Nenávidím svoju matku a chcem aby skapala

Príspevok v téme: Nenávidím svoju matku a chcem aby skapala
stratenaelis

Neviem co mam robit ta nenavist na zoziera. Nenavidim ju, hnusi sa mi, je mi z nej na vracanie. Je to alkoholicka, psychopatka a stetka. Svojho otca nepoznam. Nebudem menovat co vsetko som si kvoli nej a od nej vytrpela ale aspon okrajovo a spravte si prosim usudok. Opustila ma ked som bola este babatko aby sa mohla ist kurvi* za chlapmi a chlastat, po meste chodievala postana, robila bordel, bila sa s ciganmi, vela ludi ma odsudilo v zivote len kvoli tomu, ze ma posudzovali podla nej. Dokonca v skole zakazovali niektorym sa so mnou kamaratit. Zazila som peklo co sa so mnou vlecie dodnes uz 33rokov. Nepomohlo mi chodit do kostola, sla som k vestkyni, ta mi povedala ze matka ma prekliala este v bruchu a moj zivot bol, je a bude velmi tazky. Ze cudzi ludia mi ublizuju ako keby schvalne, lebo citia moju slabost a ze mi chcu este viac ublizit, co je aj pravda. Cudujem sa, ze som este neskoncila na ulici, alebo na drogach. Trpim uzkostami, dostala som panicku poruchu, snazim sa s tym bojovat, ale uz nevladzem. Za vsetko moze ona. Cely zivot zijem bez podpory, objatia bez rodicovskej lasky. Jedine co chcem je aby skapala. Aby som uz nemusela pocuvat kde zasa co vyviedla, na koho utocila s nozom, kde sa ozrala a poscala. Uz nevladzem. Je to obycajna suka. Prosim pomozte mi tu nenavist dostat prec, lebo ma za ziva zozerie. Je tu niekto s podobnym problem? Ak ano prosim ozvite sa

Larrah

Taketo zeny by mali povinne kastrovat, aby nemali nahodou aj dalsie deti a neznicili zivot aj tym. Grciam z pomyslenia, ze jedna zena dokaze toto robit

Slobodna

Je na tom smutne hlavne to, ze ty nenavidis nielen svoju matku, ale aj muzov, zivot a postupne znenavidis aj seba.
Nenavist je jed, ktory ta bude pozierat a aj vsetko okolo teba.
Ale dokazes s tym bojovat, netreby len cakat, ze sa to zmeni. Same od seba sa to nezmeni, musis na tom tvrdo pracovat.
Tym, ze sa zbavis nenavisti nepomozes svojej mame, ale sebe !

Pozri, ked to nezvladas sama, preco nevyhladas psychologa a nepracujes na tom, na sebe spolu s odbornikom ? On vie, ako ti pomoct. Ty si snad nechces pomoct ? Nechces byt stastna ?

Dokazali to mnohi, mnohym ludom sa v zivote stalo vela hroznych veci, cudovala by si sa kolko je podobnych, este aj horsich, osudov, ako ten tvoj. Je mozne sa z toho dostat, len musis prijat pomocnu ruku, pretoze nie vzdy sa clovek dokaze vyhrabat zo sraciek, do ktorych ho bud dostali ini, alebo sa do nich dostal sam.
Nesmies sa tomu poddavat, to nic nevyriesi.
Uz len to, ze si prisla sem, dostala to zo seba, si uvedomujes, ze to chces zmenit a potrebujes pomoc. Prijmi ju, tu ta ludia mozu len posunut spravnym smerom, no nie si este dost silna, aby si to zvladla sama.
Vies, ja vzdy tvrdim, ze muz zenu nespasi. Muz ti bude zrkadlom, ak nevyriesis svoje problemy najprv sama s odbornikom, nebudes schopna mat harmonicky vztah a pritiahnes si k sebe presny obraz svojich problemov. No a to nechce nikto, pretoze ta to este viac zabori do sraciek a umocni tvoju nenavist. Nespoliehaj sa na to, ze ta muz vylieci, spasi, ci zachrani. Nie, ty musis stat na vlastnych nohach, inak to nebude laska, ale zavislost.
S partnerom mas kracat zivotom ruka v ruke, obaja dostatocne silni, aby ste sa mohli podrzat a obaja so sebauctou a sebalaskou, aby ste mohli milovat a ctit si toho druheho.
Ty tam este nie si, ale raz budes, ak zacnes s odbornikom na sebe pracovat.

