Muz, ktory neriesi nic

Príspevok v téme: Muz, ktory neriesi nic
Katkaaaaa44

Ahojte, prosim Vas o radu,pretoze uz neviem,ako postupovat dalej.
S partnerom sme spolu od maja zacali byvat. Lenze mame problem,co sa tyka riesenia akychkolvek veci, ktore sa tykaju domacnosti. Vsetko, co spravi je,ze venci nasho psa. Ostatne veci ako keby sa ho netykali..ja viem,ze muzi taki asi su,ale ked mu poviete tu istu vec uz asi sty krat,nemal by si to uz zapamatat? Resp.ked mu zalezi na partnerke, nemal by niektore veci robit automaticky? Uz som to skusala po dobrom, aj po zlom. Neviem, co dalej, pretoze je to unavujuce. Ja myslim aj ns take tie ,,muzske zalezitosti\" ako je napr. zohnat spravny vrtak do vrtacky a pod. Jeho nic nezaujima. Pomimo toho samozrejme,robim aj zenske veci. Ma problemy,ale kto ich dnes nema? Takto by sa k tomu staviat nemal. Piradte,prosim co by som mala spravit.
Dakujem

kafe

ja by som to skúsila s tou šokovou terapiou ako napísala adr1a - správaj sa presne ako ON. Venuj sa 2-3 týždne sebe, nechaj nech je bordel, nenakupuj, nevar, neupratuj.. že čo on na to, či mu to bude vadiť a prečo. Používaj jeho slová - nevšimla som si, nezaujíma ma to, ked ti to vadí sprav si to... a uvidíš.

Katkaaaaa44

Iste,ze som.si ho vybrala ja..akoze ja nehovorim,ze ked muz doma vsetko porobi,tak to je najdolezitejsie. Co sa tyka prace,tak ano, pracuje a ide mu to dobre. Berie aj nadcasy a pod..uz som fakt rozmyslala,ze spravim rozpis tych pracovnych cinnosti :-) len sa obavam,ze si to ,,zabudne" vsimat. Jeho to proste nenapadne;co treba spravit. Vsetko mu musim hovorit a pripominat. Pride z prace;vyvenci psa a ide sa hrat pc. Mne to naozaj pride,ze je este decko. Viem,ze je to chyba vo vychove..hovorim mu to milo atd..uz som navrhla,ze teda zavolame niekoho a ten to spravi. Ze ci mi hrabe..on sa proste sustredi len na svoje veci..

adr1a

Ako napisal/a ladycat. Vo vztahu su dolezite tolerancia prisposobivost a zodpovednost. Jasne ze aj vzajomna ucta respekt laska pomoc ai. Pozri. Ten tvoj vidi ze si sikovna, ze vsetko zvladas sama, bud urobis vsetko sama alebo ostatne aj zanho vybavis zariadis. Tak naco by sa snazil on?? A tie jeho reci ze ho to nenaplna?? Prosim ta. Žvasty. Co ti ma povedat ze sa mu nechce? Ze je hnily vychcany ako voš? Teba bavi varit upratovat prat cistit wc cely byt, a ine? Jasne ze aj ty by si vedela ako on nerobit nic. Vydrzis to?? Tu bud budes radikalna - ake pozicaj take vrat: ze aj ty sa na vsetko vykasli a rob to co on. Cize NIC! Nekupuj nevar neupratuj. Ak po 2-3 tyzdnoch sa nezmeni tak to zabal, nezmeni sa uz nikdy. Proste sa najedz vonku. Nech je chladnicka prazdna. Nech sa kopy spinaveho pradla povaluju po byte. Nech uz nie je ani jeden pribor riad sialka ciste. Ak mu to netrkne ze takto to dalej nejde, vyhrala si. Sprav proste rozpis prac a cinnosti ktore budes robit ty a ktore zas on. Ak touto cestou ist nechces tak aj dalej rob a tahaj ako blba vsetko ty. Alebo mu povedz, nech plati ked robit nechce. Zaplati a ty to urob zanho alebo si najmite niekoho kto to urobi (daku pani co vam pride raz do tyzdna upratat. Ci muza co dojde porobit zanho pracu). Neda sa nerobit ani nic. Tak ked je hnily nech plati caluje a moze si dalej valat sunky ze ho nic nenaplna. A ver. Dnes je vela mladych sikovnych chalanov co su sikovnejsi nez mnohe baby. Vedia varit piect upratovat. Proste vedia vykonavat porobit tak muzske ako aj zenske prace. Takze tak. Ty si si ho vybrala. Bud sa dohodniye alebo si porad sama. Si predsa zena

