Vzťahy a financie

Príspevok v téme: Vzťahy a financie
951753

Ahoj, takže by som sa rád poradil alebo teda spýtal na Váš názor ako to chodí vo vzťahu muža a ženy s financiami. Mám vzťah s babou, ktorá ako by som to povedal to nemá v živote ľahké. Je slobodnou mamičkou, žije s rodičmi, chlap ktorý ju nechal neplatí na dieťa. Keďže to dnes nie je ľahké narobila si nejaké dlžoby ktoré som jej pomohol splatiť. Sem-tam jej kúpim kredit, sem-tam potrebuje na lieky pre dieťa, zubára a podobne. Fakt na veci ktoré jednoducho treba. Prakticky od začiatku vzťahu jej pomáham aj finančne. A tu je kameň úrazu, chodíme s kamošmi do krčmy - oni sú väčšinou slobodný a pretĺkajú sa životom ako vedia a tvrdia, že ženy a hlavne slob. mamičky hľadajú len sponzorov atď. Hm a nasadili mi chrobáka do hlavy. Nezarábam veľa ale fakt babe pomôžem ako viem - veď plánujeme spoločný život. Otázka je či som spravil dobre, že som anuloval jej dlhy a že ju podporujem finančne? Potom mi vŕta v hlave otázka a nechce ma teda len pre túto vec? U nás v širšej rodine som všade videl príklad, že chlap zarobené peniaze dával žene a ona s nimi hospodárila. Nesťažujem sa, len by som chcel vedieť ako to funguje inde. Zas viem, že iní kamoši berú kočky na dovolenky a tak, kupujú oblečenie. U nás toto zas nie je. Zas načo by bol chlap žene ktorý ju nevie podporiť no nie? Veď už pračlovek šiel na lov aby doniesol žene mamuta :-)

546852

"...sem-tam potrebuje na lieky pre dieťa, zubára..."

To čo tu robíte zo všetkých mamičiek?

Veď materská je pre niekoho len 200 €. Ak aj býva u rodičov a dajme tomu, že im neplatí za bývanie, tak z tých peňazí to nie je žiadna výhra. Dieťa potrebuje otca aj po finančnej stránke, pretože počas materskej sa to nedá zvládnuť jedným človekom. A keďže ona je sama, má to, žiaľ, ťažké. Či jej pomôžeš a ako, to je tvoja vec, ale myslím si, že zlatokopku ľahko spoznáš tak, že vyžaduje nenápadne peniaze na veci ako trebárs handry, doplnky, dovolenky a máli sa jej. V tomto prípade si jej pomohol s nevyhnutným, čo je od tebe dobrosrdečné. Ste pár. Zdalo by sa ti lepšie pozerať sa na ňu, mať peniaze a možnosť pomôcť, ale nechať ju sa trápiť? Dlhy, to je už iná káva, ale dobre. Proste partneri si majú pomáhať, aj finančne, ak treba, aby vytvorili silný zväzok a spoločne sa podporovali. Dovolím si tvrdiť, že inak sa ani nedá tvoriť pár, ak by si jej nepomohol. Nie že by to bola tvoja povinnosť, ale o čom by to bolo? Ona na tom biedne, ty celkom dobre, ako by ste fungovali?

Poznám taký pár, kde ona mala dieťa, začala si s iným, teda nie s otcom dieťaťa, a nenechávala ho nič platiť ohľadom dieťaťa, pretože to nebolo jeho dieťa a aby nezaväzovala k niečomu. Po čase sa vzali, žili spolu ako manželia, mali aj druhé dieťa a tvorili rodinu, ale on si už zvykol, že proste nemá žiadne povinnosti voči prvému dieťaťu. To je nesprávne. Ak prijímaš ženu, tak aj s JEJ DIEŤAŤOM, pretože to je jej navždy a teba raz možno bude volať otec...

Ccccc

Nie je to tvoje decko a ty nemas nan co platit. Je zaujimave, ze muzi su lakomi na nehmotnu pomoc, ale peniaze daju akonic. Zena, ktora nie je vyzierka, od teba nikdy neprijme peniaze, ale prijme pomoc, tusim pisal pistek, pomoct najst pracu. To je pomoc hodna lasky a tiez prijatia. Tvoji kamarati maju pravdu. Rozvedene zeny a slobodne mamicky, si hladaju chlapov na to, aby ich financne dotovali, no a istej skupine muzov to vyhovuje. On da peniaze, ona sex. On jej spravi dalsie decko a opusti ju. Ona si najde dalsieho sponzora a dokola. Ako pise pistek.

951753

Veď preto som založil tému aby som vedel ako je to v iných vzťahoch. Viete s tými alimentami je to dnes tak, že chlapi platia na dieťa min. cca 50,- Eur. Aj keby to platil čo je to...Sám som bol pri zubárke s boľavým zubom a 100 eur odišlo ako nič. A lekári tiež nejako neskúmajú finančný stav človeka. Potom sa človek bez práce uchýli k pôžičkám atď. Dúfam, že tento stav čoskoro skončí nájdením novej práce pre nás oboch. Ja neviem ale mi mladí to dnes máme ťažšie ako naši rodičia, aspoň si myslím. Aký máte názor?

shayleen

Mesačný princ zdravie za peniaze nekùpiš!