stratenaelis

Dakujem velmi za krasny prispevok. To by som najviac chcela. Niekoho som spoznala, ale on nie je ochotny odtialto odist. Ja neverim muzom, lebo ma chceli znasilnit minimalne traja z tych jej hajzlov. Nedokazem sa ani zamilovat. Snad jedneho dna sa to vsetko zmeni

pistek

Ahoj stratenaelis. Nechcela som povodne tvoj prispevok ani otvarat. Kvoli nazvu. Ver, ze chapem, cim si si v zivote musela prejst. Je obdivuhodne, ze vo svojich 33r nezijes zivotom svojej matky. Ale ver, nemas k tomu daleko. Stojis ako keby na povestnom vrchole priepasti. Uzivas lieky a zrejme sa liecis po psych.stranke, co je dobre. Ale ver, ze nenavist zlo zatrpknutost zloba hnev a zelanie niekomu smrtou su povestnym krokom k padu na uplne dno. Oslobod a odputaj sa od svojej matky. Je aka je ale je to tvoja matka. Dala ti zivot. Ty ho musis vsak teraz zit. Odpusti jej vsetko to zle od detstva dospievania az po dospelost cim si si musela prejst a zazit. Ak to potrebujes zhmotnit, vylej si vsetok svoj zial smutok zlost utrpenie na papier aj keby si mala tym zapisat tisic stranok. A potom to roztrhaj na marne kusky, spal a ten popol odnes niekam k rieke a zahod to tam do jej prudu nech to vsetko voda odnesie prec a pritom mysli a opakuj si, ze svojej matke vsetko ODPUSTAS. Len to musis naozaj chciet a to tak z hlbky tvojho JA a tvojej podstaty citit. A zacni konecne zit. Skus sa odputat aj od miesta kde teraz zijes a kde ta nic dobre necaka a skus ist inde. Zacat odznova. Tam, kde ta nepoznaju, tam, kde ta nebudu posudzovat podla tvojej matky a porovnavat ta s nou. Ludia zvyknu nalepkovat. Aka matka taka katka.. Uz podla tohto je zrejme, ze to robili vzdy. A aj budu robit. Ty sa zrejme odputat a zacat niekde nanovo zit byvat existovat zrejme bojis. Ale tak, ako mas zazemie tam kde teraz si, urcite najdes aj inde. Najdi si pracu podnajom ci daku ubytovnu niekde mimo svojho rodiska. Stretnes novych ludi, zazijes nove prostredie skusenosti. Tam budes uz len ty sama za seba. Uz ta nebudu prirovnavat a porovnavat s matkou. Uz ta budu posudzovat a pristupovat podla teba samotnej. Tvojho zivota skutkov spravania to aka si a co zo seba vyzarujes. Ak nie si na takyto krok a radikalnu zmenu zivota este pripravena (cim skor tym lepsie lebo si este vo veku kedy sa da zacat odznova /aj ked to sa da vzdy/ ale myslim to tak, ze ak si chces niekoho casom spoznat najst, mat s niekym vztah rodinku deti), tak aspon chodievaj k psychologicke ci na nejake skupinove sedenia. Ver, ze zivoty osudy ludi su rozne. A neraz tazsie horsie nez ten tvoj. Musis pochopit, ze nie si jedina a sama vo svojom trapeni a ze sa neraz stavaju aj ovela strasnejsie, horsie veci v zivote. To by ti malo dopomoct sa zmobilizovat nakopnut a pohnut sa vpred. Clovek ma volbu vyberu. Aj ty ju mas. Ide len o to, ci a ako ju vyuzijes. Prajem ti vela sil a odhodlania elis

