Bojim sa ist spat, po smrti rodiča

Príspevok v téme: Bojim sa ist spat, po smrti rodiča
majka49

Ahojte,je tomu už polrok čo mi zomrela mama,Doteraz som zo spankom nemala ziadne problemy.Ide o to že ja si asi až teraz zacinam uvedomovat že už sa ona nikdy nevrati,odisla príliš rychlo a skoro....že tu nieje a kolko povinnosti a vsetkeho mi tu nechala na hlave.Byvam s priatelom aj otcom v dome,vsetko klape tak ako ma,ale posledny mesiac ma trapi spanok,ked sa zobudim,trhnem sa a kricim alebo skavuňam,skoro nikdy si nepamatam co sa mi snivalo.....predvecom som mala sen ako živy ,že mamka sa vratila do jednej izby v dome a ja som s tej izby nemohla vyjst a normalne som sa pocula ako skavunam,až pokym ma nezobudil priatel,neviem co to vsetko znamena,vztah som s mamou mala na vybornu,,,,tak nechapem preco sa to deje až teraz pol roka po smrti?m ate s tym niekto nejake skusenosti?

dvojpes

duse zostava na mieste, kde zila z roznych pricin.
nikdy vsak nie kvôli tomu, aby strasila pozostalých alebo im robila zle.
su viacmenej iba dva dovody, preco sa to deje:
bud bola smrt prilis nahla a dusa je zmatena a nevie, co ma robit dalej.
pripadne pozostaly potrebuju uistenie alebo nejaku pomoc.

ako tu uz odznelo, treba ju nechat odist (tj. das sa dokopy a ona bude vidiet, ze si ok), alebo jej treba pomoct prejst na "druhu stranu".

_meno

Ahoj majka49

To ze mamka uz neexistuje je zaludny predpoklad :)

Mamka samozrejme zije majka, avsak uz v inej forme.
Ak pises ze ste mali spolu dobry vztah, tak ta chce podporit, ma ta rada :)
Mozes sa jej cez den povenovat, zdoverit sa jej, a zase aj vypocut ju, co ti chce povedat.

Je to vztah, mozes ho budovat, buduje ho aj mamka, mozes ho budovat aj ty :)

(ak mozes ved ty sama citis aky je zivot, len si mozno na zivot kadejake nazory ktorim si uverila a teraz si ich nevies vysvetlit ... (zivot sa deje tak ako sa deje, len mu obcas nerozumieme, resp. odmietame).

Ak mozem, tak jednoduchsie napisat, mamka ta prichadza mat rada a podporvat.

Ja to vnimam skor tak, ze v zivote celis akoby problémom, a prave mamka ti prichadza s nimi pomoct :) A tam sa ti mozno pleti tie \"problemy ktorym celis\" s \"laskou mamky ktora ti prichadza pomoct\".

\"kolko povinnosti a vsetkeho mi tu nechala na hlave\".... ak mozem tak praticky, skus zaujat tento postoj \"vsetci co \"odisli\" navzdy ziju, avsak uz inde\" :) rano sa mozes zobudit , radostne sa podakovat za novy den, mamke za to ze ta zobudila o nieco skor napríklad, mozes sa jej podakovat za vsetko co ta naucila, mozes sa jej \"podakovat\" takym usklabom aj za vsetky starosti ktori ti nechala, ale samozrejme ze srandujes, je to pre teba pocta ze sa mozes o to starat, pomoct jej s tym co mozno bolo pre nu tazsie.

Je to volam ze je to tzv. radostny vztah :) Ten vztah tvoris radostne, napr. vo formách lutosti, smiechu, placu, rozpravania atd atd atd.

Vela radosti ti prajem majka49, podla mna je velmi krasne aka je tvoja mamka vesela a ako velmi ti chce pomoct :)

adka....

Majka prejde to ,len vela na nu myslis ,stale na nu myslis viem ako sa citis ,jasom tiez chodila ako namesacna a hrozne som sa bala noci az nakoniec mi museli dat lieky na spanie .Majka nechod stale na cintorin odloz jej veci ,fotky aby si ju nemala stale na ociach . Ja ked som tak plakala nad jeho hrobom ,tak mi tam jedna tetula povedala ,ze preco ho nenecham odpocivat ,preco ho nebecham odist tak volaco natom musi byt pravda. Daj zanu odsluzit omsu aj to velakrat pomoze ,skusaj moja ,lebo viem cez co prechadzas ja som to tiez prezila.

