Stres, rozchod, bolesti

Príspevok v téme: Stres, rozchod, bolesti
Klokan41

Ahojte, rada by som sa Vás opýtala na istý problém. Rozišla som sa s priateľom, teda opustila som ho a teraz si to veľmi vyčítam a to má za následok moje zdravotné problémy, každé ráno keď vstanem tak ma bolí brucho, niekedy aj v škole ma z ničoho nič začne bolieť. Jedlo mi chutí ale vždy keď sa najem tak mam pocit plnosti a je mi to veľmi nepríjemné až na zvracanie a tak si niekedy vyvolám. Pred 2 týždňami ma trápili aj hnačky a tak som bola u doktorka a ten mi robil testy a povedal že mám niečo zo žlčou a že to môže byť spôsobené stresom. Dnes som bola u svojej gynekologičky a tá mi povedala to isté, no úplne som v stom strese zabudla sa opýtať najpodstatnejšiu vec. Mala som sex, vlastne ho do mňa iba pár krát zasunul, no nechali sme to tak. Bolo to asi pred mesiacom. Užívam aj Duphaston, no MS mi prišla tak ako vždy pri týchto liekoch na 25 deň. A tak sa Vás pýtam, čo mám robiť? Má niekto podobné skúsenosti so stresom, ako dlho ste toto obdobie mali ? A najdôležitejšia otázka, môžem byť tehotná ? Veľmi si budem vážiť Vaše odpovede.

Klokan41

ide o to že som ho opustila pre niečo čo neurobil a on kvôli tomu odyšiel zo slovenska. Ja už neviem čo robiť

sewie

Klokan, to je stres z rozchodu. Ja som tiez bola v strese z rozchodu z prace atd...u mne je to tak ze ked som fakt zlomena tak nemozem jest, fakt mi nechutilo vobec, zaludok som mala stiahnuty a zacala som rapidne chudnut...do toho sa pridali aj hnacky-takze ak som cosi zjedla, slo to hned von...plus po rozchode som citila az fyzicku bolest okolo srdca...

stres a zlomene srdce dokazu vela...
ty si potrebujes v prvom rade odpustit a uvedomit si ze z nejakeho dovodu si sa rozisla a ze to malo svoj dovod a vyznam ...zmier sa s tym ze teraz je to sice zle, ale ...to prejde a ked to prekonas budes o to silnejsia a mozes byt na seba hrda!

Noé Lani

Pre udržiavanie plodu v prípade hroziaceho potratu alebo habituàlneho potratu ale väčšinou je na liečbu nepravidelného MS, amenorey, dysmenorey, dysfunkčnèho krvácania...

Klokan41

Aj doktorka mi raz skôr hovorila že vyvolávacie injekcie a Duphaston a podobné lieky by prípadnému bábätku nijako neublížili, čiže by som MS nedostala. Ale ja som ju dostala, no príde mi divné čo sa so mnou deje

odpovedam

noe, duphaston sa prave okrem ineho pouziva na udrzanie plodu pre tehotne, nie je to antikoncepcia, ale ide o hormonalne liecivo. Ale dievca pise, ze jej priatel vtedy neejakuoval, takze nie je dovod na obavy.

Noé Lani

Keď užívaš duphaston a mala si MS tak tehotná nebudeš pretože s duphastonom neotehotnieš. To bude z stresu z rozchodu

odpovedam

pokial tvoj priatel vtedy do teba neejakuoval, nemas dovod na obavy z tehotenstva. ak ste tesne predtym uz styk mali a chlapec sa nebol vymocit, takze mohli ostat spermie v jeho mocovej rure, a nasledne by ste mali pohlavny styk, vtedy by otehotnenie mozne bolo. ale to uz vies ty, ako to prebiehalo. ale pre istotu si mozes urobit tehotensky test.

kazdy ma nejaky organ, na ktorom pocituje stres. aj u mna je to zaludok. takze to asi proste prezivas takto. mnohym ludom pomoze smutok normalne prijat ako sucast ludskeho zivota, nebojovat s tym. jeden psycholog raz povedal, ze aj truchlit treba vediet. nie je na tom nic zle, hoci je to neprijemne. tak sa zatial venuj sebe, niecomu, co ta bavi a hlava sa tak sama zamestna niecim inym. prejde to, uvidis ;-)