Deti a fajčenie

sewie

ja si myslim ze nejde o to aby bol odrezany od zdrojov-aby si nemal za co kupovat cigarety...ved nejaku tu cigu mu vzdy da nejaky kamos...skor idete o to aby fajcit nechcel! a aby vedel odolat tlaku kamosov...

nadka38

myslim ze tymto si musi prejst kazdy, my sme tiez neboli ini.. Ja som to vyskusala a nepacilo sa mi to tak somv tom nepokracovala. Treba ma hlavne vysvetlit ze to nie je vobec ziadna frajerina a ze tym ublizuje len sam sebe.. zakazovanie by nemalo zmysel

hviezda01

Mesačný princ:vreckové nedostáva a čo mal peniaze,ktoré dostal o babky,sme mu zobrali,cigarety vraj doniesol kamarát,a čo sa týka toho,čo vidí doma,tak mi s manželom nefajčíme.

Samozrejme,že sme sa s ním rozprávali.D´fam,že si vstúpi do svedomia.Ale zase na reťazi doma ho držať nemožem...tiež som bola v puberte a skúšala som fajčiť,čo ho samozrejme neospravedlňuje.

Mesačný princ

Mňa by zaujímalo jedno, odkiaľ má peniaze na cigarety. Ja by som okamžite stopol vreckové ak nejaké dostáva. Ak už fajčiť, tak nech si na to zarobí a myslím si, že si to dvakrát rozmyslí. Je rozdiel kúpiť si nový počítač alebo celý rok fajčiť :)

jedna poznámka, nikdy som nefajčil a nikdy som nemal potrebu to skúšať. Je to aj o výchove a o tom, čo vidí doma.

sewie

treba aby mu nejaky chlap vysvetlil ake to moze mat dosledky na jeho pohlavne organy-hlavne v tak mladom veku...uz si na 100% nezapali:P

0vecka

dufam ze si sa s nim aspon o otm porozpravala ake negativne ucinky to ma a vysvetlila mu aj to ze to sposobuje zavislost a kolko to tak rocne stoji...

hviezda01

ďakujem za príspevky..:-)
synátor sôubil,že už to skušať nebude,ale aj tak ho kontrolujem...keď si bude chcieť zapáliť,tak si dá vačšeí pozor...tak uvidíme..
kafe...a to čo ju napadlo?:-)vegetarianstvo?..mala nato nejaký dovod?

kafe

ja hovorím mojmu deculu - do 18-tich sa postarám o to aby si bola zdravá, mala čo jesť a kde bývať, potom si kľudne doser svoje zdravie už ako chceš, ale kým žiješ so mnou ja sa nebudem dívať na to ako si ubližuješ. Nedovolím ti to. Zatiaľ sme riešili len vegetariánstvo, čo dcéru po pár mesiacoch prešlo, lebo nemala čo poriadne jesť a variť sa jej nechcelo :D