Stratila som násadku na zuby a bojím sa zubárky

Príspevok v téme: Stratila som násadku na zuby a bojím sa zubárky
Ewarima

Dobrý deň. Nosila som rok fixný strojček na zuby. Po roku mi ho dali dole A dostala som roteiner.priesvitná násadka na zuby. Lenže nosila som ho pol roka zuby sa mi stále posúvali, bolo to na nevydržanie. Nakoniec mi ho včera môj pes požul, a ja neviem čo mám robiť. Chcela by som od zubárky namiesto násadky drôtik aby sa mi zuby neposúvali, lenže tá zubárka je veľmi nepríjemná A zlá. Bolo by blbé aby som tam šla S rodičmi keďže za pár dní mám už 18 rokov, a ani by sa im so mnou nedalo ísť. Mám strach Z nej, keďže viem že na mňa nakričí A pod. A Teraz bohužiaľ nemám zasa 35€ na ďalší roteiner A mám strach že už aj tak nepomôže keďže zuby sa veľmi posúvajú. Prosím poraďte čo mám.robiť

LMarika

V prvom rade zubar je poskytovatel sluzieb, ktory pracuje s ludmi - s klientami, ktori mu za pracu platia, pripadne poistovne platia. To znamena, ze aj ked mu ten-ktory klient (pacient) nie je sympaticky, mal by byt ku kazdemu mily a prijemny a mal by sa usmievat, nemal by ludom s vysokou kazivostou zubov nadavat za zanedbanu hygienu (mozu mat napriklad intoleranciu na laktozu bez toho, aby o tom vedeli, preto sa im zuby kazia...) a vrchol drzosti je, ak si dovoli na nich este aj kricat. Kricat za cokolvek, to je to najhorsie, co moze zubar urobit, lebo taky zubar strati mnoho klientov, co nevidiet. Bez vetra sa totiz ani listok nepohne, reci o tom ze je dany zubar zly a nevrly, sa rozsiria rychlostou blesku a mamicky, ktorym na svojich detoch zalezi, si radsej najdu pre ne inu celustnu ortopedicku, hoci aj vo vzdialenejsom meste, lebo pre zdravy psychicky vyvoj deti je urcite lepsie, ak k celustnej, ktora je mila a usmievava, dochadzaju do vzdialenejsieho mesta, ako keby mali pocuvat nejaku ukricanu hysterku, co obzvlast skodi detom takym, ktore z domu nie su na krik zvyknute. Mensie dietatko sa potom z takehoto soku, strachu a stresu moze zacat zajakavat, ved rozne strojceky, napriklad take na noc na rozsirenie celuste, ci Gesichtsbogen... nosia uz aj male deti, prvacikovia a druhacikovia na zakladnej. A take dieta si moze v psychike vytvorit blok, na zaklade coho zacne trpiet strachom zo zubara. V hlave takehoto dietata zubar raz a navzdy zostane strasiakom, ktory robi bolestive vykony a este aj po ludoch krici a nie dobrym clovekom chapajucim zdravotne problemy a ochotnym ich s dobrou naladou a milymi povzbudzujucimi slovami a s usmevom a pokojom na tvari riesit. A ako takemuto dietatu potom vysvetlime, ze to tak nie je, ked zazilo opak? Co by som ti poradila? Ak sama citis, ze sa ti zuby snazia pokrivit, nech robis, co robis, tak s najvacsou pravdepodobnostou ti celkom vzadu rastu zuby mudrosti, ktore ale vo vseobecnosti u ludi casto nemaju dost miesta, kde by mohli narast, a preto si svoje miesto hladaju a vytvaraju tak, ze vyvijaju tlak na ostatne zuby, cize sedmicka sa moze v dosledku tohto tlaku prisuvat blizsie k sestke, sestka k patke... a predne zuby sa mozu trosku pokrivit, pripadne sa dostat do este tesnejsieho rozostavenia. A to sa moze diat uz v case, ked si tam tie osmicky vzadu este ani nevidis, ale uz su niekde vo vnutri v dasne a v kosti schovane, mozno ich tam citis. V takom pripade bude potrebne osmicky vytrhnut, mozno aj chirurgickou extrakciou a kym tam tie osmicky mas, platnicku radsej nenosit, lebo ten tlak ide proti nej a to nie je nic dobre, takze tvoj inteligentny pes asi vedel, co robi, ked ti platnicku zozral, nech mu padne na uzitok :) Ak sa bojis ist k celustnej ortopedicke, ktora sa k tebe zle chovala, co chapem, tak zajdi proste len k svojmu riadnemu normalnemu stomatologovi, ktory nie je celustny a spytaj sa ho, ci by ta pre podozrenie, ze sa ti v dosledku rastu osmiciek snazia ostatne zuby pokrivit, mohol poslat na ortopantomogram. To je taky rontgen, na ktorom zubar uvidi vsetky tvoje zuby a na zaklade toho zhodnoti, ci tie osmicky vyvijaju na ostatne zuby tlak a ak ano, posle ta k stomatochirurgovi na extrakciu. Rany v ustach sa hoja omnoho rychlejsie ako inde na tele, takze mozno do tyzdna, najneskor do dvoch po extrakcii budes moct uz normalne vsetko jest a az potom zajdes k celustnej, nech ti urobi novu platnicku a s tou uz problem nebude a nebude tu uz ani ten pocit, ze proti tlaku, ktory vyvijaju zuby vsemozne sa snaziace sa pokrivit, je aj platnicka bezmocna. Lebo ten pocit, ze sa zuby chcu pokrivit, tu uz nebude, ked tam nebudu tie osmicky robit sarapatu. A kludne mozes zajst aj k inemu celustnemu ortopedovi, ak ti je neprijemne chodit k tej, u ktorej si sa liecila doteraz. Ved to, ze v tebe stratila pacientku, je len dosledkom jej zleho spravania sa k ludom.

zubárka92

Ahoj, prosím ťa, mohla by si uviesť meno tej zubárky zo Zvolena, ku ktorej chodíš, lebo ja mám tiež zubárka vo Zvolene, len tak, aby som vedel, či to náhodou nie je ona, lebo tá moja nie je tiež zrovna najpríjemnejšia. Alebo aby som neprešiel náhodou k nej.

Biela Kobra

Takých ľudí ešte v živote stretneš. Neostáva ti nič, iba sa pozbierať, ísť za ňou, vysvetliť jej, čo sa ti stalo, vypočuť si (jedným uchom dnu, druhým von), čo ti vraví a hotovo. Hore hlavu, odvahu a ideš. Hlavne aby si mala zuby na poriadku :)

Filip TT

Či nechodíš k tej istej zubárke ako my. :O)
Zrovna včera sme u nej boli, dcére sa zlomil drôtik na nočnom strojčeku, budeme musieť urobiť komplet nový.

Nebola nepríjemná - to sa môže stať. Ona človeka "seřve" keď je neporiadny a strojček nenosí a nepretáča ho.

Takže odvahu :)