Snubný prsteň

Príspevok v téme: Snubný prsteň
forgi1

Čaute, približne o mesiac sa chystá požiadať priateľku o ruku a pomaly mám v tom poriadny zmätok.
Bol som rozhodnutý, že jej kúpim prsteň - jeden sa mi zapáčil, ale je bez očka. Kolega mi dnes povedal, že snubný prsteň by mal byť s očkom a aj to len z bielym a aj to s vypuklým, tak neviem.
Medzitým mi krstná mama povedala, že predsa sa kupuje obrúčka už keď ju idem požiadať o ruku a to som už celkom vedľa. Poradíte mi?
Inak priateľka nenosí žlté zlato, tak čo myslíte radšej biele zlato, alebo striebro?

Danuska33

Janka ja som tak bola :) samozrejme že možeš vybrať svoj prsteň :) tiez som si isla vybrat sama pretoze som sa bala ako by to dopadlo :D

janulienocka2

Ahojte:-)
Neviem či moja otázka nebude blbá, ale rada by som vedela, či je tu nejaká baba, ktorá si svoj zásnubný prsteň vyberala sama? Bojím sa totižto toho, že môj priateľ mi kúpi nejaký, ktorý sa mne vôbec nebude páčiť. Som totižto dosť náročná na šperky. Len nechcem aby to vyznelo nejako divno. Najradšej by som bola keby ho ideme spolu vyberať. Boli ste tak niektorá?

Forgi1

Ahojte :-)
Takže, ďakujem za všetky príspevky a rady, s ktorými ste mi veľmi pomohli.
Ja som nakoniec kúpil snubný prsteň s paládia, s vystúpeným veľkých očkom a s menšími kamienkami. Zožal úspech, tak som bol spokojný.
Túto sobotu už budeme mať svadbu, ale obrúčky sme už nakoniec vyberali spolu. Tie máme tiež z paládia, s jemným vzorom po obvode obrúčky, vypadá to akoby to boli štvorčeky. Nie je široká, má 4 mm.
U nás moja budúca manželka tiež stratila snubný prsteň na dovolenke v Grécku, keďže jej bol kus väčší akoby mal byť, ale našťastie sme kúpili taký istý, takže okrem nás o tom nikto nevie. Podľa mňa sa kľudne priznaj priateľovi, ak Ťa miluje, tak pochopí.
Ja som nakoniec obrúčku tiež nekúpil sám a ani sme ju nenosili pred svadbou, lebo čím ďalej, tým menej sa mi to pozdávalo.

huddi

Ahojte žienky, ako by ste riešili situáciu keby ste stratili snubný prsteň? Som zúfala neviem čo mám robiť...mám už síce aj obrúčku ale muž si to určite časom všimne.

Makino

čau, ja som (teraz už manželke) kúpil snubní prsteň s vypuklým očkom a briliantom. Tiež som z toho bol celkom mimo keď som riešil čo mám kúpiť, ako a hlavne kde. Ak som neprešiel všetky zlatníctva v meste tak ani jedno. Nakoniec som si všimol, že moja milovaná nejako neobľubuje žlté zlato a dosť sa mu štíti a tak teda hor sa hľadať znova. Druhý krát som sa ale spoľahol na internet, kde som našiel plno stránok. Manželke som kúpil nakoniec biele zlato s briliantom, stál ma do 800eur ale je pekný, s jedným očkom od Rýdla. Manželka bola nadmieru spokojná a obrúčky sme si boli vyberať spolu.

Oto96

myslite si ze je dobry napad poziadat o ruku priatelku na silvestra? uz nad tym dlhsi cas rozmyslam ze by sme mali nas vztah posunut trosku dalej len neviem kedy by nato bola najvhodnejsia chvila a tak ma napadol silvester a novy rok.. ale neviem ci zvladnem za mesiac vybrat zasnubny prsten a vsetky pripravy.. dakujem za vsetky rady..

ondrej49

napisem sem potom jej reakciu, som nato sam zvedavy, ale uz teraz som nervozny z toho ci sa jej bude pacit, lebo ona je dost narocna.. ale dufam ze som zvolil dobre, uz len cakam pokial mi zavolaju ze je prsten hotovy

stanka292

nemas zaco, som rada ze som ti mohla poradit a mohol by si dat potom vediet aka bola reakcia tvojej priatelky, ci sa jej pacil