Rešpekt, chémia, náročnosť?

Príspevok v téme: Rešpekt, chémia, náročnosť?
mima265

Spoznala som fajn muža, ktorý mi prejavuje sympatie, chce sa so mnou stretávať, páčim sa mu. Mne je s ním dobre, je mi duševne blízky. Ale vzhľadom ma nepriťahuje, resp. nie som si tým istá. Vyzerá trochu exoticky. Je milý, inteligentný, je mi s ním fakt prirodzene fajn. Ale niečo mi chýba, neviem, čo to je..neviem, prečo mám potrebu , aby vyzeral inak. Zažil niekto niečo podobné? Ďakujem.

justme

ludia sa zvyknu proste odmlcat. a to nie iba pri takomto type zoznamovania sa, ale celkovo. myslim ze sa to naucili od kedy si pisu cez sms, emaily a mesengeri. aj mne sa to stalo teraz pred par dnami. jedna slecna sa cosi cez email pytala a odrazu sa len tak odmlcala. a to sme sa ani nechceli nijak zoznamovat, islo o nieco celkom ine. ani obycajne dakujem. ale chyba jej asi elementarna slusnost. je lahke sa odmlcat a byt netaktny za mobilom alebo pocitacom. pri osobnom kontakte je to tazsie a clovek je trosku nuteny byt taktny a komunikovat. takze ked pride takato situacia v akej sa nachadza mima odrazu nevie co a ako. ludia by sa to mali opat zacat ucit.
ja si myslim ze sa netreba bat odmietnut, nikto nas nemoze nutit ist do vztahu do ktoreho ist nechceme. akurat sa treba naucit odmietat ludsky a taktne ked si to ten clovek zasluzi. urcite netreba byt slusni k nejakemu hovadu, ale to nemusim pripominat.
ono vsetky tieto prejavy taktnosti, kultivovanosti, slusnosti, zdvorilosti, sa mozu niektorym javit ako zbytocna strata casu, zbytocna namaha, alebo ako nejake predstieranie. unika im ale podstata. z toho velmi vseobecneho hladiska lahsie sa funguje a existuje v spolocnosti. z toho subjektivnejsieho by k tomu sedl vyrok "nerob inym to co nechces aby tebe robili".
cize si skratka myslim ze vela ludi nevie byt taktny ale s prichodom novych komunikacnych technologii sa to este zhorsilo.

HlavuDole

Chemia je zaklad fungovania partnerskeho vztahu bez chemie funguju ostatne vztahy ako kamaratske rodicovske surodenecke. Nenahovarajte si ze to bude dobre ak vas nepritahuje casom nebude.

hlavuHore

mima265, presne taky isty problem ma i ja, zenu co som stretol je naozaj super, povaha a nazory presne ako tuzim, ale ked sme spolu, tak mi tam nejak chyba to fyzicno, ma iny styl obliekania, iny styl malovania sa, je aj pri sebe, ale kedysi nebola.

touto vetou si to pekne vystihla "neviem, prečo mám potrebu , aby vyzeral inak", tak isto to riesim v sebe

Sranda clovek pravdepdobne potrebuje, aby sedelo viacero veci, len povaha nestaci. Ved to iste je aj s fyzickym pritahovanim... iba to na vztah nestaci. Teda ak mate niekto zivotnu skusenost, ze na zaciatku to fycizke alebo chemicke nebolo nic, ci ste to dokazali prekonat a ako alebo ste hladali dalej. Dakujem.

De

No proste ta nepritahuje ako muz...nefunguje chemia, nie je tam telesna laska..posli ho doprdele skor nez sa on namota na teba :)