Mám hrozné obdobie v živote ako z toho von?

Príspevok v téme: Mám hrozné obdobie v živote ako z toho von?
nestastna774

ahojte.. pisem sem pretoze mam pocit ze sa kazdu chvilu zblaznim... moj zivot je naozaj hrozny..cokolvek by som dala zato aby som zila uplne inak a cokolvek by som dala za kusok stastia pre seba aj svoju rodinu :( zacalo to vsetko tym ze minuly rok zistili mame sklerozu multiplex... znasa to velmi dobre snazim sa jej pomahat zo vsetkych sil dokonca mamina aj pracuje snazi sa drzi sa ale vidim na nej ze ju to ubija ze si tak neveri ako predtym... nastastie velmi jej pomaha aj jej priatel ktory je skvely clovek a som velmi stastna ze sa spoznali pretoze pri nasom hlupom otcovi ktory sa o nic nestaral si velmi ,,uzila,,... vsetko bolo fajn az pokial mu nezistili prednedavnom rakovinu..bola to hrozna rana... on velmi bojuje snazi sa ale aj tak nas doma sem tam prepadnu zle pocity ved je to nevyspitatelna choroba... som z tejto situacie velmi smutna a fakt sa strasne hnevam preco niektory ludia maju zdravie stastie nic im nechyba a ostatny ktory by za kusok stastia dali cokolvek tym je stale len odoprete.. prednedavnom som zazila rozchod ale aspon zato som rada priatel bol totiz strasny sebec ktoreho bolo treba stale vytahovat s problemov ... poradte prosim kto mal podobnu situaciu ako sa nezblaznit... dakujem uz som naozaj zufala....

nestastna774

kafe ano vazila som si kazdy jeden pekny den i okamih pretoze od detstva sme mali s otcom peklo.. vobec nic v zivote sme nemali zadarmo vsetko sme si poctivo oddreli a cenili si to... preto sme sa tesili ze mamina si konecne aj v chorobe nasla spriaznenu dusu priatela ktory ju velmi lubi kedze s otcom to nestalo za nic a zrazu rakovina... preto ma to tak vzalo ...ja sama by som bola najradsej keby kazdy na tomto svet bol zdravy stastny a spokojny... ved clovek naozaj nechce vela len aby mal to zdravie stastnu rodinku

kafe

neviem, neviem dievča. Šak sa pozri na seba, ešte pred tým než mamine diagnostikovali sklerózu multiplex, mali ste tiež všetko - zdravie, šťastie, nič vám nechýbalo... a uvedomovala si si to vôbec?? Bola si vtedy aspoň kúsok šťastná, tak naozaj naplno, alebo si sa zožierala niečim iným? Mimochodom, to ča sa tebe z povrchného pohľadú zdá, že ten druhý má zdravie, šťastie a nič mu nechýba, taký život by si asi nechcela zažiť, keby si vedela detaily a čím všetkým si kedysi prešiel. Nevieš, či bol bitý a týraný ako malé dieťa, alebo bez peňazí a o hlade, nevieš či nemá každodenné bolesti, ktoré len znáša s úsmevom, alebo dlho drel ako kôň v práci až kým sa nedostal kus ďalej... aj druhým sa môžu zdať tvoje problémy úplná malina a menili by to s tebou okamžite.
Viem, že tie choroby vyzerajú strašidelne, ale chcela by si o mamu prísť radšej nečakane, úplne že zo dňa na deň? Takto máš aspoň veľa VEĽA času maminu si užiť, zamerať sa na život a vychutnávať si spolu, čo sa vychutnať ešte dá. Myslím že choroba je ešte veľmi príjemný spôsob ako hocijakého človeka upozorniť - nik tu nebude večne. Aby si to uvedomil a žil tak, že nebude ľutovať. Či už stratu druhých alebo svoj premrhaný život.

nestastna774

dakujem vam za rady hned sa citim lepsie :) ta viera to je to co teraz ja i moja rodina velmi potrebujeme aj ja velmi dufam ze bude lepsie aj ked to zaboli ked sa v zivote stanu taketo necakane zle veci ...

martinaZV

pozri viem, ze asi sa mi to povie lahko ale musis verit, ze to prejde. Musis vasim pomahat najviac ako vies. A to stastie pride. Ale pokial budes neustale utrapena tak to bude este horsie.. o tom by som ti vedela rozpravat. Musis mysliet pozitivne.

Moireal

Mas to naozaj velmi tazke. Zdravie nieje vsetko ale bez zdravia je vsetko nicim. Potrebujes si najst niekoho, kto ti bude oporou, aby ty si mohla byt silna pre rodinu. Sama to nezvladas. Jedine, co mi napada, je psycholog, aj ked je to mozno klise ale pokial nemas nejake stabilne priatelstvo, je to najlepsia cesta. Najhorsie je, ked sa porovnavame. Prestan sa pozerat, ako sa druhi maju dobre, stran sa toho, zameraj sa na vasu rodinu a co tie choroby mozu znamenat. Mozno by pomohla aj nejaka skupinova terapia alebo nejaky kruzok, aby ste nemysleli na zle. Najdite si nejake spolocne aktivity, travte spolu co najviac casu. Je mi luto, ze ti nemam ako pomoct, ale z vlastnej skusenosti mi najlepsie pomaha, ked sa zameriavam len na seba a nie na druhych, co sa maju lepsie alebo nemaju tolko problemov.