Nechcem s ním spať

Príspevok v téme: Nechcem s ním spať
trapimato

Dobrý večer. Trápi ma jeden problém. Mám po 20-tke a som panna. Priateľ je odo mňa starší, mal už partnerky. Nenúti ma do ničoho, dáva mi čas. Nechcem s ním spať, pretože si myslím, že ak to urobím, spácham hriech a Boh ma potrestá. Priateľa mám veľmi rada a viem, že tento ,,problém" by som mala pri každom chlapcovi. Verím v Boha, chodím do kostola, ale odmalička mám zakorenené, že až po savdbe (pričom rodičia, ani starí rodičia to nedodržali). A vždy keď idem na spoveď, kňaz sa ma pýta či mám priateľa a neustále vyzvedá čo s ním robím. A potom mi káže o tom, že to sa má až po svadbe, Boh to tak chce. Ak sa prehreším, tak je to veľký hriech.
Prosím, pomôžte mi :/ ďakujem

kkkkkk

Inak vo vašom veku rodičia už dávno regulérne kočíkovali. Dnes je úplne normálne 30 a viac roční panicovia a neplodné, bezdetné manželstvá. Sexu sú plné médiá, všade ho je dosť, len v reáli je ho ako šafranu.

kkkkkk

Zo spaním je to tak, že žene vo vzťahu stačí pozornosť, prekvapenia, darčeky, nežnosti, romantiky, pekné gestá, blízkosť, atď. vtedy sa žena cíti milovaná a tak sa žena postupne zamilováva, vtedy dostáva vo vzťahu všetko. Muži sú inak nastavení, ak vo vzťahu nedostávajú sex, tak sa cítia nemilovaní a nechcení. Teda Ty svojím postojom máš všetko.

Filip TT

trapimato -
takze ty s tymto nazorom na mimomanzelsky sex bojujes uplne sama, bez opory u mamy, u kamarátiek, u frajera (ok, ten to toleruje)?
Tak to prejavuješ celkom slušnú dávku asertivity. :) Tu je pozakladaných niekoľko tém, kde 17-18 ročné dievčatá vypisujú celé nešťastné, že sú stále panny a všetky ich kamarátky to už majú dávno za sebou...

trapimato

Sewie: to isté mi hovoria aj kamarátky.

Filip TT, nemapreco:

Priateľa poznajú doma a aj pár kamarátok -zdá sa im v pohode, milý, hanblivý. Rozprávam sa s nimi o ňom, ale vždy mi povedia, že sa musím sama rozhodnúť, nemôžu mi hovoriť čo by som mala/nemala urobiť a je to môj vzťah, ale, že mám robiť vždy tak, aby mne bolo dobré a neísť proti sebe. Vraj mám byť trochu viac sebecká, ale neublížiť jemu.

Mamka mi povedala, že je to zvláštne, že som už u neho veľakrát prespala a nič nebolo a tak sa ma opýta, že či je zdravý ( :D) alebo si mám dávať pozor či náhodou nemá inú ženu na sex. Viem, ,,milé" od mamky.

Má 29 rokov, podľa neho je 7 žien v posteli málo, podľa mňa je to veľa, to som mu aj povedala. A nemám mu čo odpustiť, keĎ s nimi spával, nepoznali sme sa vôbec. Ale nezmierim sa s tým, že už toľko mal, to mi je jasné. Ale je to jeho život a ja sa nemôžem starať do jeho súkromia.

Možno nieekdy stretnem chlapca, pre kt. budem prvá, bola by som rada, ale zatiaľ som nemala šťastie :)

Či sa stavia do role obete, že sa na neho vykašľali? on nemyslel, že sexom ho využili, on narážal na to, že sa do nich zaľúbil a ony ho nechceli, lebo je vraj príliš dobrý a zaslúži si lepšie dievča. Toto je jeho verzia. Ale či je až taký dobrý ako mu ony povedali, tak to by som zase ja nepovedala. Minule mi povedal, že je do mňa zamilovaný, vraj sa zaľúbil ešte, keď sme si len písali a nepoznali sa osobne. Ale úprimne, nie som si istá či ja zdieľam rovnaké pocity ako on a ktovie či mi vôbec pravdu hovorí..ja už tak vo všeobecnosti, ľuďom neviem dôverovať, už som sa veľakrát sklamala. Tak to beriem s rezervou.

sewie

je suma jedno ci budes mat sex pred svadbou alebo po svadbe, na to co je lepsie ti nikto odpoved dat nemoze...pre kazdeho je spravne a lepsie cosi ine...poznam manzelske pary co mali sex pri prvom stretnuti a spolu skoncili pri olari a su stastni...poznam krestanky co cakali pol roka a nakoniec sa za toho muza vydali...poznam krestanky co neriesia a maju aj nezavazny sex...
dolezite je, aby si sa rozhodla ty pretoze to tak sama CHCES! nemala by si sa rozhodovat z dovodu ze ocakavas nejaky trest...tymto si akurat tak uzenies psychicku a sexualnu poruchu...ak veris ze je PRE TEBA spravne spat len s jednym a to so svojim manzelom PRETOZE TY TO TAK CHCES...tak ok...tak bude tak...ale ak veris ze je PRE TEBA ok spat s niekym po 7 mesiacoch, ci menej, tak ok...je to na tebe...tvoje telo, tvoja volba...

nemapreco

Trapimato,,

paaani, keby takych ako si ty, bolo viac. Fandim ti, si super, neskutocna :P.
Ano presne tak, neviem preco chalani tak spia s hocijakymi kazdu chvilu, a tiez je mi neuveritelne, ze to svojmu tolerujes,, so siedmimi, to je uz suknickar. Dufam ze si to aspon patricne vazi, ze si mu ich odpustila. To by som ja ziadnej zene odpustit nedokazal.
Chcel som ti este napisat, ze urcite v tomto tebe podobny chalani niesu len pred 18. Ja mam skoro 25, a mam veelmi podobny nazor tomu tvojmu, a so ziadnou som este nespal.
Tak drzim ti prsty, nech sa ti tvoje usilie v zivote vela nasobne vrati, a bola naozaj stastnou :)

Filip TT

trapimato - tvrdenie, že ženy, s ktorými spal ho citovo zneužili, mi pripadá nedôveryhodné, na chlapa možno až smiešne. Stavať sa do role obete (7 krát?) a vplakávať sa do pozornosti ženy, aby s ním súcitila a utešila ho, to je bŕŕŕŕ.

Nemáš náhodou s mamou alebo s niekým skúsenejším taký dôveryhodný vzťah, že by si sa s ňou/s ním radiť o vašom vzťahu? Ten chlap sa mi nejak nezdá....

Pre Anjelika:
neviem, čo ti mám odpovedať. Myslím, že ma gezuješ za niečo, čo nie je môj názor. Je to skrátka nedorozumenie.

Sejla

Veď v pohode, kludne komplikuj, ale potom sa teda nauč pomenovať svoj problém správnym slovom. Lebo podľa úvodného príspevku žiadny nemáš. Môžme len tipovať, prečo si to sem napísala.