Priateľ sa nechce ku mne nasťahovať

Príspevok v téme: Priateľ sa nechce ku mne nasťahovať
niqa6478

Dobrý deň. S priateľom chodím 2 roky a chceli by sme spolu žiť no problém je v tom že sme si chceli rekonštruovať bývanie u mojej babky v suteréne Som sa na to moc tešila No včera mi povedal že pôjde so mnou žiť do podnájmu lebo si myslí že moja mama a babka sa do nás budú starať a nebudeme tam šťastní . No sľúbili že sa do nás nebudú starať . On je zvyknutý v paneláku bývať a keďže máme takúto možnosť tak nechápem tomu. Ako ho mám presvedčiť že u mňa je lepšie bývanie ?.

Carny

Priateľ je bystrý a ma pravdu... Dve (nebodaj tri) generácie pod jednu strechu nepatria! Velka pravda potvrdená mnohými a nanešťastie aj mojou vlastnou skúsenosťou.

S priateľom som bývala s jeho rodičmi,ktorí boli a su velmi inteligentní a príjemní. Bývanie s nimi vsak prinieslo len problémy.

Chod s priateľom do podnájmu,neskôr si kúpite svoj bytík a časom ho možte vymeniť za domček! Vyzera,ze je rozumný,skúsenejší.

dvojpes

tvoj priatel ma pravdu, byvat u niekoho nerobi dobrotu, to skoro vzdy zle dopadne.
a nie je to len o nejakom starani sa od svokry, ale aj o tom, ze ked sa musite postavit na vlastne nohy, bude vas to viac motivovat a to vam prospeje.

htrydfghd

Že vám budú "pomáhať" je ten lepší prípad, horší je, keď budete do ich/spoločného investovať iba vy, iba vy budete robiť údržbu skrátka gazdovať. A Ty by si šla bývať k nemu niekde do pivnice, k dedkovi, kde by nebol vlastník a bola by potrebná investícia a kopec roboty?

Biela Kobra

Popozeraj si toto fórum lepšie - každý piaty tu rieši, že ostali po svadbe bývať u jedného z rodičov, a svokra (babka) sa im do všetkého montuje až tak, že v niektorých prípadoch už uvažujú nad rozchodom. Veľmi dobre chápem, že máš možnosť zariadiť si domácnosť podľa seba, ale môže to dopadnúť tak, ako u mnohých - vložíš peniaze a sily do rekonštrukcie, ale "pomáhanie" od tvojej rodiny prerastie do takej nechcenej miery, že tvoj priateľ sa zbalí a odíde. Ťažko to hodnotiť vopred, ale radšej si kúpte starší byt alebo domček samostatne a zrekonštruujte si ten.

Starosti

Ma pravdu urcite sa budu do vas starat. V podnajme by vam bolo lepsie mali by ste sukromie nemuseli sa krotit v sexe a nik by sa do vas nestaral. Tebe sa byvanie u babky zda skvely napad ale on je rozumnejsi. Idete si opravovat nieco co nie je ani tvoje ani jeho ani vase.