Ako schudnúť zdravo, keď mám problém s jedením

Príspevok v téme: Ako schudnúť zdravo, keď mám problém s jedením
cuteangel

Ahojte všetci.
Mám 16 rokov, 170 cm a aktuálne moja váha balansuje medzi 52-51 kg. Jem dalo by sa povedať tak optimálne, ale musím sa väčšinou k jedeniu premáhať. Jem len preto aby som nemala oslabenú imunitu a aby mi nepadali vlasy, takže kebyže bez jedenia nemám takéto problémy, kľudne by som vydržala i na jablku a miske polievky denne. Mám problém hlavne s vnútornou stranou stehien a celkovo s nohami. Trápi ma, že mám hrubé lýtka, a ťažko povedať či sú to svaly alebo tuk. Rada by som mala tenučké nožičky, je to môj cieľ a aj keď mám možno podľa vás málo kíl, moja postava tomu aspoň podľa môjho názoru nezodpovedá. Neviem, ale ako schudnúť, ako mám jedlo prispôsobiť svojmu veku a tak...Proste bojím sa, že keď budem jesť normálne, tak nič neschudnem, a zas nechcem jesť málo, lebo s PPP mám svoju skúsenosť. Poradíte mi dáke tipy ako teda schudnúť bez toho aby som sa nijako v jedle obmedzovala? Samozrejme že sladkosti nejem, pečivo len niečo také ako celozrnný chlieb a podobné veci, biele pečivo je pre mňa tabu. Športu sa nevenujem, chodím len na 6.poschodie hore schodmi a na prechádzky so psom.

Môj dnešný jedálniček:
raňajky: hruška a jablko
obed: tanier rezancov s ochuteným tvarohom
potom som ešte zjedla neochutenú mliečnu ryžu a tuniakový šalát (domáci) - bola tam čínska kapusta, paradajky, tuniak vo vlastnej šťave, syr, kukurica. Tento šalát tak po troške budem jesť až do večera. Po 17. už nič nejem.

Tak čo poviete? Neviem no, či je to správne/nesprávne. Ďakujem za rady:)

lombardo1981

Strach z pribratia je základným znakom PPP. A navyše prečo chceš schudnúť? Veď máš nižšiu váhu.
A navyše. Vieš ako sa to hovorí. Feťák spozná feťáka. Aj ten abstinujúci.
A ak si myslíš, že anorexia je len o jedení, tak sa hlboko mýliš. Ide predovšetkým o vzťah k telu.
A teraz si poctivo odpovedz na otázku: Prečo chcem schudnúť?

cuteangel

Kebyze trpim anorexiou, tak do seba tie rezance s tvarohom nenapcham :)

Nemam vysnivanu postavu a bojim sa jest uplne normalne - brani mi v tom strach z priberania zial :/