Už nie je žiadny chlap v tomto veku vyzretý?

Príspevok v téme: Už nie je žiadny chlap v tomto veku vyzretý?
fish

Neviem, kde poriadne začať..Partnera som spoznala pred dvoma rokmi-napísal mi správu na sociálnych sieťach, tvrdil, že už na strednej škole bol do mňa zamilovaný..Mám 33 a priateľ má 34 rokov. Keď som ho spoznala, mala som pocit, že si rozumieme, všetko bolo fajn. Posledné mesiace sa všetko kazí..už dávnejšie sa mi priznal, že prehral väčšiu sumu peňazí na rulete, potom v stávkach..kúpila som mu na narodeniny hernú konzolu, nech nestávkuje. Hovoril, že keby sme mali viac peňazí, tak asi by ďalej podával tikety.. to nie je celý problém.. keď ide s kamarátmi von (cez vikendy) vie toho vypiť strašne vela.. nie dve-5 vodiek ale tak 15-20 vodiek v pohode.. potom s kamaratom v tom istom veku kazdého urážajú a bavia sa na tom.. vzdy sa potom pohadame, naposledy povedal časnikovi nemiestnu vetu tak som mu povedala ze nech sa ukludni, jeho kamarat na mna vyletel, ze co si to dovolujem mu nieco vobec povedat a starat sa do toho co hovori.. potom sa za neho len hanbim..prestala som s nimi chodit von lebo sa mi nechce stale riesit ako sa sprava k ludom ked sa opije, ku mne sa nastastie nesprava zle, vzdy si ma zastane a obcas uzna, ze mam pravdu..robi na tyzdnovky mimo mesta ked som za nim raz prisla citila som z neho alkohol.. ked pride domov len sa hra hry, pozera tv, cez tyzden ide na par piv a cez vikend si vzdy rad s nezadanym kamaratom da x vodiek a potom behaju po meste..ked ho volam na vylet obycajne sa mu nechce alebo sa neciti ok.. uz viackrat sa mi stalo, ze ani na tradicny obed u mojej maminy na ktory sa obvykle tesi nesiel lebo mu nebolo naj..posledne tyzdne ked som mu povedala co vsetko ma trapi, aka som smutna z toho ze nechce iny program len vodku, hry a tv, ze sa necitim dobre v spolocnosti jeho kamaratov a pride mi ako keby stale zil v case ked mal mozno 20 rokov, trosku sa uvedomil, zobral ma na prechadzku ktoru som musela iniciovat a vymyslat ja a povedal ze to mi musi stacit na dalsi tyzden.. priznal sa mi, ze bud z neho bude alkoholik alebo gembler ale ze viac sa priklana k tomu gemblerstvu.. zijem v jeho byte, mame spolocne zavazky v podobe financii - rozbieham biznis a nemala by som z coho zit, pretoze ked zaplatim najom za priestory a splatky za uvery na zariadenie do firmy tak mi zatial nic neostane.. Stale ho mam rada, ked nepije je ku mne mily, obcas mi doma aj nieco pomoze, vidim, ze sa snazi ale nemam pocit ze mi to staci..neviem ako dalej.. rada si precitam vaše mozno podobne pribehy, ako ste to riesili, pripadne nejake konstruktivne rady..vdaka..

Biela Kobra

Fish, veľa žien si myslí, že "on sa po svadbe zmení," ale nikdy som nepočula, že by nejaká prevychovala alkoholika. On má navyše kombinovanú závislosť alkoholik/gambler. Keby ste mali spolu jedno-dve dieťa, a on by mal za sebou nejakú tragédiu, kvôli ktorej sa spustil, mohla by si sa do toho oprieť, prinútiť ho ísť k lekárovi, na liečenie, po návrate ho neustále kontrolovať a hľadať aktivity a dúfať v nejaký pozitívny výsledok. Ale za týchto okolností by bolo lepšie zmieriť sa s tým, že to s ním ide dolu vodou, a zachrániť aspoň seba, aby ťa nestiahol so sebou. Moja sesternica sa spamätala po 20 rokoch, ty máš šancu urobiť to skôr, ako padnete na dno. Dobrých chlapov jesto dosť. Držím palce.

iggzik

Take pitie si myslim, ze uz musi mat aj zdravotne dosledky, mozno aktualne niesu vidno, ale prejavia sa ..

