Vzťah a nevyliečiteľná choroba

shayleen

Môj partner je tiež chorý. Ochorel počas nášho vzťahu. Starám sa o neho keď potrebuje oporu som tu ale v žiadnom prípade by som ho kvôli chorobe nenechala. Sama som chorá a pomáhame si navzájom. Mne už niekoľko ľudí povedalo aby som ho nechala! Prosím? Nie! Tor je láska!

no1

Zaujímavé odpovede. N-ika, Tvojho muža obdivujem. Doslova dodržal sľub, ktorý Ti dal..v zdraví i v chorobe...to sa dnes často nevidí. Zlamic, slabšej povahy v zmysle, že som negativista a rýchlo sa vzdávam.Mám aj dosť svojich problémov a ľahko upadám do depresie. Neviem či som dostatočne silný človek na to, byť niekomu oporou. Ale chcela by som byť, len ešte neviem ako na to.

Zlamic

Zostala. Nie je dolezity sposob, forma, ale obsah, napln bytia s milovanym clovekom, teda ON. Akymkolvek sposobom, ako je to mozne. Pretoze niektori uz nemaju vobec moznost byt s tym, s kym chcu.
Nie vzdy nam zial zivot dopraje byt s niekym vzdy a uplne.

Co myslis tym, slabsej povahy?

Filip TT

Viem o jednom pare, kde on ma tu chorobu, co mu postupne odchadzaju svaly, takze je stale viac a viac ochrnuty. Zobrali sa ked este ako tak chodil, ale prognoza bola uz vtedy jasna. Teraz je uz bezvladne na voziku, o vsetko sa stara jeho zena. Isla do takehoto zivota dobrovolne, ma to tazke, ale bojuje....

salvatore

...ak človek skutočne miluje, je to jasné... zostáva. Ak je však nevyzrelý na skutočnú lásku, lepšie je odísť...

N-ika

Ostala som chora po tom co sa nam narodil syncek, cize o pol roku manzelstva...ja som prvy rok stravila viec menej v nemocnici a manzel sa staral o malickeho a medzitym aj o mna ked som bola doma...mimo to domacnost a praca...dokonca na pol roka ostal doma, dal vypoved, lebo to nezvladal...
ja mam take ochorenie, ze obcas potrebujem opateru nonstop a obcas je to celkom fajn...napriklad teraz som dva mesiace na barlach, cize vsetko doma je na nom...plus syn a praca...predtym som bola na barlach vyse roka...

demi234

ked milujes, milujes navzdy. kto prestal milovat, nikdy ani nemiloval.
a je lepsie odist od takej osoby, ako ostat pri nej z lutosti a bez lasky, bolo by to lepsie pre taku osobu, nez citit nieciu lutost.