Nechcem s ním spať

Príspevok v téme: Nechcem s ním spať
trapimato

Dobrý večer. Trápi ma jeden problém. Mám po 20-tke a som panna. Priateľ je odo mňa starší, mal už partnerky. Nenúti ma do ničoho, dáva mi čas. Nechcem s ním spať, pretože si myslím, že ak to urobím, spácham hriech a Boh ma potrestá. Priateľa mám veľmi rada a viem, že tento ,,problém" by som mala pri každom chlapcovi. Verím v Boha, chodím do kostola, ale odmalička mám zakorenené, že až po savdbe (pričom rodičia, ani starí rodičia to nedodržali). A vždy keď idem na spoveď, kňaz sa ma pýta či mám priateľa a neustále vyzvedá čo s ním robím. A potom mi káže o tom, že to sa má až po svadbe, Boh to tak chce. Ak sa prehreším, tak je to veľký hriech.
Prosím, pomôžte mi :/ ďakujem

sewie

ale myslim ze sama autorka temy si odpovedala v nazve temy:D takze neviem co tu este riesime...a ako bolo spomenute asi nebude problem viera...

ja mam taky pocit, ze 1. tuzis po sexe ale bojis sa trestu a vycitiek
2. ale moc nechces ten sex so svojim sucasnym frajerom...

to je aspon moj vnutorny pocit...

tak ci tak...uz ti asi nikto nic rozumne k teme neporadi, vsetko uz sa premlelo...pripadne mozes dalej citat polemiku o dusiach, telach bohu a najspravnejsej ceste ....

sewie

Filip TT, mozno jej odporucas to najlepsie mozno nie...ty nevies co je pre nu to najlepsie...univerzalna odpoved neexistuje...pre kazdeho je lepsie nieco ine...
snazit sa tvrdit ze vies co je pre vsetkych najlepsie je hodne kratkozrake...

Filip TT

Ovečka - až budem mať večer čas, skúsim to nájsť

kkkkkk - keby som už bol už naozaj v takej časovej tiesni, tak by som kašlal na svadbu a urobil by som len sobáš.

A prečo mi hovoríš že som tvrdý? Neodporúčam autorke to najlepšie? Nie je model "spím s manželom" lepší ako "spím s kým práve chodím"? Len pripomínam, že chlapík to už absolvoval 7 krát a je kde...

A nad tým tvojim posledným príspevkom kkkkk som sa musel pousmiať - jedného týpka, čo sa ženil ako 30 ročný panic, totiž dobre poznám a odhadujem, že má viac detí ako ty.

A tiež si zober tie témy, kde majú ženy 30 ročných frajerov, s ktorými už dlho spávajú. Nevedia ich donútiť ani k tomu, aby žili v jednej domácnosti, nie že k tomu aby uvažovali o ďeťoch. A diskutujúci im poväčšine radia, aby ženy na chudákov mužov netlačili. Posledný príklad takej diskusie: www.zdravie.sk

kkkkkk

Potom je to v ľudoch hlboko zakorené, že je to veľmi zlé a nedobré, najväčšie hriechy, je to zahanbujúce sa z toho spovedať. Predstavte si, 30-35+ roční panic, neverí si, nemá dievča a pritom rád by mal a spovedá sa z masturbácie, veď je to na psychiatra a že takýchto prípadov dnes nie je málo. Ten by už mal chodiť s malými synmi a nie si chodiť po výprask, však tam mu s nájdením vzťahov nepomôžu, ešte aj to chabé sebavedomie mu zosekajú.

0vecka

Filip TT rozdiel medzi Dawkingom a tebou je ten ze Dawking hovori ako to vidi hovori o faktoch najviac o evolucii lebo je to jeho obor... ale on nehovori ako maju ludia zit.. nehovori ze maju mat sex pred alebo po svatbe atd...

a porovnavat ateizmus s teizmom v zmysle ze je to konkurencne nabozenstvo je mozno ftipne ale vobec nie trefne... Dawking nikoho nestrasi tym ze ked nebude ateista tak sa nieco zle stane len hovori o tom ze je to zbytocne...

ale schvalne kde navrhuje hovorit o dusevne chorom cloveku ako o pokazenom? daj mi link

Sejla

taketo natahovacky ma nebavia, ale neodpustim si sem pridat aj ja video k teme o tom, ako to asi vnimaju ateisti. Risky Gervais vie vzdy trafit klinec po hlavicke!
www.youtube.com