stratenaelis

MARISOL neverila by som ani ja, ale ano stale vo svojom veku chlasta a vyhladava chlapov :( a na liecenie dnes sa neda cloveka nutit, musi chciet sam, uz bola aj v base, aj policajti ju mali na zachytke neraz, bita bola ako zito, nic nepomohlo... Presne je to ako vravis ja si to uvedomujem raz som skusila test, aj ked falosny usmev, ale nasadila som, chcela som byt pre svet krajsia, pozitivna, taka akou chcem byt kazdy den a tak som zdravila ludi na ulici alebo v obchode s usmevom a vacsina z nich usmev opatovala, iba niektori ostali vyvaleni... mozno postupne to nejako pride ja neviem...

stratenaelis

LMarika dakujem ti velmi pekne za krasny prispevok presne si vystihla moje detstvo je az neuveritelne ze presne kazde jedno opisane spravanie a situaciu som zazivala pravidelne, ziadna podpora, iba nepochopenie, stale nejaka drama a pochvala? 1 z 10, zvysnych 9 len utoky na moju osobu... Zvady, vreskot doma, nahananie s nozom... Asi mas pravdu to moje sebavedomie je takmer nulove a niektori to citia a radi sa vyziju na takom cloveku :( Ja sa bojim ist do spolocnosti, mam uz aj socialnu fobiu okrem uzkosti a komu za to mozem podakovat, samozrejme jej... Ze som bola pol roka nevladna doma, schudla som na kost, kazdy den som vracala, triasla som sa, srdce mi busilo, kym som nemala lieky myslela som, ze umrem, ani do obchodu som nemohla, to ju nezaujimalo... ja nemozem sama odist mimo SR nemam s kym tu mam aspon to malo znamych ludi tam by som bola sama, mozno az budem zdravsia, co by tam robili s babou co ma psycho problemy :(

stratenaelis

SLOBODNA ty si to uplne vystihla tym ze mam v sebe tu nenavist k nej pritahujem asi dalsiu negativitu ale nedokazem s tym bojovat... To cvicenie skusim... Ono je to komplikovanejsie este viac, ja s nou nezijem uz velmi davno, ale aj tak sa stale dozvedam veci... Mam pocit, ze to nikdy neskonci... Detstvo mala normalne, praveze ju stari rodicia piplali, zakladali si na nej, kym sa po strednej nedostala k nespravnej partii bola ´dobra´... Za vsetko moze skurven* alkohol a chlapi... :( Snazim sa to pochopit, ale jedno jej neodpustim nikdy, ze sa vyzila prave na mne. Iba a len na mne...

RNG

Nuz ked ti matka nevyhovuje, oddel sa od nej, ako ti tu radia, co najdalej. A cim skor, tym lepsie. Tak si mozes vybudovat svoj vlastny zivot podla svojich predstav. Par rokov to sice potrva, kym sa dokladne aklimatizujes, ale urobili to uz miliony ludi tj nebudes prva.
Nenavist je velmi skodliva a nikam nevedie. Zivot je aj tak kratky a nema zmysel si ho zbytocne nicit.
Otvor si novu stranku v zivote, v novom prostredi.