Pre zakladateľa témy : ty jej nedávaš peniaze za hlúposti ktoré by si mohol ty olutovať ale za niečo cenné ako jej dieťa a kdeže plánujete spoločnú budúcnosť tak V tom nevidím nič zlé lenže aj ty by si mal mať svoje hranice. Odtiaľto potialto. Musíš ty vedieť a pomôž jej iba V tom prípade keď ona sama nevládze nie zakaždým lebo si to ona inak všimne aký si brzdy skôr než bude neskoro a nech sa aj ona pokúsi nájsť lepšie platenú pracu

951753

Vďaka za cenné rady. Niekto písal aby som skúsil prestať podporovať finančne, že sa uvidí. Mno uvidíme teda, skúsime :-)

kafe

ja som vyžila kedysi mesačne s dvoma detmi, školopovinnými z 300,- eur. Náklady na byt nepočítam. Je to o držku síce, ale dá sa a občas sa zadarí aj lepšie (tzn. +50 alebo 100 eur). Tiež mám priatela a on mi teda neprispieva ani cent.
Radšej jej pomož najst lepsiu prácu, za pásom v hocijakej automobilke a pod. može predsa zarobit 500 a viac. Ponúkni sa, že jej pomožeš s dietatom, aby mohla robit nočné a poobedné, ale ja osobne by som s finančnou podporou prestala. Ty už urob ako uznáš za vhodné.

kafe

má predsa vela možností, ako ti dat najavo, že si to cení a NEbere to ako samozrejmost. Dáva ti to najavo? Je pracovitá, poriadkumilovná, snaží sa? Vie hospodárit s peniazmi? Varit? Je pohodlná?
Či ta nechce pre peniaze zistíš velmi lahko. Prestan ju sponzorovat a uvidíš čo bude. Prípadne si požičaj od nej dvacku na chvílu, len aby si to zažila aj ona z opačnej strany. A o dva mesiace jej to vrát. Ak bude mat otázky... vymysli si niečo, že si odkladaš bokom, aby si si vyskúšal či zvládneš hypotéku; babka potrebuje pomoct; vraciaš kámošovi pár stovák za službu, ktorú ti preukázal pred rokmi... Pozri, vy ste sa nikdy nedohodli, že je budeš pomáhat. To si sa rozhodol len ty a hocikedy s tým možeš prestat. Ak chceš zistit, či ta nechce len pre peniaze, tak s tým prestan a uvidíš. Ale príde mi to dost divné, že to nevieš rozlíšit, či jej ide o teba alebo nie. Proste to na správaní vidno.

pistek

..mam takmer 1,9r v srdci stale toho isteho, niekoho "imaginarneho", a za ten cas jedna moja znama mala a vystriedala uz v reale ale 5 znamosti? Viem, ze je na tom fin.zle, ale uz mi to pride, akoby "lubila" len toho, kto jej fin.pomaha.. Lebo o kazdom prehlasuje ze ho lubi miluje atd, ale ako keby tu lasku hodnotila len podla toho, ktory jej co da, kupi, zaobstara, pomoze. Tak ale potom to nie je laska. Aspon podla mna.. A v tak kratkych casovych intervaloch? Po rozchode nic, ziadne stradanie emocie, ako keby jej ti ex ani nechybali? A zas niekto plati aj roky po rozchode svojmu ex vsetko mozne mesiac co mesiac a pritom na niekoho v realnom case v pritomnosti, kto by zanho aj zivot dal, je lakomy "dat poslat" aj 1 blbu sms k meninam ci k narodeninam. A pritom ten druhy aj z mala co ma moze prenho zaplatit objednat dar sluzbu atd, len aby aj z toho mala co ma, urobil sposobil svojej laske radost k sviatku, alebo len tak. Zato ze vobec je a existuje. Je to rozne. Zvacsa v zivote dostavaju take, co to mozno ani tak nepotrebuju, ale zas vedia dobre hrat a predstierat naivky, chudiatka, bezmocne trosky. Proste su to herecky. A zas su take, co aj nemaju a mozno velmi potrebuju, ale zas maju mozno hlupu hrdost cest, alebo sa hanbia priznat, ze nieco potrebuju a im nieco bytostne moc chyba..

Pozri. Planujes s nou buducnost. Spolocny zivot. Slobodne mamicky to maju naozaj tazke. Je od teba pekne, ze jej pomahas. Sluzi ti to ku cti. No zas by si nemal suplovat nezodpovedmost a lahkovaznost ineho. Takze tvoja partnerka by nemala zbavovat zodpovednosti otca jej dietatka a zas na teba prenasat jeho zavazky. Predsa to patri dietatku. Mala by zan bojovat. Tak nech vyuzije svoje prava a vsetky paky k tomu, aby ziskala pre svoje dietatko vsetko to, co mu patri a prinalezi (vyzivovacia povinnost, alimenty atd). A ano, je ine pomoct niekomu ohladne liekov stravy najmu atd a ine, ak by to malo byt financovanie mody ci dakych zenskych rozmarov (handry lodicky kabelky parfumy atd). Neriad sa inymi (kamarati), ale tym, jak to vidis a vnimas ty sam.

kiwi

Podľa mňa ak máte vážený vzťah a plánujete spoločnú budúcnosť tak je to úplne v poriadku, ved to je základom vzťahu aby si dvaja navzájom pomáhali aj finančne. Možno sa časom situácia otočí a ona bude podporovať teba.