Extrasystoly

Príspevok v téme: Extrasystoly
Martiness15

Ahojte. Chcem sa opýtať, či tiež má niekto taký, alebo podobný problém s vynechávaním srdca. Deje sa to len v kľude a to takto, že bije normálne a zrazu príde taký tlak na hrudníku ako keď sa zľaknete vtedy vlastne neudrie a potom udrie silnejšie. Niekedy mi to spraví aj 4x za minútu niekedy ani raz a ide v poriadku aj pár dní no stále ma to dosť vyplaší a mávam potom myšlienky, či sa nemôže zastaviť atď. potom sa mi pridá ešte aj pocit, že ťažšie sa mi dýcha a už to ide... Bol som na vyšetrení EKG, ECHO a záťažový test srdca ( taký bicykel ) a všetko bolo úplne v poriadku takže určili vraj to je z toho, že stresujem a je to neškodné a nemám si to všímať. Čo si o tom myslíte ? Nedá sa toho svinstva nejako zbaviť ? Vďaka za odpovede.

Martiness15

No takto. Mal som vybavené vyšetrenie cez rodinu - šiel som z dverí do dverí čo bolo treba tam mi robili vlastne to EKG, ECHO + tie záťažové testy srdca a brali mi dosť veľa krvi aby mohli spraviť kompletný rozbor krvi a tiež aj moč. Výsledky boli úplne v norme aj krvné aj moč, taktiež EKG, ECHO aj záťažové a tak skonštatovali, že je to psychického podkladu. Čo sa týka bolestí hrudníka tak tie sú či už v pokoji, alebo aj pohybe tiež sú prechodné a väčšinou pomáha zmena polohy.

Kýčera

Martiness 15, ospravedňujem sa Ti, že som z Teba spravila babu. Nemáš náhodou aj nejaké iné symtómy? Nebol si náhodou v poslednej dobe chorý? Tie bolesti na hrudníku môžu súvisieť aj s nejakou infekciou dolných dýchacích ciest a môžu spôsobovať aj problémy so srdcom.

Kýčera

To sa stáva. Holtera si nemala? Nebolo by od veci skúsiť ešte toto. Môže sa však stáť, že aj počas monitorovania bude srdce šliapať ako hodinky. Mohla by si hodiť reč s lekárom o vyšetrení minerálov a hormónov štítnej žľazy. Niekedy môžeš cítiť ozvy srdca ako bolesť a nemusí to byť nič vážne. Skús zmeniť životosprávu, vyhýbať sa stresu, zaradiť pohyb, meditácie,... Ak Ti lekár všetko dôkladne vyšetrí a nenájde nič, tak potom si prestaň robiť starosti a hlavne sa prestaň STRACHOVAŤ, pominie to aj samo. A tie bolesti hrudníka môžu byť od skoliózy, ale tiež nemusia.

Martiness15

Adka ja napríklad v noci som sa zobudil a nemohol som potom nejako zaspať a začali mi k tomu ešte aj tie extrasystoly tak už úplne bolo po spánku... Ale potom sa mi nejako podarilo zaspať až kým nezazvonil budík do práce a dnes ráno našťastie nepokračujú :) No ľahko sa povie tomu, kto to veľmi nepozná, alebo má nejakú silnú povahu aby sme si to nevšímali keď je to také dosť nepríjemné :/

adka....

Ja to tiez mavam ,hlavne ked ma boli ,chrbtica,potom mam pocit ,ze akoby mi srdce zastavilo,potom znova udrelo ale silnesie ,lekar mi povedal ze je to stres ,nemam si to vsimat.Aj dnes ma hrozne boli chrbat ,a preskakuje mi v hrudi tak uz neviem co s tym.

Martiness15

Ešte chcem doplniť, že na EKG, ECHO ani záťažovom vyšetrení nezachytili ani jednú extrasystolu. Vtedy práve srdce vzorne bilo. A taktiež niekedy mávam bolesti hrudníka ale to je vraj od chrbtice keďže mám skoliózu.