LMarika

Ty nemozes zato, aku mas mamu, to je pravda. A ludia ta posudzuju podla nej, aj to je pravda. Ale ak ti ublizuju, robia to preto, lebo citia z teba, ze mas nizke sebavedomie a ak ma niekto nizke sebavedomie, tak s najvacsou pravdepodobnostou su na vine jeho rodicia. Dobry rodic dopraje svojmu dietatu pochvalu a uznanie. Ak dieta umyje okna, ale nevynesie smeti, pochvali ho, ze umylo okna a k vyneseniu smeti sa nevyjadri. Vdaka tomu sa dietatu vyvinie zdrave sebavedomie. Zly rodic nepochvali dieta, ze umylo okna, radsej ho vyhresi, ze nevynieslo smeti. Dieta ma pocit viny, mysli si, ze je zle a neposlusne, klesa jeho sebavedomie. Klesa a klesa az na bod mrazu, pretoze ho rodic nikdy za nic nepochvalil, hoci sa tak velmi snazilo... Dobry rodic polutuje svoje dieta, ked ma problem. Dcera pride domov so sadrou a povie, ze spadla z bicykla a zlomila si ruku. Dobry rodic ju polutuje, pomoze jej, s cim len moze. Zly rodic jej vynada, aka je nesikovna a hlupa, mantava a tarbava a nakoniec skonstatuje, ze to bola len a len jej chyba, ze si tu ruku zlomila, nemala sa na ten bicykel trepat. Dieta zase dusi v sebe pocity viny, obvinuje sa, ze to bola jeho chyba, lebo si vzalo bicykel a mysli si, ze zly rodic ma pravdu, ked mu vynadal, cim klesa jeho sebavedomie. Dobry rodic nehovori na kazdu prosbu dietata NIE!!! Dcera, najvyssia z triedy, ktora prave vyhrala bezecku sutaz, pride domov a spyta sa, ci by mohla chodit na basketbal. Dobry rodic jej to schvali a tesi sa, ze dieta sa bude po sportovej stranke rozvijat a ze bude mat nejake dalsie nove hobby, ze sa zase nieco nove dozvie, ved predsa cim viac noveho sa dozvie, tym bude rozhladenejsie, vyda niedke zo seba energiu (vdaka comu nebude chciet uz v 12-tich sexovat), stupne jeho kondicia, sport prospieva zdraviu a v zdravom tele zdravy duch a nezabudne dieta pochvalit, ze sa spravne rozhodlo, ved nakoniec vysoki ludia na basketbal aj patria. Dieta sa tesi a rodic sa tesi tiez - zlepsuje to medziludske vztahy. Zly rodic jej to zakaze. Ona argumentuje tym, ze ucitel jej povedal, ze ma talent a mohla pomoct reprezentovat skolu, lebo je aj kondicne na tom dobre, nakolko vyhrala tu bezecku sutaz. Rodic jej to zakaze a povie, ze ucitelovi ide len o to, aby mal odrobenych viac hodin a viac penazi zarobil a take nesikovne drevo mantave a tarbave, co este aj z bicykla spadlo a ruku si dolamalo, nemoze predsa hrat basketbal a nebude a hotovo. Dieta je smutne a nechape, preco mu rodic nikdy nic nedovoli a vzdy vsetko len zakazuje, zatial, co inym detom rodicia vsetko dovolia. Dobry rodic nezakaze dietatu pozerat oblubeny serial, o ktorom sa vsetky deti v skole rozpravaju. Zly rodic mu to zakaze, lebo nema vacsej radosti, nez tesit sa z toho, ze dieta je medzi detmi v skole stratene, ze vyzera ako debilko, ktory nevie, o com je rec a tym padom sa nemoze zapojit do debaty medzi deckami, zostava v ustrani, ticho sedi, nepovie pol slova. Maju ho za cudaka, za debilka, za hlupacika, hoci v skutocnosti moze byt aj rozumovo nadany a mat dobre znamky, ale co z toho, ked ma j.....tych rodicov. Lahko sa potom moze stat obetou sikanovania. Dalsia vec je, ze dobry rodic je vzdy ochotny svoje dieta pocuvat. Zly rodic ho odbije slovami: "Zmizni, neotravuj ma, daj mi pokoj!" Ked vsak ma rodic nieco na srdci, zacne rozpravat a kazdy ho musi