Co sa tyka gamblerstva teda rulety, nieje nic horsie ako combo alkohol a ruleta ..

0vecka

to neni o vyzreti to je o tom ze je to alkoholik a gambler... a podla tych jeho reakcii mu to ani nevadi... imho ak s nim ostanes tak ta stiahne so sebou a budes zanho platit jeho dlhy...

Fleur-de-lis

možno aj ty sama potrebuješ ešte dozrieť k rozhodnutiu. Ja neviem, či je výhra mať partnera o ktorého sa asi veľmi nebdueš môcť oprieť. mať s ním deti? Si pripravená sa o všetko starať viac menej sama? Lebo naňho spoľah asi nie je. Plus ti bude chýbať ako partner.
Ja by som ozaj radšej bola sama ako riskovať toto všetko.
Má svetlé chvílky, no fajn, ale tie chvíľky nevyriešia celkovú situáciu.

Že sa potrebuješ vyrozprávať, no kľudne... Možno nie je hneď chvíľa na rozchod. Ale toto si ozaj dobre zváž, či chceš takého partnera. Nespoliehaj sa vôbec na to, že ho deti zmenia. Práveže by si deťom mala zabezpečiť dobrého otca a nie dúfať, že deti ho takým spravia.

Prežívať neistotu koľko prehrá, či sa mu v opilosti niečo nestane, či sa nedostane do problémov...
Ja ozaj nerozumiem prečo ešte nemáš jasno v tom, že to nie je človek do vzťahu. Že ho máš rada, v poriadku. To sa meniť nemusí. Ale partnerský vzťah, uf, akože sú aj "ľahšie" prípady, ktoré na vzťah ešte nedozreli.

Obávam sa že teória "mať aspoň niekoho" sa ti nevyplatí a budeš nešťastná a sama v tom vzťahu, s malými svetlými chvíľkami...

zlamic

Ludi nezmenis a ani sa o to nepokusaj. Nehovorim, ze sa ti to nemoze podarit, no nerobila by som to. Iste by sa ani tebe nepacilo, keby sa neustale niekto pokusal menit teba a vadilo by mu to a hento. Pokial ti na druhom vadia iste veci a nedokazes ich akceptovat, musis zamenit cloveka, nie ho zmenit, lebo z kravy kozu neurobis.
Dalej sa hovori, ze ak chces zmenit svet okolo seba, vratane ludi, musis zmenit seba, svoj postoj k danej veci, pretoze ak ti nieco vadi, vadi ti to z nejakeho tvojho vnutorneho dovodu.
Ale skor mam pocit, ze tvoj partner bud nevie, ci nechce fungovat v pare, vo vztahu. On si dalej zije svoj staromladenecky zivot bez toho, aby nieco zmenil, lebo mu vyhovuje a zvyk je zelezna kosela. Sice chce partnerku, no nie je ochotny urobit kompromisy, ktore su vo vztahu nutne a nieco zo svojho stareho obetovat. Zial, to musi chciet on, rovnako ako muz musi sam od seba chciet prestat pit, gamblovat, mysliet na spolocnu buducnost, byt verny. Nie su to veci, ktore zmeni niekto iny okrem neho. Sam od seba by to mal chciet, inak si ta ako svoju partnerku nevazi a ani vas vztah. S tym nic neurobis.
Ak niekto ma toho druheho rad, nebude mu predsa robit veci, ktore mu ublizuju, ak su tieto veci, napriek jeho chceniu, ci snahe, silnejsie nez on, je slaboch a zavisly, potrebuje pomoc.

aaasss

Muž sa k vlastnej žene v dlhodobej perspektíve bude správať tak, ako sa v súčasnosti správa k cudzím ľuďom. Ak je teraz hrubý k čašníkovi, tak za 5-10 rokov sa tak isto bude správať k tebe. Zamilovanosť prejde, nastane štandard.

dvojpes

dufat, ze sa chlap zmeni, ked bude mat rodinu, je velmi riskantne.
pretoze sa moze kludne stat, ze sa zmeni k lepsiemu, ale aj to, ze sa nezmeni.