Mi Ha Ne

nebudem ta lutovať, lebo si si sama vybrala takého priateľa . jediný kto to zmení si ty, ale len u seba, druhých nezmenis a ani by si nemala. bud ho mas rada takého aký je alebo nie. Pozri sa na to takto, každý je nejaký a hranicu si urči sama. Ak to v domácnosti nechceš nemusí to tak byť , nájdi si takého ktorý ti pomoze. hm a o tom ze ked doma nic nerobí, nemusi znamenať ze sa nebude vedieť starat o dieta, ... skoro som zabudol pracuje aspon? a ako mu to ide? co robí ? aký je k tebe? je pozorný , kúpi ti dačo, alebo niečo viac okolo neho. lebo ja som mal kamosa a on fakt nic nevedel. mal kamosky a oni mu pomáhali, ale vzdy sa im nejako odvďačil. aa mimochodom pri detoch bol na makko.

zia

Keď nerobí nič, tak načo si s ním? Pre tú trocha sexu - či ani to sa mu nechce?, som taká napajedená, lebo dnešní muži - česť výnimkám, ku ktorým patrí aj môj manžel - nevedia robiť nič,len čumieť do počítača, jazdiť autom, prípadne sexovať. To je všetko, čo vedia a s týmto sú pripravení na život? Oni si toasi myslia. Ženy sú oveľa šikovnejšie, všestrannejšie, urobia aj "mužskú" prácu, ak nemajú iné východisko. "Slúžiť" takému drúkovi je ponížením pre každú ženu. Taký je môj názor.

ladycat

Keď by som si mala vsetko robit sama, ako tu opisuješ, tak to možem byt aj bez vzťahu. Viem to posúdiť, z vlastnej skusenosti, bola som aj sama aj v dlhodobom vzťahu. Vo vzťahu je nutná prispôsobivosť, tolerancia a HLAVNE zodpovednosť (ktorej ho mali učiť ale rodičia!)
To, ze ho nieco v domácnosti nebaví je este akceptovateľné, ale ak ho nebaví NIC, tak to uz je netolerovatelne. Teraz mu to budes tolerovať a ked pride rodina, vsetko budes robit naďalej len ty? Sama?? Presne ako pise kafe: bude sa vedieť postarať o deti, o domácnosť, keby sa ti nieco stalo? Ci radsej zduchne za mladšou a bezdetnou, a ty sa staraj sama, však si si to dovtedy vsetko robiť vedela sama (Tu sa preukaze prave ta jeho zodpovednosť za seba a svoje činy, ale to môže byt uz neskoro) Na to, aby si sa ty o neho starala a zadarmo -> na to ma aj svoju mater! Toto vsetko v domácnosti by som robila len v jedinom prípade - to by ma chlapec musel finančne zabezpečiť tak, ze by som nemusela doživotne zarábať a deti by mali vsetko, co by potrebovali a este by sme mali ako rodina aj nazvyš...ale myslim, ze milionár nie je :-D
Takze buď nech sa rýchlo preberie ta tvoja Šípková Rúženka alebo nech sa vráti k mamičke pod sukňu ;-)

Filip TT

... zámerná ignorácia? Predtým ako sme sa zobrali, mi jeden ženatý kolega dával takéto rozumy: ... a dobre si rozmysli, čo v domácnosti budeš robiť, lebo keď to raz začneš robiť, budeš to robiť celý život. :)

usmevny_den

Katka ano, zažila som presne takého chlapa a hoci mi to tiež na začiatku vadilo (ajaj,hádky a nervy), tak potom v zmysle "keď nevieš zmeniť situáciu zmeň uhol pohľadu" som sa empaticky vžila do jeho kože a predstavila si, keby mňa niekto nútil do niečoho čo ma vôbec nebaví a nezaujíma - no nepáčilo by sa mi to. Takže som to vyriešila po svojom - čo viem, opravím/zabezpečím si sama (aj technické veci ako výmena žiarovky a pod.) alebo poprosím otca či nejakého kamoša a je to. Všetci sú spokojní. Skrátka jeho nezmeníš a neprevychováš, na to zabudni. Je to už v ňom, v jeho povahe. Pochopiteľne, môj partner mi pomáha v iných veciach, napr. nakupuje, vynáša smeti, občas navarí a čistí WC (to musí, lebo si ho obštiava, haha), zase nie je v poriadku aby si ty robila všetko a on nič, len venčil psa...