalneho chodu a bez horuciek za par dni.
A samozrejme neplati to len pre mna, ale aj hromady ludi, najma mojej rodiny a znamych sa to rovnako osvecuje uz dlhe roky.

To, ze je nieco schvalene ako liek este neznamena, ze to jednotlivcovi vobec pomoze.Nakoniec to uz ludia davno poznaju a pre to sa mnohym liekom vyhybaju, vcitane aj lekarov.
To iste samozrejme plati aj pre doplnky, ale niektore z nich, hoci nijak neschvalene oficialne ako lieky su ucinnejsie ako schvalene lieky, naviac kedze su bezpecne na pouzitie(lekarmi schvalene ako neskodne) tak si ich clovek moze sam kludne "predpisat", lebo ocakavat, to to urobia zan lekari je prakticky vylucene. Ti totiz nemozu nic, co nie je oficialne schvalene ani predpisat, ani odporucit, lebo medicky monopol by ich okamzite zacal prenasledovat,nazvali by ich sarlatani, dokonca aj sudili, a to o to viac, keby mali s tym uspechy

elka80

musis ho viac zriedit, do nosa staci na 100ml 1-2 kvapky, popr. pridat este kvapku,plus stipku soli, nemoze to moc palit len trosk. Mne GSE na nadchu zaberie behom jedneho dna, je to perfektna vec. Nezabera vtedy, ked nechas bakteriu premnozit sa na masivny vyskyt, vtedy to uz tazko vyhubis. Takze aplikovat treba hned na zaciatku choroby...

odpovedam

GSE nema ucinok, pozri si studie. Vacsina doplnkov stravy ich nema, pretoze to je rozdiel medzi doplnkom a liekom. Liek ucinok musi mat garantovany. Pri preverovani doplnkov stravy sa zistilo, ze az 64% z nich neobsahuje to, co ma, navyse obsahovali latky, ktore na obale zatajili (napr. paracetamol). Neodporucam liecit bakterialny zapal samoliecbou.