Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pôžička rodine / Požičal by Ježiš Kristus?

bee_1

neviem síce presne a konkrétne o čo vlastne ide, že či chce niekto od teba peniaze alebo čo ale ak hej a nechces pozicat poradila by som online pozicku ak to nie su vysoke sumy napriklad na vyhodnapozicka.eu ....ak som spravne pochopila tak radím a ak nie tak neviem, kazdopadne to je dobra pozicka

Plant_90

Nepožičiavajte, veď existuje veľa spoločností, ktoré poskytujú pôžičky bez poplatkov či úrokov... čiže v čom je výhodnejšie, že vy im ich požičiate? žiaden, iba nesiete riziko že vám ich nevráti... popozerajte si tu : www.hyperfinancie.sk, napr. aj tato pozicka je zadarmo - www.hyperfinancie.sk alebo viacere ked si popozerate, alebo nech ich rovno kontaktuje, ja som to tak vybavovala, nechcelo sa mi hladat :D

daniuska

Jezis nepoziciaval ale daroval. Moje zivotne kredo je, ze peniaze nepoziciavam, vzdy ih darujem. Tym padom davam len taku ciastku, ktora mi nebude chybat. Nikdy by som nepozicala na kupu auta, ci bytu, ci na zaplatenie velkeho dlhu. Nato su banky a ine penazne institucie, ktore si overia dopredu schopnost klienta splacat dlh. Ked das peniaze a necakas ich spat a dotycny ti ich vrati, potesi to a na buduce mu zas mozes"darovat". Pokial ale mu das nevrati ti a pride zas pytat, aspon vies s kym mas do cinenia.Nikdy sa netreba nechavat zneuzivat.

kafe

požičala som strýkovi celkom veľkú sumu peňazí, tuším tretinu alebo polovicu z ceny auta (bolo to dosť dávno a vtedy boli iné ceny). Strýkove deti sú moji jediní bratranci, takže sme si najbližšia rodina. Poznala som ho, vedela som, že je v situácii kedy mi to určite vráti (biznis mu išiel) a bez nejakých papierov, či notárskeho overenia som mu peniaze dala. A o rok mi ich vrátil.
Menšiu sumu som požičala i kámošovi v núdzi. Peniaze si požičiaval od kadekoho a ani ja som tie svoje viac nevidela. Nemá význam pomáhať človeku, ktorý tie peniaze nemá ako vrátiť - stratia sa ako v čiernej diere a škoda námahy, ktorú ten druhý vynaložil na ich zarobenie. Radšej mu ich daruj alebo nedávaj vôbec.
Ježiš tiež nebol debil. Nedal sa využívať. Neuzdravoval všetkých a nehádzal perly sviniam.

0vecka

Jezis bol zid takze jasne ze by pozical na nejaky mastny urok :-D ... ale vazne, nikdy nepoziciavat niekomu z rodiny/kamaratov take sumy ktore by ti chybali ak je to 20 EUR tak mi to nepride az take vela proste mu to daj a uz sa nestaraj ... ak si vypyta znova tak mu povedz ze uz ti dlzi a kym to nevrati tak mu nepozicias

Fleur-de-lis

neviem či by požičal. Ale asi skôr bol názoru, že sám by si nepýtal...
Človek by sa mal naučiť hospodáriť s tým čo má. Zodpovedne. Mať stále zálohu aj na nepredvídané výdavky (pokazila sa práčka, auto...), nemíňať na čo nemám...
Samozrejme sa môže stať, že aj keď má človek zodpovedný a rozumný postoj k svojim peniazom, tak predsa sa môže niečo udiať a potrebuje pomoc. Asi je to individuálne, komu pôžička pomôže a komu nie, kto ju naozaj potrebuje a kto nie...
Pôžička môže narušiť rodinné vzťahy. Jeden sa cíti zaviazaný, druhý netrpezlivo čaká, kým sa vrátia peniaze a sleduje každý krok daného človeka, na čo míňa a tak...
Príde mi to individuálne, že kedy je to osožné a kedy naopak...

Filip TT

Apriori človek predpokladá dobrý úmysel a čestnosť, takže by som požičal. Keby sa to zopakovalo druhý krát, tiež by som požičal. Tretí krát by som sa už pýtal, čo sa deje...

Pecu

:-D :-D Myslím, že najskôr by potreboval vysvetliť, čo sú to eurá. A potom by ich s nejakým úrokom asi požičal. Ťažko povedať, bol nevyspytateľný. ...celé zle :-D

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.