HPV 16, 18 - rakovina krcka maternice

Príspevok v téme: HPV 16, 18 - rakovina krcka maternice
nibibi

Ahojte, zaujima ma ci je naozaj realne, aby sa z HPV typu 16, 18 (a dalsie najrizikovejsie typy) vyvinula rakovina krcka maternice?

Mam totiz HPV, testy pozitivne presne na najrizikovejsie typy 16, 18 atd .. Na krcku maternice mam uz teraz z vysetrenia zistene "abnormalne" bunky - co v preklade zrejme znamena predrakovinovy stav (?).
Taktiez mam zistenu velmi zlu imunitu a prave preto sa mi vraj HPV prejavil.
Lieky na imunitu som vysadila, pretoze mi sposobovali tazkosti, rozhodla som sa ju nadobudnut prirodnou cestou - bez liekov.
Nechcem vsak nic podcenit. Preto ma zaujima ci je to naozaj realna moznost z HPV vznik rakoviny, alebo sa HPV virus prelieci sam ked si zlepsim imunitu.

nibibi

"???" ty si mala tiez HPV najrizikovejsi typ a z toho sa ti behom roka a pol vyvinula rakovina krcka maternice? Dobre tomu rozumiem?

nibibi

dr2818 dakujem za reakciu. Samozrejme, ze nic nechcem podcenit, ale nechcem ani zbytocne stresovat. Myslim si vsak, ze ak sa najde niekto, kto si presiel tym istym mozem ziskat cennu radu aj medzi "beznymi" ludmi. Mozno nieco, co lekar neporadi. :-) Vlastne skusenosti s najrizikovejsim typom HPV, pripadne niekto kto sa preliecil.
Nevravim, ze nedoverujem lekarom a odbornikom zatial mi vsak velmi neporadili. :-) Dostala som lieky na zlepsenie imunity, tie mali vraj vsetko vyriesit - po zlepseni imunity si vraj s HPV poradi telo same. Kedze mi lieky robili zle uz ich neberiem. Mam strach skusat zase nieco dalsie, aby mi znova nebolo zle.
Uz niekolko rokov sa liecim bez liekov, ked som chora. Samozrejme HPV je nieco ine, ako nachladnutie ci chripka. No po skusenostiach velmi liekom nedoverujem. A preto, aj po poslednej negativnej skusenosti by som radsej zvolila prirodnejsiu cestu ako je chemia a lieky co jedno liecia a zaroven druhe "poskodzuju".

ilvi

Paqrtnerovi sa vyhodili na penise male bradavicky,potieral si ich specialnou vodickou a asi po dvoch tyzdnoch uplne zmizli, chcem sa spytat ci to musi byt zakonite prejav hpv, alebo to moze byt aj nieco uplne ine

dr2818

Dobre rano pani/slecna nibibi, ako vidite abnormalne bb. uz mate cytologicky potvrdene. Staci ze este trosku pockate, budete si imunitu "zvysovat" prirodzenou cestou a caka vas aj prirodzena smrt. Skuste sa riadit radmi ludi, ktori sa v odbore cely zivot pohybuju a nie radmi internetovych hobby liecitelov. Drzim vam palce! :)