Vzájomná príťažlivosť

Príspevok v téme: Vzájomná príťažlivosť
Tommi

Ahojte ľudia, som chcel by som vás poprosiť O múdru radu. Mám 20, nemám skúsenosti zo vzťahmi. Vždy bol môj názor na vzťah, taký, že pokiaľ nebudem mať zariadené zázemie, nepustí sa do vzťahu. Ale evidentne je to hlúposť, hnať sa iba za úspechom. Až do mája tohto roku to bol môj názor. S kamarátmi sme sa dohodli, že postavíme máj pre dievčatá na najvyššom kopci V dedine. Všetko sme nachystali spravili, tam som spoznal to výnimočné dievča. Dovtedy som nič také necítil, nič ma tak za dievčaťom nelakalo. Začali sme spolu komunikovať, deň čo deň sme v spojení. Na konci mája som sa odhodlal pozvať ju niekam von. No zamietla má. Tak sme asi týždeň nekomunikovali. Ale opäť som zorganizoval Jurajsku vatru na tom istom mieste, kde som ju spoznal. A opäť sme našli cestu ku sebe. Odvtedy sme už V kontakte neustále. Začalo to korculovanim, ale ako skupina S jej sestrenicou A mnohými kamarátmi. Takto sa to opakovalo mnoho krát. Neskôr ma pozvala na jej vlastnú chatu. Tam bola úplne V pozore. Tam bola možnosť, že som bol len S ňou na nejaký čas sám. Ale nechcela má pripustiť bližšie. Ale na druhý deň, pri obyčajnej hre ako sú karty, tí medzi nami hodne iskrilo, prvý krát som zažil taký prekrásny očný kontakt. Nikoho Z tých 12 ľudí sme nevideli, len sami seba. Až keď niekto povedal, že hrdličky už by ste I hrať mohli. Vtedy opäť ostala úplne iná, ani sa na mňa nepozrela. Až cestou späť som sa ku nej priblížil, a opäť sme sa bavili. Potom ma opäť ona pozivala, ale ja som nemohol kvôli povinnostiam. Tri krát má pozvala, tri krát sa mi nedalo. Ten tretí krát to už bolo tak smutne. Ale nakoniec som ju pozval na zábavu, po dlhom presviedčani som ju presvedčil, ale opäť išla aj so segrenkou. Pozval som ju do tanca, ale nechcela. I sestrenka a kamaráti keď sme spolu tancovali tak jej úsmev sa mi do pamäti hlboko vtlacil. Potom som ju hodil domov. Na ďalší deň resp. v ten deň večer sme išli do kina. Tam sme sa opäť asi po polke filmu začali baviť. To bol detail. Všetko začalo až keď som ich viezol domov. Dal som jej telefón, nech púšti hudbu V aute. Hudba hrala. ... doviezol som ju aj jej sestrenicou domov. Na polke cesty mi prišla správa, že mi dala pod kritérií mobilu niečo za cestu. Samozrejme, dala tam peniaz, ale ja som v momente sa otočil, A šiel som za ňou, jej to vrátiť. A tam to začalo, chalani sa šli so segrenkou prejsť a ja som sa to snažil jej ich vrátiť. Potom som si ju chytil na ruky, A šiel som S ňou nabok od partie, A povedal som jej, proste že som to chcel spraviť, A nechcem od nej prachy za to. Za cestu, za kávu čo som pome mali spolu. ... Ako sompommepoluom ju mal na rukách, od vzájomného kontaktu pier chýbal kúsok. Nenabral som odvahu aby som niečo nepokazil. V ústach som mal ale sucho, proste nevedel som čo to je. Ale myslím ako prešli 3 dní, že I ona to chcela ale ja som to nespravil. Nakoniec mi povedala, vezmi si to inak to medzi nami končí. Aj tak to minieš na mňa, rýchlo sa opravila na nás. Obrovskou rýchlosťou sme sa rozlúčili A šli domov. V ten deň som jej dal ešte môj talizman, ale to som jej napísal až na ďalší deň. Napísal som jej i že je veľmi pekná, múdra, šikovná... a celá jej odpoveď po neustálom písaní s ňou boli len 2 slová "nepreháňaj, Hej? " a ešte že mi talizman vráti, samozrejme som napísal, že tak to nefunguje. A posledná správa od nej je "Možno". Som slová toho úplný blázon. Celú noc V ten deň slovom nespal, premýšľal som len nad ňou. Dneska tiež... Čo mám spraviť? Myslíte, že už som vo friendzone a nemám šancu? Momentálne je asi 300km odomna ďaleko, ale piatok sa vráti. Keby som ju prekvapil S ružami, ktoré má rada a opýtal sa jej ako to ona cíti? Poradte mi. Alebo to mam nechať tak? Ale to ma zničí. Cením si každú radu. Ďakujem.

kafe

ano, ja mám inší názor. Povedz jej, že ti vadí toto jej správanie - zruší ti hovor bez vysvetlenia, nechce si písať.. nech ti vysvetlí, prečo to robí. Ak jej niečo vadí na tebe, že asi bude lepšie prestať sa tak často vídať, lebo ty ju máš rád, páči sa ti a ak to neni vzájomné, tak neni o čom.

