Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tablety na liečbu myómov maternice už aj na dlhodobú liečbu

Táto diskusia patrí k článku: Tablety na liečbu myómov maternice už aj na dlhodobú liečbu
Tablety na liečbu myómov maternice už aj na dlhodobú liečbu

BRATISLAVA 24. júla (WBN/PR) – Európska komisia schválila používanie lieku s účinnou látkou ulipristal acetát na dlhodobú liečbu myómov maternice. Doteraz bol uvedený liek schválený len na krátku predoperačnú liečbu tejto diagnózy. Na základe výsledkov podrobných doplnkových štúdií budú môcť ženy v reprodukčnom ...

Biela Kobra

Dobrý deň. Aj mňa vo Vašom veku nahovárala lekárka na hysterektómiu, maľovala mi, ako mi to zjednoduší život, pretože som mala neustále bolesti, ale nevedela som sa s týmto riešením zmieriť. Na zmenšenie myómov som odskúšala za tie roky kadečo, ak sa aj zmenšili, tak nakrátko, a potom pribudli. Ostatné tri roky som absolvovala 2 hysteroskopie a 1 laparoskopickú operáciu, keď mi odoberali stopkaté myómy, polypy a rozrušovali zrasty. Išlo o jednodňový zákrok a v prípade hysteroskopie som to v pohode zvládla len pri lokálnej anestéze. Pokiaľ nemáte problémy a myóm nie je stopkatý, ja by som to nechala tak. Je možné, že sa postupne dostanete do prechodu a po klimaktériu sa maternica scvrkne sama aj s myómami. Odstránenie maternice niektoré ženy znášajú dobre, ale u iných sa objavia komplikácie v podobe cýst na vaječníkoch, zrastov, a v krátkej dobe musia podstúpiť zákrok znova - a znova. Po odstránení vaječníkov je nutná v mnohých prípadoch substitučná liečba.
Ja som teda nakoniec hysterektómiu nepodstúpila, a v po rokoch sa ukázalo, že moje problémy majú celkom inú príčinu, ktorú by odstránenie maternice a hormonálna liečba ešte zvýraznili. Myómy mám stále, ale menštruáciu mám pravidelnú a všetko funguje, ako má.
Ale v prípade, že by ste dostali náhle bolesti alebo by ste dlhšie krvácali, zvážte riziká. V tom prípade odporúčam Gynpor na Sliači, kde je výborný profesionálny prístup a za zdravotné úkony sa nijako nedopláca, nemusíte si so sebou nosiť nič než doklady (dostanete všetko od nočnej košele, cez kompresné pančuchy, dámsku intímnu hygienu, vlhčené utierky po piškóty či keksy a minerálku) a doplatok za nadštandardnú izbu je 10 eur na deň. Držím palce.

anya33

Dobry deň,mám 46 rokov a 3 deň užívam tablety Esmya,nález myom v stene maternice 7,5cm a pod ním,viac,ktoré ten veľký prekrýva.
Lekárka mi ich nasadila na 3 mesiace s tým,že potom pôjdem na Hysteroktomiu,že vraj načo mi je už maternica.To sa ma dotklo,lebo sa bojím,že sa nebudem vedieť s tým zmieriť...problémy ako je silné krvácanie alebo krvácanie mimo cyklu nemám,menzes je pravideľný cyklus 25-28deň..
problém v trávení a nadúvaní..až teraz posledné 3 mesiace..je nutná Hysteroktomia,alebo kdo má skúsenosti s týmto liekom esmya,..
Ďakujem za Vaše skúsenosti a rady,prípadne neviem v ktorej nemocnici chirur.zásah absolvovať ak to už by muselo byť