Menstruacia a kupanie sa v mori

RNG

Tampony, zabranuju prirodzenemu procesu cistenia sa zenskych organov, Cistenie nie je kontinualne ale len pri vybrani tamponu.
Medzitym sa v nom bakterie premnozia a vylucuju skodlive toxiny. Aj ked nedostanes hned otravu, je to skodlive.
Keby material tamponu bol impregmnovany baktericidnou latkou(ako napriklad nite na zasivanie ran su napustene striebrom, v poslednom case sa objavili aj striebrom impregnovane naplasti( teda po Bratislavsky flajstre) bol by tento problem mensi.
Preto jedina ochrana dnes je casto si tampon menit...Alebo uzivat vlozky, to je zdravsie.

sssss

Ja som raz čítala jeden príbeh. Mladé dievča bolo s rodičmi na dovolenke a malo menzes a používalo tampóny. Dostala vysoké horúčky, vracala a dr. jej nevedel zistiť z čoho. Nakoniec zistili, že to sa vyparovali toxiny z tampóny... Skoro dostala otravu. Tak bacha. Ja idem tiež teraz na dovolenku a tiež mám dostať. Tak uvidíme, treba často meniť tampóny. To dievča v tom príbehu mala 1 tampón na celý deň a menila ho až vždy večer...

tin

Rozdiel kupania v mori a v jazere s tamponom je v tom , ze more ma samocistiacu schopnost.Nikomu nevadi, ze sa ludia kupu s ekzemmi,kvoli tomu tam aj ideme niektori,kym na kupalisku to moze vadit.Gynekolog napr.odporuci kupat sa tehotnej zene v mori viac ,ako v bazene,kvoli infekcii.Vadia len vlny.V jazere mozu byt premnozene kvasinky,sinice,to moze vadit viac.Okupala by som sa asi len na Stiavnickych jazerach,Richnava ,kde je cista ,studena voda v tomto pripade.Vtedy sa tak nemnozia.A ta kamoska mala mozno dlho ten tampon,alebo jej to nesadlo.Ja osobne v mori sa kupem aj tak,lebo vzdy to pride skor.Ale treba castejsie menit,myslim ,ze to nie je problem.Ved na to tie tampony aj su.

agina

Lana, pretoze infekcia sa moze dostavit a mas po dovolenke.pocas menstruacie su vnutorne rodidla nachylnejsie na infekcie ako v obdobi pokoja.Je to len na tvojom rozhodnuti.Ja hovorim nie.

cica

das si tampon a ficis jak hodinky...castejsie to treba potom menit...nejlepsie hned po kupani...je to otrava ist s tym na dovolenku....alebo si ju daj posunut...nie????

ethel

nerada by som strašila,ale jeden čerstvý príklad mojej kamošky poznám....dnes ju prepustili po 2 týždňoch z nemocnice-silný infekt z tampónov