Aké su možnosti liečenia rakoviny krčka maternice?

Táto diskusia patrí k článku: Aké su možnosti liečenia rakoviny krčka maternice?
Aké su možnosti liečenia rakoviny krčka maternice?

Po cytologickom vyšetrení mi lekár oznámil, že na krčku maternice mám zmeny, pravdepodobne spôsobené vírusom HPV (konkrétne na vírus mi testy nerobil). vraj ide o najlahšie štádium (pravdepodobne CIN1). Na tekutú cytológiu mám ísť približne o pol roka. O tomto víruse som si toho na internete prečítala strašne veľa, ale našla som protichodné odpovede, čo sa týka vyliečenia vírusu. niekde som našla, že ak vírus raz mám, nikdy sa ho nezbavím a na druhej strane, našla som aj také názory, že niekedy sám zmizne, keď je imunita dosť silná. ako to teda je? sú nejaké lieky, príp. doplnky výživy, ktoré mi môžu pomôcť zbaviť sa toho?alebo môžem len čakať, čo bude ďalej? Takisto sa chcem opýtať, či sa táto choroba prenáša výlučne pohlavným stykom, pretože mám 2 a polročnú dcéru a bojím sa o jej zdravie. Nemôže sa vírus preniesť aj na ňu, ak som napr. s partnerom mala orálny styk a neskôr (nie bezprostredne po ňom, ale neskôr) som ju napr. pobozkala, alebo jej oblizla cumlik (samozrejme, vyplachla som si usta, len si niesom ista, či som sa niekedy nepozabudla a či to stačí) naozaj si napamätam, mam teraz z toho taky zmätok v hlave, že sa bojím, či som niekedy neurobila nejakú chybu a nemohla nakaziť dcéru. Prosím o radu, pretože odkedy som sa dozvedela výsledky z cytológie, veľmi sa bojím. a ešte by som sa chcela opýtať, že či je možné, že by som sa nakazila pred viac ako 3 rokmi a prejavilo by sa mi to až teraz, pretože odkedy mám terajšieho partnera, nemala som pohl. styk s nikým iným. pred cca. pol rokom som nemala žiaden nález na krčku maternice (pred zavedením vnutromat. telieska) a teraz už mám. A po prípadnom vyliečení, ak budem mať stále toho istého partnera, je pravdepodobnosť, že sa mi to niekedy vráti, alebo zopakuje?