pocuvat. Dieta sa citi odstrkovane, nenavidene, klesa jeho sebavedomie a je smutne. A tak dalej, dalo by sa toho napisat ovela viec... AK matka pije, je to este ovela horsie, lebo alkoholicka sa uz naozaj nesprava normalne nikdy. Chyby, ktore som vyssie uviedla, robia vo vychove bezne na Slovensku aj triezvi rodicia. S alkoholikom je to o to horsie. Ak ma niekto takych rodicov, najlepsie urobi, ak sa zoberie a od rodicov odide niekam prec, idealne do zahranicia. Poznala som mladu babu, ktora este nemala ani 16 a uz bola nabuchana. Zbalila na diskoteke chlapca, ktory denno-denne vysedaval v kostole, ale "hriechu" sa nevyhol a este pred svadbou splodil dve deti. Pockal, kym bude mat frajerka 18 a akonahle dovrsila dospelost, vzal si ju za zenu. Cize sa postavil k veci zodpovedne a ona tym padom od mamy usla, nastahovala sa k nim. Aj to je riesenie, ale nemusi u kazdej zeny, ktora chce ujst od rodicov, dopadnut cela vec takto stastne. Nie kazdy chalan, ktory na diskoteke obstastnuje rad-radom kazdu, prevezme zodpovednost a vezme si tu, ktora sa unho ako prva prihlasi, ze s nim caka dieta... Najlepsie riesenie je odist do zahranicia. Ty si mozes urobit opatrovatelsky kurz, k tomu nejaky rychlokurz nemciny pre opatrovatelky, prihlasit sa do niektorej z opatrovatelskych agantur a uz ta nebude. Budes to robit na dvojtyzdnove turnusy, pricom ak zarobis 700 € mesacne, mozes byvat v podnajme (idealne v inom meste, kde ta nikto nepozna a bude to novy zaciatok) a na mamu sa vykasli. Preco by ti este malo na nej zalezat, ked jej samej na sebe nezalezi a ani na tebe jej nezalezi. Preco by si sa mala zaujimat, ako sa ma, ked ani ona sama sa nezaujima o to, ako jej je a nikdy sa nezaujimala ani o to, ako je tebe. Preco by si sa ty mala starat o to, aby tvoja mama zila v cistote, ked ani jej samej nezalezi na tom, aby zila v cistote. Preco by si sa mala starat, aby mala co jest, ked ani ona sama sa nestara, aby mala co jest. Preco by si sa mala starat, aby mala co na seba (ciste satstvo), ked ani jej samej nezalezi na tom, ci ma nieco na seba, alebo ci chodi postata a posrata... Sice mozno zaplatis za podnajom niekde tri stovky a nebude to tvoj byt, ale zase na druhej strane aspon budes mat konecne svaty pokoj. A este nieco. Ty nemas ziadnu psychicku poruchu a uz vobec nie panicku poruchu, tebe nic nie je, len mas trosku nizsie sebavedomie, co by mal naozaj kazdy, keby mal taku matku. Ty by si mala zvysit svoje sebavedomie. Ako? Tak, ze sa obklopis ludmi, ktori ta budu chvalit. Prides do rakuskej rodiny a umyjes tam okna, vychvalia ta az do neba, uvidis. Upecies im obycajnu nasu slovensku rychlu bublaninu a tak si budu na nej pochutnavat, ako keby v zivote nic lepsie nejedli. Uvaris polievku inu ako sackovu a tak ta budu vychvalovat, ako este nikdy nikto. Umyjes riad, utries prach, umyjes podlahu, budu ta na rukach nosit a chvalit a velebit, ze div, ze ta na oltar bozi nevystavia, aku oni maju uzasnu, skvelu, fantasticky dobru opatrovatelku, taku veru este nemali, odkedy im babku treba opatrovat!!! A nejakych par gramatickych chyb, co tam urobis, ze porozpravas slovesa v neurcitku, a podobne... to im vobec vadit nebude, to vadi len ucitelkam v skole, ale nie Rakusanom. Rozumeju? Ano. Im to staci. Staci odist aj s nedokonalou nemcinou, hlavne mat v slovenej zasobe co najviac najbeznejsich