Neštastie na partnerov

Príspevok v téme: Neštastie na partnerov
maria7854

ahojte mám v živote jeden neustále sa opakujúci problém..a to je neštastie na mužov... viem že v živote existujú oveľa horšie problémy ako ten môj no som z toho veľmi nešťastná... mám 29 rokov a čo sa týka predchádzajúcich vzťahov stále sa v nich opakovalo to isté..nešťastie na totálne neschopného partnera tzn samé dlhy, neschopnosť zarobiť šetriť a problémy s financiami.. samu seba by som charakterizovala ako schopnú babu mám vš cez školu i po škole som neustále pracovala vzdelávala sa mám dve práce viem šetriť pre budúcnosť no akonáhle spoznám nejakého muža vždy sa z neho vykľuje človek zadlžený ktorému sa nechce pracovať spolieha sa že ja vyriešim všetko za neho ..hnevá ma to pretože už mi to ťahá na 30tku a nenašla som niekoho naozaj zodpovedného kto má zmysel pre rodinu... nechápem tú nespravodlivosť v živote.. prečo si schopné ženy musia vždy nájsť neschopného partnera? ako to v živote zmeniť? pomáha zmena myslenia? dakujem už som zufala :(

Zlamic

Jaj tieto skatulky zas :)
Mne sa napr. muzi s pivnym bruskom pacia a pripadaju mi sexy.
A mam viac ako 50 kg a vobec nie som tucna krava, lebo svaly vazia viac nez tuk. Urcite lepsia pevna zenskejsia ako vychudnuta, ci mlandrava postava.
A co tam bolo este? Jaaj ples, no plesati muzi maju vraj viac testosteronu a su to vasnivi muzi. Bruce Willis, Jason Statham atď.neviem nepridu mi nejaki moc odpudivi.

kafe

grg "bez materialneho zabezpecenie si polovicny muz. my zeny to tak vnimame. si takmer ako impotent." to je riadna hovadina. Ale keď to povieš ty, asi to bude pravda. Čo už. V tomto ti zase kontrujú muži, ktorý hoc aj s pivným bruškom a plešou (ale peňaženka plná) chcú dlhovlasú brunetu, s trojkami a štíhlou postavou. Keď máš viac ako 50kg, si tučná krava a nezavadí o teba ani náhodou. Spomínané typy žien i mužov si zaslúžia jeden druhého.

dajlili

no,ja som presne pre túto manželovu neschopnosť manžela "vykopla" z domu..
lebo tiež som celé roky robila jak debil a manželovi to len vyhovovalo...a nakoniec som zistila,že ja som sebestačná a manžela živiť nebudem.Len škoda,že to trvalo 15r.

grg

ale mozes sa na to pozriet aj z filozofickeho hladiska.
"ako a v akom zmysle je mozne hovorit o nejakej hodnote cloveka ? ak niekto chce hovorit v etickom zmysle o hodnote cloveka nevstupuje do osidiel ktore mu pripravuje sam pojem hodnoty ? termin hodnota prenikol do etiky a politiky iba v polovici 19teho storocia. tento pojem, a ani to nemoze byt inak, pochadza z narodohospodarstva kde mal velmi presny vyznam. hodnota popisuje cim su veci cenne na trhu. v ekonomickom zmysle hodnoty nie su nejake invariantne veliciny. mozu stupat a klesat. proti meratelnym vonkajsim hodnotam ktore sa vyjadruju v cenach ci odmenach Kant (Immanuel Kant) postavil absolutnu vnutornu hodnotu cloveka - jeho osobnost - ktora mu prepoziciava dostojnost a ktoru nemozno vyjadrit nijakym penaznym ekvivalentom pretoze nie je ani porovnatelna ani zmenitelna ani zamenitelna.
ekonomizacia a zneuzivanie cloveka tak ako sa moze odrazat v pojmoch ako ludsky kapital preto neznizuju hodnotu cloveka, ale ju len vyjadruju a s nou aj parametre podla ktorych sa tato hodnota meria. zrejme sa vsak prehresuju proti Kantovskemu pojmu dostojnosti, pretoze v takomto vyjadrovani s nim spojenej praxi je clovek povazovany iba za prostriedok na uspokojenie potrieb ekonomiky, nie za osobu, za ucel o sebe, respektive sa sam degraduje na prostriedok pre cudzie ucely.
kto svoje telo a svojho ducha chape uz len ako kapitalovy vklad, ci akcie ktore musia byt vynalozene pokial mozno ziskovo, v prisnom zmysle poskodzuje svoju vlastnu dostojnost."
Konrad Paul Liessmann

Mesačný princ

Z tejto témy mi prišlo dosť zle. Ale tak bez materiálneho človek v podstate nič nemá a nie je ani človek?!

Nič v zlom ale ak by všetky peniaze odrazu neboli potrebné, tak by som to chcel vidieť. Chcel by som zažiť aspoň jeden taký deň, kde by ľudia nepotrebovali nič hmotné a sústredili sa na ozajstné životné hodnoty.

No čo už, budem snívať ďalej. Sú to vaše životy. Ja by som si túto cestu nikdy nezvolil. A veľmi dúfam, že si nezvolím.

Mužov obhajovať nebudem, no toto čo je tu napísané, tak z toho sa mi robí zle. prečo nemôže vo svete existovať rovnováha. Ak toľko zarábaš tak sa zamiluj a nepozeraj na to kto koľko má. Ja by som sa nedíval na to, čo má alebo nemá moja partnerka ak by som ju naozaj ľúbil.

Ale ako keby som nič nenapísal...

Fleur-de-lis

tiež som názoru, že to nie je len o nešťastí, ale že si ich priťahuješ. Ale teraz nemyslím nič "nadpozemské" ale proste ako napríklad niekto kto je rodený vodca k sebe "pritiahne" ľudí čo sa radi podriadia, čo neradi rozhodujú... Prosto lebo k sebe "pasujú".
Podľa mňa mnoho žien má "šťastie" na takýchto chlapov, ale si s nimi nič nezačnú lebo podvedome majú nejaké hranice, podmienky... a tie to proste nepustia. A ani nemusia vedieť presne aké problémy má ten chlap, ale proste nejaké veci človek vníma čo napovedia o charaktere toho druhého.

Neviem ako sa správaš, neviem čím priťahuješ takých chlapov. Mám kamošku, čo sa hnevá, že ju chcú buď takí zšenštilí chlapi, čo si nevedia nič presadiť, alebo nejakí divní. No lenže ona je pomerne silno rozkazovačná a plus väčšinou depresívna. No "normálni" chlapi na to proste väčšinou "neletia"... Nejde o to, že sa človek musí zmeniť, ale každý máme určité vlastnosti, ktoré nám v konečnom dôsledku nejak ubližujú, a proste treba na sebe pracovať...