Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bolest oci, zapal spojiviek

Príspevok v téme: Bolest oci, zapal spojiviek
Tibor29

Ahojte, uz dlhu dobu, je tomu niekolko rokov ma bolievaju oci.

Zacalo sa to v roku 2007 tlakom za pravym okom, moc som tomu ale nevenoval pozornost, bolest ako zacala tak aj odznela a roky som tomu pozornost nevenoval co bola osudna chyba. Neskor sa pridali bolesti hlavy, ktorym som taktiez pozornost nevenoval, lebo odzneli a bolo dobre co tiez bola velka chyba. Dovtedy som ziadne bolesti ani problemy nemal. Problemy sa vystupnovali az v roku 2012 kedy ma neskutocne bolievala hlava, zvracal som, dostavila sa silna unava, bolesti v klboch, praskanie v krku, stavy ako po opici, dezorientacia v priestore, divne vnimanie okolia, pocity akoby som sa vznasal atd... To som uz k doktorovi siel, poslal ma na neurologiu, kde mi spravili EEG, vysledok bol zly, nasledne ma dr. poslala na MRI mozgu, kde bol vysledok taktiez nie najlepsi - loziska na mozgu. Dalej som skoncil na infekcnom s pozit. vysledkom na boreliozu, mykoplazmy. Vyfasoval som ATB 1 druh na mesiac, pocas uzivania mi nieco ustupilo, chvilu bolo dobre ale potom sa znova vsetko vratilo, tak som siel znova na testy, ktore ale boli negativne cize uz dalsie ATB som nedostal co bola zas velka chyba. Postupne sa mi zhorsil zrak, musim nosit bryle, mavam caste silne zapaly oci, piska mi v usiach, praska v krku a najhorsie je to, ze psychika isla riadne dole, cize som skoncil aj u psych. a na antidepresivach, po ktorych som sa ale citil podstatne horsie, cize som ich prestal jest, bolo mi coraz horsie a horsie. Tak som zacal patrat co je na pricine mojich problemov az som na to prisiel, je to chron. neuroborelioza s koinfekciou mykoplazma, nasiel som si liecebne protokoly, ktorych som sa chytil ako -kliest- ked pocujem slovo kliest tak sa mi zjezia vsetky chlpy co mam - a zacal som s liecbou podla protokolu, na ktorom sol uz skoro rok, kombinacie ATB, ATB si musim zhanat sam, ziadny lekar ich nepredpise + polyoxi na imunitu a kopec dalsieho. Pocas liecby odznelo skoro vsetko ale zostali mi bolesti oci, zapali spojiviek, z ktorych sa neviem vyhrabat, tolkie ATB co beriem by snad mali poriesit aj tie oci. Bud do oci nepreniknu alebo neviem, skusal som aj kol. striebro priamo do oci, na par hodin pomoze, no stipe to po nakvapani do oci jak slak.

Ak mate niekto nieco podobne poradte aj ked pochybujem >D

Diky.

Tibor29

V pravom oku mi pri prudsom pohybe do stran tak akoby pukne nieco.

Bolest zacne bud za jednym alebo druhym okom, nikdy nie sucasne, nie vzdy ked ma oko boli je cervene, bolest trva cely den, bolest zmierni studena sprcha na oko alebo pobyt v chladnom prostredi, teplo bolest zhorsuje. Ked ma to oko boli, je mi aj zle, natahuje ma na zvracanie, mam zrychlene dychanie aj tep. Ked bolest vecer odoznie, tak na druhy den rano ma boli zas cely den druhe oko, pocas bolesti citim, ako ta bolest prechadza z jedneho oka do druheho. Bolest sa znasobuje pri dotyku oka cez viecko. Kazde rano no aj v priebehu dna mavam v kutikoch ociach take biele akoby hrudky niecoho, no skamre to niesu, je to take tahave ako niti, hockedy pri pohlade na bielu stenu alebo na oblohu vidim cierne flaky alebo take svietiace kruhy. Hlava ma pri tom neboli. Myslel som, si ze je to migrena aj doktorka ale urcite nieje. Na ocnom som bol, robili mi vyter z oci, ten bol ale negat, je divne ale, ze prvy krat mi dali ATB kvapky a mast potom uz mi dat ich nechceli hmmm, cize som vedel kera bije. Samozrejme, ze vyter z oci bol negat. kedze borelie test v ociach nezachyti na to je spec. test, ktory ked som si ziadal tak dr. po mne kukala jak tato, ze co to po nej chcem >D Mam suche oci, kvapiek plny suplik, na chvilu pomozu ale to nieje riesenie stale kvapat kvapky ako ... Okuliare nosim aj nenosim, to som povedal aj dr. ona na to, ze to mam tym ze nenosim bryle, ale ja viem, ze to tym urcite nieje. Su dni ked ich nenosim aj tyzden a oci nezabolia a to pozeram vecinou do blizka a pride den kedy bolesti nastanu.

Viete niekto, co by to mohlo sposobovat a co na to ?

Mna napada uz iba jedna vec a tou je vysledok na EEG, teda napis RS-pozit. Na co mi dr. nepovedala nic a ani na ten nalez z MRI, ktory ked som si supol do googla tak dobreze ma nacisto neporazilo. Tou RS mam na mysli roztrusena skleroza s ktorou by suviseli aj bolesti oci, no snad to ale nieje ona.