Tommi

Ahojte. Plynutím času stále stojím na to istom milníku. Čím viacej času s ňou trávim, tým som radšej. Vidím to i na nej, že čas so mnou strávený ju teší, ale neviem ako vnímať jej myslenie. Vie, že ako kamarátku ju brať nikdy nebudem, že vidím v nej niečo viac. Najprv som mnou komunikuje, potom ked spolu telefonujeme, z ničoho nič zruší rozhovor ... a nechce si so mnou ani len napísať. Ale v zápätí mi pošle správu, že ma vidí u nich v dedine?

Asi je najvyšší čas isť ďalej? Myslím, pokúsiť sa zabudnúť na ňu, od-ignorovať správy ...

Máte inší názor?

Tommi

Ďakujem vám za pomoc. Každopádne, všetky názory majú niečo do seba. Každopádne, ak jej to len tak oznámim, bojím sa že ostane úplne odmeraná a že ju stratím. Dám tomu čas, A vo vhodnom okamihu Jej to poviem ako to cítim. Ak je to vzájomné, tak správna chvíľa príde.

spirited_away

Nemusíte so mnou súhlasiť ja som napísala len svoj názor na základe vlastných skúseností to nie je nátlak ale trpezlivosť.
Radíte mu, že sa má na to vykašlať lenže tým jej hanblivosť nepomôže prekonať. Ak sa na to vykašle on tak to urobí aj ona, lebo si bude myslieť že mu na nej nezáleží...
Ak sa bude ďalej snažiť tak len vtedy ona pochopí, že to s ňou myslí vážne a prekoná ten svoj strach. Pozor, ja nehovorím že sa jej má vnucovať a robiť všetko možné pričom ona neurobí pre rozvoj toho vzťahu nič. Len hovorím že je vidno že sa jej páči (podľa toho očného kontaktu napr.)a má byť s ňou v kontakte a čakať ako sa to vyvinie.
Nechcem sa s nikým hádať ale mám proste iný názor.
Tommi... potom už je len jediný taký kompromis a to taký že za ňou pôjdeš bez ruží a pod. a proste jej povieš narovinu čo cítiš a pod. a nech sa sama rozmyslí čo a ako... keď to poviem škaredo a narovinu je to vlastne také ultimátum, až potom sa na to môžeš vykašlať a čakať či sa ozve alebo nie ale takto bezdôvodne to ukončiť sa mi zdá také... nefér voči jej introvertnej povahe.
Hlavne rob to čo sám uznáš za vhodné. Nakoniec nikto z nás nemusí mať pravdu.

Ejmen

Súhlasím s Falco383.
S tými ružami by som to radšej neskúšal, lebo nemôžeš vediet ako zareaguje. A ked je tak daleko, tak na tvojom mieste by som za nou nešiel. Iba keby ta o to sama poprosils ze ta tam chce.
Cau a vela štastia ;)
(sory ze niesu mäkcene)

Falco383

no ja som si to tiez precital a absolutne nesuhlasim so spirited_away

Vyvija sa to uz dlhsiu dobu a stale ma problem s tebou ist von bez partie toto uz nieje o hanblivosti. Nakoniec aj sam si uz vycitil ze si friendzoned a situacie z tvojho prispevku to len potvrdzuju. Urcite ta ma rada vidi, ze si do nej zamilovany a nechce ti ublizit, preto ti chce vratit ten talizman po tom, ako si jej povedal co pre teba znamena.

Na tvojom mieste by som jej rozhodne ziadne ruze nekupoval ani by som za nou nesiel, pretoze tym by si na nu len tlacil a dockal by si sa odmietnutia, ktore by ocividne nebolo pre nikoho z vas prijemne.

Najrozumnejsie spravis ked pockas. Uvidis ci budete v kontakte a mozno si casom uvedomi ze ta ma rada viac ako kamosa

spirited_away

To je dobre, že je to v dlhšej verzii ja som si to rada prečítala :)
Ak ti na nej ozaj záleží tak to nevzdávaj. Keďže som bola kedysi rovnaká viem čo hovorím/píšem... Evidentne má strach byť s tebou o samote a asi sa tiež nechce do vzťahu vrhnúť len tak po hlave ale páčiš sa jej a nejaký vzťah už sa tam pomaly ale isto formuje chce to len viac času, pravdepodobne ťa potrebuje viac spoznať a... jednoducho je taký hanblivejší typ.
S tými ružami ťažko poradiť u takýchto ľudí nikdy nevieš ako zareagujú. Môže ju to potešiť ale môže sa aj zľaknúť a potom sa zas stiahne do seba. No jedna ruža by snáď nemala uškodiť.
V prvom rade sa snaž byť s ňou stále v kontakte aj keď je to ťažké. To je len otázka trpezlivosti. Až si viac získaš jej dôveru tak si môžeš dovoliť aj viac a ver mi až tá situácia nastane tak to spoznáš sám ;)
Inak... čo ti poviem ty sám musíš vedieť čo cítiš a ak máš pocit že ona stojí za ten čas a námahu tak sa nevzdávaj... snáď som ti aspoň trochu pomohla ak som ti teda nepoplietla hlavu ešte viac :))
Tak či tak držím palce nech to dobre dopadne :)

Tommi

Rád by som to skrátil, ale nemusel by si to úplne pochopiť. Ale dôležité to je asi tak od štvrtiny. Prvá štvrtina je úvod. Tak ak máš chuť a čas poraď. Vďaka