Prečo musím podvádzať mužov?

Fleur-de-lis

@pistek, ja si myslím, že vernosť má stále svoju hodnotu. Je to taká zmes toho, že človek má strach byť verný, lebo neverí, že mu druhá strana vernosť opätuje. A samozrejme máme ľahší život, množstvo druhov zábavy, a ten konzumný život naozaj vedie k tomu, že aj vo vzťahoch máme tendenciu nahradiť pokazené novým.
Ale myslím si, že každý človek čo si dovolí priznať si svoje túžby, si uvedomí, že túži potom, aby mu druhá strana bola verná, aby mal niekoho o koho sa môže oprieť, kto mu odpustí, aj keď ho zraní, kto ho podrží, keď to nebude zvládať, kto sa s ním bude tešiť... Niekoho kto s ním ostane. Každý túži po tej istote. Len to mnohí v sebe pochovali, lebo sa to zdá nereálne.
Veľa plynie zo sebectva, ale možno viac plynie zo strachu.
Málo kto zažil úplné prijatie a tak sa málo kto odváži po ňom túžiť a tiež je ťažké dať to čo sme nikdy sami nedostali...
Dnes je vo svete síce vekom mnoho dospelých, ale emočne je väčšina stále deťmi či pubertiakmi, ktorí hľadajú prijatie.
Tak pistek, učme sa prijímať druhých, už od detí, nekritizovať toľko, ale učiť sa všímať si to dobré v nich :) Čím viac ľudí zažije úprimné prijatie, tým viac ich bude odvážnych k vernosti ;)

Fleur-de-lis

no príčin môže byť viac. Musíš sama porozmýšľať.
Či máš nízke sebavedomie a potrebuješ z času na čas si takto niečo dokázať, alebo ti chýba dôvera v mužov a podvedome konáš štýlom, že najprv radšej udriem ja, potom to nebude tak bolieť ak udrie on, alebo si vyrastala v prostredí, kde si sa s tým stretla a podvedome to vnímaš tak, že to inak asi ani nejde, tak na čo sa nejakej príťažlivosti brániť,,, možno ti chýba určitá empatia, vžiť sa do kože toho druhého a tak "nemáš problém" ho takto zraniť... A určite je tých možných dôvodov ešte viac...
Každý si nesieme vo svojej osobnosti prvky, ktoré nie sú chvályhodné. Niekedy je potrebné nájsť ich príčinu, niekedy sa s nimi dá popracovať aj keď nevieme z čoho vyvierajú. Asi sama vnímaš, že táto časť tvojej osobnosti je dosť veľkou prekážkou pre funkčný vzťah, tak to nevzdávaj a hľadaj riešenie... Držím prsty.

pistek

Vernost ako keby v dnesnom svete uz nemala ziadnu vahu, hodnotu. Nic neznamenala. Je mi z toho smutno. Mozno som prilis v detstve ficala na rozpravkach, cloveka vychovavaju k istym hodnotam principom, kde moralka cest laska vernost oddanost atd este stale nieco znamenaju. Uvedomujem si, ze sa s tym zije tazsie nez inym, co nevyznavaju napr. nic a len ziju nadoraz, uzivaju si. A pritom ta nehodnotim. Isto nie. Tiez mam znamych a kamky, kde sa berie nevera, podvadzanie, ako nieco prirodzene a normalne. A ze kto to nerobi, tak nie je "normalny". Kazdy predsa zije ako vie. Ako uz napisala sewie. Odpoved hladaj v sebe. My nevieme, ci je za tym u teba: nuda stereotyp, hladanie stale novych podnetov ci vzrusenie, citove stradanie td atd. Ked budes k sebe uprimna, odpoved isto najdes

sewie

nuda?stereotyp? alebo proste nevies co od dobroty...nie si jedina, mam kopec kamaratok ktore viac ci menej podviedli priatelov.ani som nevedela co vsetko povyvadzali az kym sa to ku mne nahodou nedostalo alebo som tomu nebola svedkom. dovody musis hladat v sebe, ty sama najlepsie vies preco.