Láska bez chémie

Príspevok v téme: Láska bez chémie
Sunny 29482

Ahojte, mám 21... Doteraz som bola zamilovaná 2x , ale kedže nesprávne, tak vzťahy skončili rozchodom...dávala som sa dokopy 2 roky, kedže som bola veľmi citovo naviazana...Teraz som apoznala jedneho uzasneho cloveka, s ktorym si rozumiem a viem, ze by ma nesklamal...mam ho rada, ale netaha ma to za nim, netuzim po nom ako po muzovi....Da sa vobec zalozit vztah bez tej pociatocnej chemie?...iba na vzajomnom vazeni jeden druheho.. Ci vztah je sprvu o nej...dakujem..

0vecka

odpovedam a ako to teda fungovalo ked si partnerov vyberali rodicia? hovori sa ze tie manzelstva neboli nestastne....

odpovedam

dalsi, asi nevies, ako ta chemia funguje. Nie je to chemia, co opadne, ale oxytocin. Ta chemia, resp. pritazlivost, je sposobena odozvami imunitneho systemu - pritahuje ta ten clovek, ktory ma od teba imunitu odlisnu - ma to zabezpecit silnejsieho potomka, imunnejsieho. Vztah, v ktorom nefunguje prirodzena intimita, sa skonci alebo bude minimalne jeden vo vztahu nestastny. Ano, existuju aj zvazky z rozumu, ale predstavte si mat pohlavny styk s niekym, kto vas nepritahuje. casom to bude uz aj o citovom chlade...

dalsi

Poviem to tak. Vztah, ktory zacne na zaklade chemie, nema ziadnu garanciu, ani istotu, ze vydrzi. Ta chemia moze za pol roka opadnut a uz nebude ani chemia, ani nic spolocne.

Chemia vydrzi chvilu. Zato ostatne vlastnosti, su dlhodobe.

Sunny 29482

No ved to...nechcem prist o zodpovedneho a dobreho muza len vdaka chemii...:( ale bojim sa, aby ma zrovna ta chemia niekedy netahala za inym...:/

Filip TT

Voľakedy to takto fungovalo. Môj dedko si prišiel vypýtať babku za ženu tak, že jej deň predtým oznámil, že ju príde popýtať o ruku aby si to rozmyslela.

Keď dedko prišiel na druhý deň k nim domov babka povedala áno a mohla byť svadba. Dedko mal 28, babka 17. Keď sme sa babky pýtali ako to tak mohla, povedala, v dedine sme sa všetci poznali, dedko bol pracovitý, zodpovedný a nábožný, lepšieho muža by som nemala. A keď sme sa pýtali a čo láska, povedala že láska prišla potom. Dedko zomrel ako 92 ročný, babka zomrela dva roky pred ním, vychovali 6 detí, mali sa radi až do smrti. A pravdepodobne aj po nej, lebo dedko zomrel na výročie ich sobáša a už niekoľko dní pred tým hovoril, že babka ho "kvaltuje".

Ja som mojej manželke navrhol manželstvo hneď na prvej prechádzke na ktorú som ju pozval. Poznali sme sa dlhé roky z partie, takže fázu vzájomného poznávania sme mohli preskočiť. Manželka však do mňa nebola zaĺúbená, nebol som fyzicky vôbec jej typ. Rozhodla sa však pre mňa a zaľúbila sa potom, teraz mi hovorí, že som pekný muž :o). Ja si to vážim, že sa pre mňa rozhodla s chladnou hlavou, je to vzťah postavený na pevnom základe.

0vecka

ja mam zase uplne iny nazor.. ono to tak byva ze to prvotne ucarovanie vyprcha a potom sa clovek divy ze s kym to je... imho toto je iba vec ktora sem prenika najme z filmov ale aj knih atd... imho nejake to byt z niekoho paf je uplne nepodstatne aj ked nieje zle ale skor sa tak clovek poriadne popali...

chlapina

Ja si myslím tiež to isté, to čo tu už odznelo. Mňa by veľmi potešilo, keby že máme spoločné názory, záľuby, je tá baba dobrá, milá a podobne, lenže keby mi nesedela fyzicky, tak tiež si neviem predstaviť, ako by to fungovalo celé, asi by tie intímne chvíle za to nestáli, keby som ju vnímal po fyzickej stránke čisto neutrálne. Nie je dobré si zakladať len na vzhľade a na takýchto veciach, ale keď ťa fyzicky nepriťahuje, tak asi viac ako kamaráti nebudete. Ja nemám problém s nikým komunikovať, nepozerám na vzhľad, ale tak, keď nepriťahuje, tak ťažko to nejako riešiť.

spirited_away

Určite nie. Daj tomu ešte nejaký čas a ak tam tá iskra nepreskočí (aj keď asi nie keď tomu tak doteraz nebolo) tak sa do vzťahu určite nevrhaj. Po čase by si si aj tak uvedomila že to nie je tak ako to má byť a mohla by si mu zbytočne ublížiť a zničiť priateľstvo medzi vami...

Zlamic

Nie je dobre byt prilis citovo naviazana na muza. Zena sice tuzi muzovi sa odovzdat uplne cela, ale muzi o to nestoja :( Nadobudnu pocit istoty a hladaju adrenalin inde, co zenu zrani. Pokial to nepochopis, zrani ta dalsi. Neviem si predstavit vztah bez toho, aby ma muz nepritahoval, pokial nelubim, nepritahuje ma ani fyzicky. Mozno ta zacne pritahovat casom. Nemusi to vzdy byt hned bum, ale aj postupne, ako ho budes spoznavat, jeho nazory, postoje, vztah k tebe atd.