Minimálna mzda 2016

Príspevok v téme: Minimálna mzda 2016
Petra72

Ahojte. Už dlhšie pracujem za minimálnu mzdu. Mám z toho dosť nepríjemné pocity. Cítim sa spoločensky veľmi nízko. Tí, čo pracujete za tak málo peňazí, nemáte v sebe pocit menejcennosti? Pozerám, že od roku 2016 stúpne minimálna mzda v hrubom na 405 euro - www.minimalnamzda.sk . Myslíte že to je definitívne? Vy sa ako vyrovnávate s nízkym príjmom?

sklamanask

minimalka ktoru vlada schvalila je jedna pohroma..nieco cez 400 eur v cistom to teraz vychadza...to kde je v dnesnej dobe Slovensko je na plac.... este som dufala ze to aspon na tych 500 -550 v cistom daju nech maju aj normal. ludia viac...ale zase nic.... aj ja budem musiet ist do zahranicia....

nnnuuu

+chlapec od vedla, keby niekto tak otváral oči ľuďom ako to robíš ty, tak by sme asi "jenom" "zírali". ... a ten jeden desiatok sa použil na to, aby mohla byť platená armáda, ktorá nás mala chrániť pred "votrelcami" zvonku, čo aj robili. Len teraz je to všetko akosi poprekrúcané, ale to asi prišlo s dobami, ktoré naša spoločnosť prežívala. Ale už zostaňme aspoň na tisícročie v tomto zriadení, v demokracii, lebo keď si stále vymyslíme niečo nové, tak sa nedopracujeme nikam:-/

Chlapec0dVedla

Volakedy som si musel odmakat civilnu sluzbu za ktoru som dostaval ledva 13 eur na mesiac a takto som musel zit skoro 22 mesiacov. Teraz mam cca tolko za hodinu... Inak si myslim ze minimalna mzda by mala byt rovnaka ako v Nemecku co je cca 10 eur na hodinu. Nase momentalne danove zatazenie je cez 70 percent! Tolko si myslim ze neodvadzali ani nasi predkovia nevolnici! Tusim to bol len jeden desiatok z urody a domacich zvierat.

Pekny vecer

daess

nasa minimalka je normalne hroza eu....ze 480 eur v cistom to ma byt po novom no co im drbe? ako si z toho clovek zalozi rodinu a kupi byt? ved ani hypoteku vam nedaju...katastrofa hroza ...

zufalababa2

na Slovensku je to hroza... ja som tento rok skoncila vs a zarabam 410 eur... neviem si predstavit co bude dalej asi budem musiet aj ja ist pracovat do zahranicia... Slovensko prichadza o ludi ....

Buki

@rasto212 A preco by si mal hoc kto postavit dom alebo kupit byt? Ono plat sa dava podla toho kolko si vyprodukoval a nie ako dlho si v robote.

rasto212

Minimálku by nemali zrušiť, ale natvrdo ju nastaviť na minimálne 700 €uro. Ja zarábam v hrubom nejakých 1000 €uro a je maximálne nepredstaviteľné pre mňa kúpiť alebo postaviť si vlastný dom v Bratislave a okolí alebo nedajbože založiť si rodinu. A to mám už 28 rokov. Obdivujem ľudí, ktorí zarábajú minimálku !