Kolko cuzich jazykov?

Príspevok v téme: Kolko cuzich jazykov?
SlovenkaS

ahojte, som Slovenka ale zijuca v Rakusku, moj priatel je Holandan, cakame babatko a mam dilemu kolkymi jazykmi ucit dieta od mala, pretoze kedze som Slovenka chcem aby moje dieta ovladalo slovencinu , pre mojho priatela je taktiez dolezite aby nase buduce babatko vedelo holandsky kedze cela jeho rodina zije v Holandsku, moja mamina cize buduca babka a aj ostatna rodina zije na SK kde chodievame dost casto preto je ta slovencina dolezita, ale kedze zijeme v Rakusku tak nemecky musi ovladat ...a vacsinou sa dieta nauci ten jazyk ktorym je hovorene v rodine a to je u nas anglictina.... takze poradte prosim, styri jazyky je dost vela ... ma niekto s tymto problemom skusenosti ?

SlovenkaS

linq - 2 jazyky sú ok , max tri ?
Naše dieťa sa bude učiť tri...nemčina tá je nevyhnytná kedže žijeme v nemecky hovoriacej krajine, Slovenčinu bude mať odo mňa a od manžela holandčinu ...angličtinu chcem aby sa začal učiť až v škole ale určite niečo pochytí od nás rodičov kedže my komunikujeme doma anglicko- nemecky .
HeňaL - ďakujem za tvoj názor a tešim sa s tebou, že máš takèho šikovnèho syna :)
Dúfam , že u nás to vyjde podobne a malý sa rýchlo naučí a nebude mať a tým problèm :)

Radoslava123

Ak žijete v Rakúsku, tak ho učte aj viacero jazykov. Malé deti sa rýchlo učia, ako sa tu už písalo a v tom Rakúsku sa mu jazyky určite zídu, pretože tam ozaj niet človeka, ktorý by okrem nemčiny nehovoril ešte aj nejakým iným jazykom - svojím materinským. Takže aspoň bude rozumieť ľuďom. Možno vás raz v puberte prekvapí a bude chcieť chodiť na kurz indického jazyka, kto vie?

shayleen

Linq nemal by z toho žiaden guláš. Male deti sa učia cudzie jazyky oveľa lepšie. Poznám prípady a nemali šalát v hlave

linq

shayleen,no bolo by to spolu 5 jazykov a dieta by z toho malo taky gulas,ktoremu by rozumelo len ono,prip.jazykovo zdatna mama
dva jazyky su ok,max tri..

HeňaL.

Ahoj,
ja mám 6 ročného syna u ktorého sme riešili podobnú otázku aj my. Ja mám manžela poliaka, ja som slovenka, ale moji starý rodičia nevedia len po maďarsky, takže u nás prichádzali do úvahy 3 jazyky. Ja som s ním doma hovorila zásadne len po slovensky, manžel a jeho rodičia po poľsky a popritom sme chodili ešte na kurz detskej angličtiny. Keď mal 3 roky, mal vlastný jazyk, ktorému rozumel asi len on. Ako 3 ročného sme ho zapísali do anglickej škôlky a doma som sa s ním začala učiť z rozprávkovej knižky ešte po maďarsky. Dnes má 6 rokov, na rok pôjde do školy a hovorí perfektne po poľsky, anglicky, slovensky a dohovorí sa aj v maďarčine aj keď nie perfektne. Kľudne ho začnite učiť viac jazykov naraz, nebude to na škodu. Inak niektorí psychológovia to odmietajú, nám to vyšlo.

SlovenkaS

Prečo nekomunikujeme nemecky? Pretože priateĺ nevie nemecky, rozumie ale jeho nemčina je veľmi slabá...V Rakúsku ostal iba kvôli mne...tak dúfam, že to náš drobec zvládne..
A LINQ tomu " chúdaťko " nerozumiem...čo je na tom zlè učiť dieťa od narodenia viacerè jazyky ??

kiwi

Hovor z dieťaťom slovensky a tvoj manžel holandsky. Tým že budete medzi sebou doma komunikovať v angličtine pochytí aj to a dala by som ho do jasličiek alebo s ním chodila na nejaké krúžky, kde sa bude hovoriť nemecky.
Každopádne bude to sranda no, možno bude mať nejaký svoj skombinovaný jazyk, ale určite mu to neuškodí skôr naopak.

shayleen

Linq prečo? Ja som tiež slovenská maďarka a budem deti učiť SJ, MJ a NJ! V tom nieje nič zlé. Mám známu ona tiež jej detí Perfektne ovládajú SJ, MJ a NJ a tuším aj AJ. Decká z toho nebudú po pletené

0vecka

a najme kombinacia NJ NNL a NJ su tak max dva jazyky... ja ked som pocul holandsky tak som si myslel ze je to nejake nemecke narecie kym mi nedoslo ze je tam vela ch...