Kava

zikzak

Podobne problemy som mal aj ja z kavy, hlavne zaludocne, hnacky, triaska a pod. Namiesto kavy som zacal pit ajurvedske kavy bez kofeinu, striedam zo zelenou kavou, top je pre mna skoricova: -odkaz odstránený-

Ina9

Môže byť aj z tej krčnej chrbtice, vie narobiť kadejaké problémy...skús vyhľadať dobrého maséra a možno problémy pominú. Inak tlak si si meral aj vtedy, keď ti bolo zle, lebo len v tom prípade ho vieš vylúčiť.

D112

tlak je v poriadku este osm tak myslel ci to nemoze ybt krcna chrbtica ale co osm si pozerla pri nej su okrem tohto aj take priznaky ze trpnutie prstov a tak ale ja nic take nemam

D112

Dnes som ziadnu kavu nemal svetko bolo v pohode az do obeda kedy som zacal pocitovat zas taky mensi tlak v hlaven hlavne v zadnej casti/krk a ten pocit tocenie hlavy ale nie je to priamo tocenie len taky pocit ked sa idem natocit do stran

LMarika

Aj mna boli hlava, ked vypijem instantnu kavu, som unavena a niekedy mi je na vracanie. Normalna mi vsak problem nerobi, no nepijem ju casto. Skor len prilezitostne v ramci takeho kavickovania, ked idem s niekym von.

LMarika

Kava drazdi zaludok. Moze to byt gastritida, vtedy je dobre radsej kavu nepit, pripadne len zriedkavo ju pit a nie kazdy den. Moze to byt histaminova intolerancia. Existuju potraviny bohate na histamin. Patria sem aj paradajky, vino, baklazan, bazalka, ryby ine ako cerstvo chytene, vsetka varena strava vytiahnuta z chladnicky a zohriata, plesnove syry, zakysanka, vsetky konzervy a zavaraniny, vsetky konzervacne latky... je toho vela... Kava a zeleny caj patria medzi vysokohistaminove napoje. Ak mas take podozrenie, ze by si mohla mat histaminovu intoleranciu, cize ak ti okrem kavy este aj tie dalsie veci robia problemy, alebo vacsina z tych veci, najma ak ich skonzumujes vo vacsom mnozstve, tak potom sa daj vysetrit u alergologa z odberu krvi. Za pokus to stoji, aspon budes vediet, na com si. Zislo by sa zajst aj ku gastroenterologovi na hadicu, tam sa moze ta gastritida potvrdit. Ak mas gastritidu, dobre by bolo vylucit zo stravy aj prilis stiplave a koreniste jedla a aj citrony... lekar ti povie viac. Mozno ti skodi len instatnta kava - to su take tie gulicky, co vyzeraju ako granko a su rozpustne vo vode. Obsahuju gluten. Intolerancia na gluten je casto sa vyskytujuci jav, ci uz s celiakiou, alebo bez nej. Vtedy jednoducho iba staci vymenit instantnu kavu za zrnkovu a je to. To, ci mas intoleranciu na gluten a dalsie potraviny, to si mozes jednoducho zistit z testu. Kupis si v lekarni domaci test Food Detective. Obsahuje 46 potravin a urobis si ho sama doma. Stoji okolo 80 €. Nevhodne potraviny potom zo stravy vylucis a je to.