Stres z praktických hodín v škole

Príspevok v téme: Stres z praktických hodín v škole
Paula 29

Ahoj, mám 17 a v mojom štúdiu sú zahrnuté aj praktické hodiny. Minulý rok ma učila profesorka, z ktorej som mala hrozný stres, naozaj to bolo zlé, niekedy som sa nedokázala na prácu sústrediť, veľa vecí som pokazila a nakoniec z nich vyšla ako úplná mantáčka. Nebolo to vždy tak, ale niekedy áno, no na iných predmetoch som nemala problémy. Tento rok ma učí iná profesorka, ktorá je veľmi milá, príde mi fajn, ale napriek tomu sa bojím niečo prakticky robiť, mám obavy že niečo urobím zle a znovu budem za kravu(aj pre mojich spolužiakov, teda aspoň mám taký pocit že niektorí si to o mne myslia).
Čo mám urobiť aby som prekonala ten stres a zabudla na minulý rok, nebála sa?
Ďakujem :)

Radoslava123

Stres odíde aj sám. Odíde preto, lebo zlú učiteľku už nemáš, ale máš dobrú a milú. Takže keď uvidíš jej úsmev na tvári a z jej očí vycítiš dôveru v tvoje schopnosti, tak ti to dodá odvahu pustiť sa do práce a akoby zázrakom sa ti zrazu začne dariť a budeš minimálne rovnako dobrá ako aj ostatní, ba dokonca ešte aj lepšia. PSYCHO CVIČENIE: Predstav si svoju zlú učiteľku ako rozprávkovú bytosť, ktorá opúšťa brány vašej školy, lebo odchádza do sveta s veľkým batohom, presne s takým, aký malo vajce, ktoré išlo na vandrovku, alebo aký mali švárni šuhaji, ktorí išli do sveta a v tom batohu má stres, strach, neúspech, obavy, smútok, slzy... a to všetko si jej do toho batoha naložila ty, lebo to už nechceš. Zamávaš jej na rozlúčku a už jej niet. Odišla navždy a už sa nikdy nevráti. A teraz prichádza učiteľka nová, ktorá si z chrbta skladá batoh. Otvára ho a vyberá z neho odvahu, nebojácnosť, pokoj, pohodičku, úspech, šikovnosť, sebadôveru, úsmev, dobrú náladu, psychickú silu, chuť do práce a veľa zdaru a toto sú dary od nej pre teba, obdarováva nimi teba a aj ostatných tvojich spolužiakov, pretože má toho dosť pre vás všetkých. Ty sa jej pekne, slušne a úctivo poďakuješ a máš pocit, akoby ti čítala myšlienky, lebo ti dala presne to, čo ti v živote najviac chýbalo a čo si doteraz nemala a už to máš. TOTO PSYCHO CVIČENIE si rob viackrát denne, proste si to predstavuj, ako keby si čítala nejakú rozpvávku. Fantázii sa medze nekladú a uvidíš, zafunguje to!