Filip TT

to podstatne asi je: nechat ju odist.
Asi ti chyba to zmierenie sa s odchodom mamy.

Uz dala prec mamine veci? To je velmi dolezite. Nejake drobnosti si mozes nechat na pamiatku, ale urcite nerob take veci, ze necham izbu presne tak ako ju mala mama.

majka49

adka....
To iste robim aj ja,chodim aj na cintorin,modlim sa aj tam aj doma ked zaspavam,aj ked sa prebudim a hned sa pomodlim a prajem jej vecne odpocinutie,,,,kolko to ma trvat? ja som už vycerpana a v robote sa nesustredim

adka....

Majka ja som mala takyto problem ,mne zomrel nahle stryko na infarkt,nevedela som sa s tym zmierit ,stale som nanho myslela a asi po troch mesiacoch sa mi s nim snivali hrozne sny v noci som nespavala islo to so mnou dolu vodou.Az nakoniec mi pomohol nas zlaty pan farar ,povedal mi aby som ho nechala odist a aby sdom sa zanho modlila kazdy vecer, a popriala mu vecne odpocinutie ,pomohlo mi to a urcite aj jemu lebopotom som uz spavala kludne.

Deria

Vidis a to je zle, ze pochybujes. Teraz si prave napisala, ze co ak je to pravda, co pisal dvojpes. Nuz kto comu veri, tak sa mu aj stane. Ak budes verit, ze ta dusa tam bludi a robi problemy, nezbavis sa toho. A vlastne, vobec to nema ani logiku. Nase podvedomie totiz vyhrabe veci, na ktore ani niekedy nemusime mysliet. Tiez nase pochybnosti, ci strach, to vsetko sa odzrkadluje nielen v nasom zivote ale aj v snoch. Lebo podvedomie sa neda oklamat, registruje kazdy tvoj negativny ako aj pozitivny pocit a potom ho manifestuje realne v zivote. Je to ako zacarovany kruh, pokial nezmenis svoje myslenie.

majka49

Filip TT
To sa mam teraz odstahovat? :) ale nie preco som chcela v tom sne utekat?neviem...videla som ako otvara dvere a ja som tam bola a ona len povedala ticho ze ide dalej do dalsej miestnosti za otcom a sa smiala a za nou sla aj jej mama-cize moja babka.a nato som sa pebudila ako som nemohla vidat ani hlasok zo seba ...nechapem to jedine si pamatam.....
Deria
Už som si to povedala x-krat a stale nic,myslim na nu kazdu sekundu minutu cez den ,ked idem spat,v praci stale,co by asi ona spravila,ako by to chcela a pod.... može to byt aj tym ...ja sa len bojim toho že co ked naozaj je pravda to co pisal dvojpes

Deria

Majka, mne tiez zomrela maminka, uz je tomu 7 rokov a stale mi strasne chyba a myslim na nu.
Len a len na tebe zalezi, ako sa s tym vyrovnas. Nepocuvaj na take nezmysly, ze dusa chodi strasit a pod. Vsetko sa odohrava v nasej hlave. Uvedom si, ze mamina ta lubila a nema dovod ta strasit, ved ona ta pozna najlepsie. Ona je vtedy stastna, ked si ty stastna. Vedz, ze ona je ta, ktora keby mohla, ta ochrani aj po jej smrti. Povedz si, ze ona je stale s tebou, samozrejme v tvojom srdci. Preto jej zelaj pokoj a budes ho mat aj ty. Uvidis, ze ti to pomoze lepsie spavat.

Filip TT

to vyzera, ze musis spat mimo domu

pises, ze si videla mamu v izbe ako zivu a nemohla si ist z izby von. Pamatas si z toho sna preco si chcela od mamy odist?

Lebo co viem, pri takych zivych snoch so zosnulymi blizkymi pribuznymi sa to deje tak, ze odchadzaju ti zosnuli, kdezto ten snivajuci chce byt s nimi...