Závrate a točenie hlavy pár dní po užití marihuany

Táto diskusia patrí k článku: Závrate a točenie hlavy pár dní po užití marihuany
Závrate a točenie hlavy pár dní po užití marihuany

Tento rok som zo zvedavosti ochutnal fenomén marihuana; nafajčený som bol tak 20-30 krát. Naposledy pred piatimi dňami. Vtedy som to trochu prehnal. Srdce mi bilo ako splašené, až som si myslel, že mám nejaký záchvat. Celý svet sa točil a ja som sa musel držať konárov stromu, pretože som sa bál, že odletím. Necítil som žiadnu príťažlivosť a už som nedokázal rozoznať, kde je zem a kde obloha. Jediné, čo ma udržalo pri živote bez toho, aby som načisto zošalel alebo zavolal sanitku, boli tiché spievanie veršov od Beatles: Turn off your mind, relax in float downstream. It is not dying. It is not dying. Po dvoch hodinách som bol v poriadku, ale na ďalší deň sa mi z ničoho nič začala točiť hlava a chytil som niečo ako \"anxiety attack\". Nebola to panika, ale stres, ako ďaleko to točenie zájde. A toto pokračuje dodnes, teda dohromady už 5 dní. Nezmyselný stres ani paniku už nemám, ale hlava sa mi točí stále. Mám závraty a ďalšie príznaky vertriga. Chvíľami sa cítim úplne v poriadku, najmä keď som vonku a prechádzam sa s kamarátmi, ale akonáhle si sadnem a snažím sa robiť nejakú zmysluplnú činnosť (som študent-programátor), hlava sa mi nesmierne roztočí a ja sa tak nedokážem sústrediť. V noci mám problém zaspať, potím sa (čiastočne aj kvôli momentálnemu teplu) ale hlavne - točí sa mi hlava. A toto neustále točenie hlavy ma oberá o chuť do jedla a o chuť do života.Čo to vlastne je?? Je to len dočasné po užití trávy a prejde to o niekoľko dní / týždňov?? Mal by som navštíviť lekára, prípadne psychiatra?? Ešte raz podotknem, že už nepanikárim a moje intelektuálne schopnosti zostali viac menej nedotknuté. Môj problém no. 1 je vertigo. Keď je to vertigo silné, samozrejme, že mi spôsobuje trochu strachu a depresívnych myšlienok, ale má to ďaleko od panického záchvatu, takže si nemyslím, že mám panickú poruchu.