Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Absolventská prax

12Anička34

Ja chápem bol tu taky prispevok že si móžem nájsť prácu ale nie na dohodu tak preto som sa pýtala. ;)

Nggy

Ale veď nechápeš, absolventská prax je v podstate pre mladých do 26 rokov len tých, ktorí sú evidovaný na ÚPSVaR a pritom si nič nedohodli, žiadne zamestnanie, resp. si hľadajú a za ten čas nemajú čo robiť, tak ich posielajú na pár hodín týždenne na AP, aby na úrade neskysli, ale v tom momente, ako si nájdu zamestnanie čo i len na dohodu, tak ich automaticky vyradia z evidencie a nemusia už chodiť na AP, lebo sú vyradený, čiže v tom momente jednoducho automaticky prerušia vzájomnou dohodou zo zamestnávateľom a úradom dochádzku na pracovisko v rámci AP a je to.

P O Z O R ! ! ! Ak Ti mesačný celkový príjem z brigády neprevýši 140€, tak môžeš a nemusíš byť evidovaný na ÚPSVaR, čiže ak ich nepožiadaš o vyradenie do 140€, tak rátaj s tým, že si ťa tam ešte nechajú a nebudeš mať ako prerušiť AP, čiže odo mňa len toľko ! ! !

12Anička34

A kebyže si nájdem prácu na dohodu tak prečo nemôžem ukončiť AP? A čo by sa stalo keby som ju ukončíla, šak ma tam predsa nemôžu držať nasilu.

KIO 4

Ak odmietneš, tak samozrejme, že Ťa vyradia z evidencie, ale to čo si od toho sľubujú, že absolventská prax je práve to pravé orechové, tak trochu sú na veľkom omyle, pretože v niektorých oblastiach povolania ako napr. automechanik, si myslia, že ak 6 mesiacov pobudne v nejakom servise a to je úplne jedno, či autorizovaný alebo súkromný neautorizovaný pre všetky typy značiek, že práve tam neberie toľko skúsenosti, aby sa stal skutočne veľmi skúseným odborníkom v tejto oblasti, tak vážne sú na veľkom omyle, pretože vo väčšine servisoch to už tak býva, že ak príde k nim na mechanickú dielňu či už učeň z SOŠ, SOU alebo absolvent školy v danom odbore, tak aj tak mu nič nedajú robiť, čím sa tam tým pádom fakticky nič nenaučí, bude to iba teoretik, čo videl niečo ako sa to v praxi robí, ale manuálne zručností nebude mať naozaj žiadne, keďže mu nič nebudú chcieť dať robiť len kvôli tomu, že nič nevie opraviť a keď aj, tak nedajú mu, lebo sa budú báť, že niečo pokazí na nových autách a potom budú mať z toho veľké problémy zamestnanci servisu plne zodpovedná za danú zákazku, čiže si osobne myslím, že z tej absolventskej praxe aj tak stále nič, najlepšie sa automechanik vypracuje najskôr na vrakovisko, kde si sám vyskúša porozoberať aspoň pár starších áut a aj keď niečo pokazí, tak nič sa nestane, lebo aj tak tie autá idú na spracovania a jedine tak sa naučí a zistí, príde na to, že čo ako rozoberať a tak, čiže iba to je tá možnosť, pokiaľ nemá vlastnú garáž ako sa stať skutočne automechanik aj bez blbého odborného výcviku, výučby, absolventskej praxe a tak ! ! !

ewelin2828

áno môžeš, aj ja som ju ukončila predčasne, lebo som si našla stále zamestnanie...
AfterEight má pravdu, môžeš si požiadať aj o DvHN, ale musíš mať viac ako 25 rokov...dovtedy sú povinní ťa živiť rodičia...samozrejme aj tu existujú výnimky, ak nemáš rodičov, nežiješ s nimi...to už si potom treba naštudovať, ako to je :)

AfterEight

Ano, mozes ju ukoncit ked si najdes pracu :) ale nie na dohodu.

A nezabudaj, mas pravo na 10 dni dovolenky (ale tusim az po mesiaci?to si uz nepamatam)

Ked uz budes chodit na AP, nezabudni si poziadat o davky v hmotnej nudzi (nemusis si ich odrobit,ked si na AP) aj dalsich 60e naviac je super :)

Mklo

V tejto diskusií je napísané komplet podrobne o možnostiach čerstvého absolventa ako sa môže uplatniť na trhu práce: www.zdravie.sk

12Anička34

Este by som sa chcela spýtať, ak si náhodou nájdem prácu, či móžem prax ukončiť aj skôr ako napr. o 3 mesiace alebo musím počkať až do ukončenia. Ďakujem.

12Anička34

Tak to že je to lepšie ako nič je ozaj pravda. A zase až toľko sa nenarobím, aby som miesto toho sedela doma bez ničoho. A predstava že by ma zamestnávateľ neskôr aj zamestnal je síce pekná, ale nepravdepodobná, keďže prax budem ževraj vykonávať na nejakom úrade.

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.