Ako sa mám zachovať?

Príspevok v téme: Ako sa mám zachovať?
Čertica

Mám problém, veľký problém, ktorý mi trhá srdce. Viem, že niektoré sa právom budú diviť, ako môže byť niekto až taký hlúpy, no ja sa neviem z toho dostať. Vlastne preto aj píšem a hľadám rady na tomto fóre. Vzťah trvajúci 26 rokov. Posledných 10 rokov zo strany partnera nevery, opakované, dokonca paralélny vzťah. No ja ho stále ľúbim. Sama neviem prečo. On? Myslím, že tiež ma ľúbi, ale naháňa čo v mladosti zameškal. Boli sme prvé lásky, prvý partneri. On teraz pred 50-tkou skúša nové sexuálne partnerky. Neviem, myslím, že láska v tom nie je. Povedal, že ma ľúbi. Keď som sa spýtala či tie druhé miluje, bez váhania povedal \"Ani jednu\". Napriek tomu ho lákajú, priťahujú. My sme nemali problém v sexe, ale jedného dňa to so mnou sekol a začal si s inými. A ja hlúpa ho napriek tomu neviem prestať ľúbiť. Síce už spolu ani nebývame, ale pravidelne ku mne chodí. Len sa zhovárame, pomôžeme keď treba, citovo medzi nami nič nefunguje, ale stále chodí. A ja stále dúfam, že raz sa zobudí a vráti sa späť. Síce už tomu prestávam veriť, ale bojím sa mu povedať, aby už nechodil. Bojím sa, že už nepríde a nádej definitívne zhasne. Na druhej strane ma to stále brzdí v tom aby som si našla a začala nový vzťah. Čo mám urobiť? Riadiť sa srdcom? To ho stále ľúbi. No dokedy mám čakať?

katka...

Tvoj manžel si len chce dokázať, že je ešte chlap. A ano je to tym, ze nemal inu okrem teba a ma asi pocit, ze nieco zameskal, ze si neuzil. Jeho to raz prestane bavit a vrati sa k tebe.
A nelubi ta, ak by ta lubil, tak ta nepodvadza. Ved ti ublizuje.Ja by som uz takeho chlapa naspat neprijala.
Ak sa ty vies cez to preniest, tak skus mu povedat, nech uz za tebou nechodi a uvidis ako sa zachova. On v tebe vidi istotu. Ze od milenky sa ma kde vratit.Prepac, ale len ta vyuziva.

Čertica

Stále o tom premýšľam. Kedy je ten správny čas vzdať to, tak aby som následne neľutovala? Akoby niečo vo vnútri mi bránilo povedať nahlas to čo cítim, že je správne. To, že ak ho definitívne pošlem preč budem nejaký čas smutná, ale časom sa pohnem dopredu. Ako to človek vycíti, kedy je ten správny čas?

breza.vrba

su dve moznosti
1.bud to utni uplne, ziaden kontakt, bude ti smutno, srdce na milion kuskov, ale zacnes mysliet na seba, nejaky novy vztah, mozno mu zacnes chybat
2.nech dalej dochadza na navstevy, ale najsi si aj ty partnera,zaujmy,... on moze a ty nie? mozno zacne ziarlit a vrati sa
drzim palce, hlavu hore