slov. Ostatne sa doucis neskor, naozaj to takto staci. Rakusania nevedia varit, nevedia piect, vsetko robia z polotovarov. Vedia iba sackove polievky a kolace pecu tak, ze kupia v supermarkete zamrznuty polotovar, co by mal byt akoze kolac a hodia ho na par minut do rury a je to. Nemaju sajnu, ako sa robi zemiakove cesto. Vselijake slivkove gule a podobne ovocne gule maju ako zamrznuty polotovar. Keby si im tak raz uvarila nase dobre slovenske ozajstne slivkove gule zo zemiakoveho cesta, tak by si od samej dobroty este aj vlastne prsty na rukach odhryzli a zozrali, ktorymi tie gule pochytali, tak by im chutili. Tym, ze sa obklopis ludmi, ktori ta chvalia, stupne tvoje sebavedomie. Akonahle zistia, ze uz vies lepsie po nemecky, tak ta aj za nemcinu pochvalia. Budu sa usmievat a budu mili, uvidis, su to celkom ini ludia ako ziju na Slovensku. Kde na Slovensku zarobis za dva tyzdne 700 €. V Rakusku budes opatrovat cistu, vonavu babicku, ktorej mozno obcas v noci trosku "ujde" do plienky, ale nie vsetky babky zase maju plienky. Tebe treba prist na ine myslienky, proste vymaz si matku zo svojho zivota, pripadne ju daj umiestnit niekam do ustavu, ked sa nevie chovat, nech ide prec. Na psychiatriu nepatris ty, ale ona. Psychiatricke lieky bezpodmienecne vysad a nikdy viac uz take svinstvo do ust nedaj! Tieto lieky zabijaju mozgove bunky a mozgove bunky sa uz nedokazu obnovit. Akonahle zacnes to toxicke svinstvo brat, mozog ti prestane fungovat, bude sa spravat, ako keby spal, alebo ako keby uz bol mrtvy. Nebudes schopna logicky mysliet, stratis pamat, ruky sa ti zacnu triast a vsetko ti z nich bude padat. Priberies kazdy mesiac 10 kg a co nevidiet, bude z teba tucna, tarbava nemotorna a apaticka gula bez zaujmu o zivot. Budes vyzerat presne tak, ako keby si bola opita a este sa tak aj budes citit, hlava sa ti bude tocit a odpadavat budes. Branie psychiatrickych liekov je cesta do hrobu a nie cesta k zivotu. Tu ti ludia daju rady, co mozes so svojim zivotom urobit, aby bol krajsi. Ale psychiatri do teba len lieky napchaju a budu ti neustale zvysovat davky, len aby mohli dostat odmenu od tych nenazranych americkych farmaceutickych firiem. Ty potrebujes radu, ako svoj problem vyriesit aj bez liekov a bez psychosov, radsej sa u nich uz nikdy neukaz a nejlepsie bude, ked vymazes zo svojho zivota vsetkych tych ludi, ktori ta nenavidia a zacnes odznova tam, kde ta nikto nepozna a obklopis sa ludmi, ktori ti dopraju pochvalu a uznanie. Este stale nie je neskoro, aby sa tvoje sebavedomie dalo zachranit.

marisol95

viem,ako sa cítiš,a chápem,nenavidis jua,le tak odíd od nej nie ?či ?
a nechod už prosím ťa za všetkynami....nemas kam ísť ?nemas inu rodinu ?
je mi lto,čo prežívaš,a matka nemoze ist na protialkoholicke ???na liecbu ?nespamata sa?bohužiaľ su aj take mamky no:(
ale v prvom rade musis odisť od nej,hádam už nerobí kurvu v takych rokoch či ešte stále ?
nech matka ide na liečenie,ty sa odstahuj,modli sa veľa a zle myslienky vypusti z hlavy,neživ v sebe zlo,zabíja to v nas všetko dobre :(sama viem,o čom hovorímzo mna sa stala negativistka,ktora pritahovala všetko negatívne,dovtedy mile dievča začalo vracat udery,ale pochopila som,že čím budem ja horšia,tym sa aj mne bude horšie vodiť.:( a nikdy nebudem šťastná,a ani ty enebudeš..najdi si nejakeho priatela ahned bude svet krajší :)