Minimálna mzda 2016

Príspevok v téme: Minimálna mzda 2016
Petra72

Ahojte. Už dlhšie pracujem za minimálnu mzdu. Mám z toho dosť nepríjemné pocity. Cítim sa spoločensky veľmi nízko. Tí, čo pracujete za tak málo peňazí, nemáte v sebe pocit menejcennosti? Pozerám, že od roku 2016 stúpne minimálna mzda v hrubom na 405 euro - www.minimalnamzda.sk . Myslíte že to je definitívne? Vy sa ako vyrovnávate s nízkym príjmom?

Falco 827

staci zacat robit pracu ktora vas bavi a taketo problemy dalej nebudete riesit, samozrejme aj vas plat bude vyssi pretoze svoju pracu budete robit komplexnejsie.

minimalka

Prispievateľ ,,nezamestnanost" má veľkú pravdu. Treba poznať svoje práva. Minimálna mzda môže byť aj vyššia. Pripájam video m.youtube.com

Ak máte podozrenie, že zamestnávateľ zneužíva nevedomosť zamestnancov, hľadajte v Zákonníku práce alebo sa pýtajte. Škoda, že sa tieto veci neučia v škole. Treba šíriť osvetu.

sojka76

Tak isto pracujem za minimálku a tiež sa cítim menejcenná, k tomu ešte pocit, že môžem byť rada ak mám prácu a z toho všetkého občasné otázky priateľov, že prečo si nenájdem niečo lepšie platené. No lebo je to také jednoduché. Mám len stredoškolské vzdelanie a vedomosti, ktoré sú priamoúmerné mojej mozgovej kapacite a aj huževnatosti vedieť toho viac. Zatiaľ, kým sme ako tak zdraví sa to dá, ale zožiera ma strach keď si predstavím, že by jeden z nás ochorel a bol odkázaný na to mizerné nemocenské, prípadne invalidný dôchodok, lebo z minimálky by bol fakt "kráľovský".

Mesačný princ

Martinit - odkiaľ si vydedukoval to, čo si napísal?

Myslíš si, že každý kto má minimálnu mzdu nie je šikovný alebo dostatočne inteligentný?

Tak nie každý má také isté možnosti a vyrastá v rovnakom prostredí ako ten druhý. Ak nemáš peniaze a nemá ti kto pomôcť (čiže žiadne známosti) tak si skončil.

To je ako keby som napísal, že človek, ktorý nemá vysokú školu je niečo menej ako ten, ktorý ju má. A čo ak je ten so strednou alebo základnou školou oveľa inteligentnejší a môže ti ponúknuť oveľa viac?

No ono sa to na tomto svete berie asi takto. Keď si odmyslíš tú ženu a predstavíš si tam akéhokoľvek človeka tak takto nejako sa dnes ľudia na seba dívajú.

Prečo ženy hľadajú vysokoškolákov na vzťah?

ale už so odbočil...tak sorry

www.youtube.com

nezamestnanost

Ľudia, čo poberajú dávky, si ich musia aj odpracovať na ulici, čiže za nejakých 32 hodín zametania dostanú niečo vyše 61,60 €. Zvyšuje sa to s deťmi, ale aj tak sa to neoplatí poberať.

Minimálku v sume 380,- dávajú aj na miestach, kde to zákon nedovoľuje, ale ľudia nie sú natoľko informovaní a nikto to nerieši. Odporúčam naštudovať si Zákonník práce, peniaze sa dajú vymáhať späť, teda pokiaľ nechcete prísť následne aj o miesto. Čo už no.

Je to nanič s robotou aj pre šikovných bez praxe (a bez kvalitnej VŠ).