Velmi tazke rozhodovanie - rozvod

Príspevok v téme: Velmi tazke rozhodovanie - rozvod
sluchatko

Ahojte,
potrebujem radu, pisala som sem pred dlhym casom, ale nechcem rozoberat minulost ale mozno trosku pocut vas nazor na buducnost.
Muz je pracovne velmi vytazeny, nas tyzden funguje tak, ze od pondelka do piatka okrem jedného dna, co si muz zvoli sa krutim v domacnosti. Po praci rovno domov, naucit sa s dietatom, pripravit,navarit atd... muz pride okolo 19.00 domov v bezny den, ked nema sluzobky alebo nejde niekam dalej,to chodí domov raz za tyzden okolo polnoci, pozrie spravy, da maleho spat a dalej pokracuje v práci (doma pri pc) cez víkend ak prehovorím,tak ideme na vylet,ale velmi sa na to hneva, ze chce odpocivat, ze cely tyzden maka, ale ked ho niekto nieco ziada,tak to nema problem, co mu nevycitam ale trapi ma to. 3 víkendy zo 4 si robí tiez na pc, denne cez víkendy je to tak 5-6 hodin. Ja by som chcela aby sme fungovali ako rodina. Neviem, ci nemam mylnu predstavu,ale takto je to zataz pre mna, nemozem sa na nic spolahnut, ked chcem nieco opravit, trva mu to mesiace ale ak niekto poziada o pomoc ma to na pockanie. Potom sa samozrejme hadame, on ma ponizuje, krici... ja nie som z toho stastna a ak mu spomeniem, ze sa citim byt sama, tak ohen na streche. Ze ci som dieta, ktoré ho potrebuje. Ja som bola s nim zvyknuta zaspavat, riesili sme vela veci spolocne, odkedy sa dostal na vyssi post,tak toto uz je minulost. Trva to 4 roky. A dalsia vec je to, ze on ma rad ludi, hlavne teda mladsie baby a koketovanie a aj to mi strasne vadí. Milionkrat sme sa za to pohadali,ale on tvrdí, ze som moc ziarliva...nazor???

Filip TT

Toto je v dnešnej dobe už dosť častá situácia, že vyťažený manžel-otec si neurobí čas na rodinu.

Čo sa s tým dá robiť?
Ja pochádzam z rodiny, kde bol podobný problém, že otec si hľadel práce a kamarátov a nám deťom sa venovala takmer výhradne mama. Mama sama s nami chodila na výlety, na zájazdy, na lyžovačky, na hory, na návštevy, na plávanie atď.

My sme to prežili takto.

Čo sa týka rozvodu myslím, že by ti vlastne žiadnu výhodu nepriniesol. Ak si doteraz mala z manžela málo, potom už nebudeš mať vôbec nič. Takto vás zabezpečuje aspoň materiálne.